Kahramanmaraş Havalimanı Uçak Bileti

Kahramanmaraş Havalimanı

Kahramanmaraş Havalimanı Hakkında

Kahramanmaraş Havalimanı, 1996 yılında kurulan ve şimdiye kadar sivil olarak hizmet veren havalimanıdır. Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanının iç ve dış hatlar terminalinden oluşmaktadır. İç hatlar terminalinin büyüklüğü 1540 metrekaredir. Havalimanında sadece yolcu taşımacılığı yapan uçaklar değil aynı zamanda yük taşımacılığı yapan uçaklar da hizmet vermektedir. Alan içerisinde 5 uçaklık bir apron bulunmaktadır. 2016’da yenilenmesine başlanan havalimanı 2019’da tekrar hizmete açılmıştır. 2019’dan bu yana uluslararası giriş ve çıkışlara açık bir havalimanıdır. Yıllık ortalama 2 milyon yolcu ağırlama kapasitesi bulunmaktadır.

Kahramanmaraş Havalimanı, engelsiz Havalimanı belgesine sahip olan havalimanlarından biridir. Havalimanında bulunan levhalar herkesin görebileceği yükseklikte ve büyüklüktedir. Yönlendirme levhaları ışıklandırılmıştır. 

 

Kahramanmaraş Havalimanı Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonları

Havalimanının iç ve dış hatlar terminalinde bekleme salonları misafirlerin hizmetine açıktır. Bekleme salonunda ayrıca VIP bölüm de bulunmaktadır. 

 

Sağlık Hizmetleri

Sağlık hizmetleri açısından son derece donanımlı ekipmanlara sahip olan havalimanında bir ambulans hazır bekletilmektedir. Ayrıca engelli yolculara özel olarak kapı ve merdiven aralıkları oldukça geniş yapılmıştır. Merdivenlerde rampalar kullanılarak engelli yolculara karşı hassas bir bina inşa edilmiştir. Otoparkta da engelli yolculara özel park alanı bulunmaktadır.

 

Bebek Bakım Odası

Havalimanında bebekli yolcular da düşünülerek bebek bakım odaları inşa edilmiştir. Hem bebekler hem de ebeveynlerin sağlıkları açısından temizliklerine dikkat edilmektedir.

 

Bankacılık Hizmetleri

Alan içerisinde yer alan  Vakıfbank ATM’si ile bütün bankalara ait işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank gibi bankalara ait ATM’ler de havalimanının yakın çevresinde bulunmaktadır.

 

Döviz

Havalimanında döviz bürosu bulunmamaktadır. Ancak şehir merkezinde bulunan Vakkasoğlu Döviz, Sular Döviz ve Kütükçü Döviz bürolarında yolcular işlemlerini kolayca yerine getirebilirler.

 

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Havalimanının kilitli dolap hizmeti yoktur. Bagaj kurallarına dikkat eden personel bütün yolcuların bagajlarının güvenli bir şekilde taşınması için çalışmaktadır.

 

Alışveriş Noktaları

Duty Free hizmeti olmayan havalimanında alışveriş noktası mevcut değildir.

 

İbadet Noktaları

Kadın ve erkekler için ayrı ayrı mescitler bulunmaktadır. Yolcu kapasitesi göz önünde bulundurularak inşa edilen mescitlerde rahat ve ferah bir ortam vardır. Abdest alma bölümleri de kadın ve erkeklere özel olarak yapılmıştır.

 

Otopark

Yaklaşık 330 araçlık bir otoparka sahip olan havalimanının 30 araçlık kısmı da VIP bölüm için ayrılmıştır. Otopark, 24 saat boyunca araçlarıyla gelen yolcuların kullanımına açıktır. 

 

Wi-Fi/Şarj

Devlet Hava Meydanları İşletmesi ücretsiz internet kullanımı hizmeti sunmaktadır. Mobil uygulamasını indiren her yolcu bu hizmetten yararlanmaktadır.

 

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Havalimanının çevresinde yemek yenilecek mekanlar bulunmaktadır. Havalimanı merkeze yakın olduğu için bu mekanlara ulaşım rahattır.

 

Yakın Oteller

Havalimanının içerisinde veya hemen yanında herhangi bir otel bulunmamaktadır. Kahramanmaraş Otelleri ve daha fazlasına ulaşmak için otel.com sitesini ziyaret edip daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 • Sular Hotel 0.8 kilometre, 
 • Arsan Otel 2.3 kilometre, 
 • Germanicia Otel 4.3 kilometre, 
 • Kentpark Premium Business Hotel 4.6 kilometre, 
 • Kentpark Exclusi̇ve Buti̇k Otel 4.9 kilometre, 
 • Hampton By Hilton Kahramanmaraş 5.7 kilometre, 
 • Clarion Kahramanmaraş 5.5 kilometre, 
 • Ramada Plaza By Wydham Kahramanmaraş 6.9 kilometre, 
 • Saffron Kahramanmaraş 5.4 kilometre mesafede bulunan havaalanının çevresindeki bazı otellerdir.

 

Kahramanmaraş Havalimanı Ulaşım Rehberi

 

Metro/Tren

Şehir merkezine ulaşım sağlamak için metro seçeneği bulunmamaktadır. Ancak araç kiralama, otobüs ya da taksi seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine giden Kahramanmaraş Belediyesi’ne ait yolcu otobüsleri; 44, 43, 30, 29 ve 18 numaralı şehir içi yolcu otobüsleri havalimanına yakın konumdan geçmektedir. Havalimanının yakınında bulunan Mado kavşağından geçen bu otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Otobüslere ulaşım sağlamak için 5 dakikalık yürüme mesafesi vardır. Bagajı ağır olmayan ya da az olan yolcular için oldukça ekonomik bir seçenektir.

 

Taksi

Havalimanı şehre yakın olduğu için taksi seçeneği ile 10 dakika gibi kısa sürede merkeze gidebilirsiniz. Taksi Maraş, taksi hizmeti sağlayan havalimanı taksi duraklarından biridir.

 

Transfer

Transfer yapan şirketler sizi havalimanından alıp şehir merkezine ulaştırmaktadır. Ergin Transfer bu şirketlerden biridir. Transfer seçeneği diğer ulaşım seçeneklerine göre daha maliyetlidir.

 

Shuttle

Kahramanmaraş Belediyesi’ne ait yolcu servisleri uçakların iniş vakitleriyle eş zamanlı sefer yapmaktadır. 

 

Araç Kiralama

Araç kiralamak en kolay ve konforlu ulaşım seçeneklerinden biridir. Araç kiralayabileceğiniz ve şehir merkezinde bulunan şirketlerden bazıları şunlardır:

 • Ketenoto,
 • Elitcar,
 • Kutlu Rent a Car,
 • Tayfun Oto Kiralama,
 • Torcan Rent a Car,
 • Ebrar Oto Kiralama,
 • VIP Oto Kiralama,
 • Tontonlar Rent a Car,
 • Çınar Rent a Car,
 • Maraş Rent a Car.