Kayseri Erkilet Havalimanı Uçak Bileti

Kayseri Erkilet Havalimanı

Kayseri Erkilet Havalimanı Hakkında 

Kayseri Erkilet Havalimanı, 1998 yılında kurulmuştur. İç ve dış hat seferleri gerçekleştiren havalimanı, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kullanımda olan dış hat terminali 2007 yılında hizmete girdikten sonra iç hat terminali, 2009 yılında yenilenmek amacıyla yıkılmıştır. Şimdilerde kullanılan iç hat terminali ise 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. İç ve dış hat terminal binasının yanında 1 adet apron, 1 adet pist ve 2 adet taksirut bulunmaktadır. Havalimanına ayrılan toplam alan ise 22.000 metrekaredir. 

 

Erkilet Havalimanı Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonu

Havalimanında yolcuların sefer saatlerini bekleyebilmeleri için bekleme salonları bulunmaktadır. Iç ve dış hat terminallerinde, yolcuların kullanımına sunulmuş toplamda bir dinlenme salonu bulunmaktadır. Ek olarak bir adet de VIP salonu kullanıma açık durumdadır. 

 

Sağlık Hizmetleri

Havalimanında yolcu ve yetkili personellerin güvenliği için sağlık ünitesi bulunmaktadır. Bu sağlık ünitesi günün her saati yolcuların kullanımına açıktır. 

 

Bebek Bakım Odası

İç hat terminalinin içerisinde bulunan bebek bakım odaları, gelen ve giden yolcuların istedikleri her an kullanıma müsait alanlardır. 

 

Bankacılık Hizmetleri

Havalimanında hem dış hat hem de iç hatlarda, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bankaların ATM’leri bulunmaktadır. 

 

Döviz

Bu havalimanı dış hat seferlerinde de oldukça yoğun bir trafiğe sahip olduğu için para transferi ya da para birimlerinin değişimi gibi işlemlerin sağlanabilmesi için döviz büroları da vardır. 

 

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Havalimanındaki emanet eşya birimlerinde kilitli dolaplar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra belirli bir ağırlık sınırını aşmayan bagajlar da yine uçağa kabul edilmektedir. Aksi durumda fazla bagaj yüklemek isteyen yolcular da yine belirli bir ücret karşılığında bu hizmetten faydalanabilmektedir. 

 

Alışveriş Noktaları

Alışveriş alanları açısında yolculara geniş hizmet veren havalimanında bulunan Duty Free mağazalarında birçok dünya markasına ulaşmak mümkün. Ayrıca havalimanı kent merkezine yakın olduğu için merkezde bulunan pek çok alışveriş noktasına ulaşmak da oldukça kolaydır.  

 

İbadetNoktaları

İç hat ve dış hat terminalinde hizmete açık toplamda 2 tane mescit bulunmaktadır. Bu ibadet alanları da 7/24 kullanılabilmektedir. 

 

Otopark

Havalimanı otoparkı özel bir şirket tarafından yönetilmektedir. Toplamda 420 araç kapasitesi bulunan otoparkta, hareketi kısıtlı yolculara tahsis edilmiş 20 adet özel park alanı bulunmaktadır. Otopark ücretleri yılbaşında belirlenmekte olup yıl boyunca aynı fiyat tarifesi uygulanmaktadır. 

 

Wi-Fi/Şarj

Havalimanında bulunan VİP salon veya dinlenme salonlarında ücretsiz internet hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca şarj istasyonlarının yanı sıra birçok yerde priz de bulunmaktadır. 

 

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Yolcuların yemek yiyebilmesi ve vakit geçirebilmesi için havalimanında bir adet kafe bulunmaktadır. Ayrıca havalimanı kent merkezine çok yakın mesafede olduğu için çevresinde pek çok kafe ve restoran bulunmaktadır. 

 

Yakın Oteller

Havalimanının kent merkezine olan yakınlığından kaynaklı olarak çevresinde çok sayıda turizm belgeli otel bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Holiday Inn Hotel 
 • City One Otel 
 • Hilton Oteli
 • Ommer Oteli
 • Radisson Oteli
 • Grand Eras Oteli
 • Nüzhet Otel
 • Serace Otel
 • Almer Otel
 • Dedeman Erciyes
 • Bent Oteli 

Kayseri havalimanına yaptığınız seyahatlerden sonra, Kayseri Otelleri için rezervasyon yaptırmak veya bilgi almak için otel.com'u ziyaret edebilir ve tüm konaklama işlemlerini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. 


 

Erkilet Havalimanı Ulaşım Rehberi

 

Metro/Tren

Havalimanından merkeze direkt ulaşmayı sağlayan metro veya tren hattı bulunmamaktadır. 

 

Otobüs

Havalimanı kent merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunduğu için belediye otobüsleri havalimanı-kent merkezi arasında karşılıklı otobüs seferleri düzenlemektedir. Ayrıca havalimanından şehir merkezine giden otobüsler de 100, 101,271 numaralı araçlardır. 

 

Taksi

Taksi, oldukça sık kullanılan bir ulaşım yöntemidir. Havalimanının çıkışında bulunan ve 7/24 hizmet veren taksiler ile kent merkezine ulaşmak yaklaşık 15 dakika sürmektedir. 

 

Transfer

Havalimanı ve çevresinde hizmet veren birçok araç kiralama firması aynı zamanda transfer hizmeti de vermektedir. Grup transferi, bireysel transfer, VIP transfer veya paylaşımlı transfer, sürekli olarak yapılmaktadır. 

 

Shuttle

Havalimanında merkeze ulaşmak için sürekli olarak HAVAŞ servis araçları da kullanıma açıktır. Bu servisler, uçakların inişinden yaklaşık 20 dakika sonra terminal önünden hareket etmektedir. 

 

Araç Kiralama

Havalimanında veya çevresinde bulunan araç kiralama acentelerinde her bütçeye göre araç kiralamak mümkündür. Alvis Rent a Car, Budget Rent a Car, Avis Rent a Car, Car Mobil Rent a Car, Filopark Rent a Car, Enterprise Rent a Car, Gezgin 724 Rent a Car, RentGo Rent a Car, Hertz Rent a Car, Sixt Rent a Car gibi firmalarla iletişime geçerek araç kiralanabilmektedir.