Denizli Çardak Havalimanı Uçak Bileti

Denizli Çardak Havalimanı

Denizli Çardak Havalimanı Hakkında

Denizli Çardak Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 65, ilçe merkezi olan Çardak’a ise yaklaşık 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanı ilk kez 1991 senesinde hizmete girmiştir. Terminalin büyüklüğü 16 bin 890 metrekare olup yıllık yolcu kapasitesi 2 milyon 200 bin civarında seyretmektedir. Yerli havayolları şirketlerinin tamamına ek olarak Qeshm Air havayolu firması da Denizli Havalimanı'na uçuşlar düzenlemektedir. 

Havalimanının iç hatlar terminalinde 11 adet check – in bankosu bulunmaktadır. Banko sayıları yoğunluğu o kadar da çok olmayan bir havalimanına göre yeterli düzeydedir. Ayrıca 2'şer adet de gelen ve giden yolcu bagaj konveyörü mevcuttur. Havalimanı, konum olarak birçok havalimanına da yakın bir lokasyonda bulunmaktadır. Isparta Havalimanı'na 60 km, Uşak Havalimanı'na 101 km, Antalya Havalimanı'na 135 km, Muğla Dalaman Havalimanı'na 140 km ve Kütahya Havalimanı'na 150 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından uçuş saatlerine bağlı olarak bazı havalimanlarına direkt olarak ulaşım sağlayan otobüs seferleri bulunmaktadır. 

 

Denizli Çardak Havalimanı Genel Bilgiler

Bekleme Salonları

Denizli Çardak Havalimanı'nda yer alan bekleme salonları terminalin en yoğun zamanlarında bile yeterli düzeyde oturma alanına sahip olmaktadır. Bekleme salonları terminalin birçok yerinde mevcuttur ve konfor bakımından da ideal düzeydedir. 

Sağlık Hizmetleri

Denizli Çardak Havalimanı'nda bir adet sağlık ünitesi (back – up) mevcut durumdadır. Bu alanda ilk yardım müdahaleleri başta olmak üzere çeşitli sağlık yardımları almak mümkündür. Buna ek olarak havalimanı yakınlarında hastane de mevcuttur. İlçe merkezinde bulunan Çardak Devlet Hastanesi havalimanına yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunmaktadır. 

Bebek Bakım Odası

Havalimanında çeşitli yerlerde bebek bakım odaları mevcuttur. Odalar günde belirli aralıklarla birkaç kez temizlenmekte ve hijyenik bir ortam sağlanmaktadır. 

Bankacılık Hizmetleri

Havalimanı içerisinde, havalimanının çevresinde birçok bankanın ATM noktası bulunmaktadır. Rahatlıkla para yatırma ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Döviz

Havalimanı içerisinde döviz alıp satacağınız bir büro yer almamaktadır. Ayrıca havalimanı yakınlarında da döviz bürosu bulunmamaktadır. Döviz işleriniz için Denizli şehir merkezinde; Demirciler Caddesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Bayramyeri Meydanı tercih edilebilir. Bu yerlerin hepsi havalimanına ortalama 60 km uzaklıkta yer almaktadır. 

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Havalimanında bagajınızı teslim edip emanet edebileceğiniz kilitli dolaplar ve bagaj saklama dolapları bulunmamaktadır. 

Alışveriş Noktaları

Havalimanı içerisinde alışveriş yapabileceğiniz, yörede meşhur olan ürünlere ulaşabileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Ancak havalimanında duty free (vergiden muaf) şekilde alışveriş yapabileceğiniz mekanlar bulunmamaktadır. 

İbadet Noktaları

Havalimanı içerisinde ibadetlerinizi yerine getirebileceğiniz temiz ve konforlu mescitler, abdest alabileceğiniz hijyenik tuvaletler bulunmaktadır. 

Otopark

Havalimanı içerisinde büyük bir otopark yer almaktadır. Otomobil sınıfındaki araçlardan; 0 – 15 dakika arası 2.50 TL, 0 – 1 saat arası 5 TL, 1 – 3 saat arası 6.50 TL, 3 – 6 saat arası 8.50 TL, 6 – 12 saat 11.50 TL, 12 – 24 saat arası 11.50 TL, 2 gün 33 TL, 3 gün 49.50 TL, 4 gün 66 TL, 5 gün 82.50 TL ve 1 aylık abone ücreti ise 75 TL'dir. Resmi araç ve engelli araçlar ücretsiz bir şekilde otoparkı kullanabilmektedir. Ücret tarifesi havalimanı genel müdürlüğünce belirlenmiştir. Ücretler değişiklik gösterebileceğinden havalimanı işletmesini arayarak teyit edebilirsiniz. 

Wi-Fi/Şarj

Denizli Çardak Havalimanı içerisinde çeşitli altyapılarca sunulan ücretsiz kablosuz ağ bağlantısı vardır. Ayrıca terminal içerisinde yer alan kafe ve restoranların Wi-Fi ağına bağlanmak mümkündür. 

Terminal içerisinde çeşitli bölgelerde şarj otomatları da bulunmaktadır. Elektronik cihazlarınızı oldukça uygun bir fiyata şarj edebilirsiniz. 

Yakın Oteller

Denizli Çardak Havalimanı içerisinde otel veya konaklama tesisi tarzında herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Yolunuz, Denizli Çardak Havalimanı'na düştüğünde konaklama ihtiyacınız doğarsa; birbirinden konforlu ve uygun fiyatlı Denizli otelleri listesine otel.com sitesinden ulaşabilirsiniz. Otel.com üzerinden havalimanına yakın konumda bulunan tüm otelleri görebilir, rezervasyon yaptırabilir, iptal edebilir ya da fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Peki havalimanına yakın bir noktada yer alan oteller hangileridir? 

 • Aslan Luxury Concept
 • Ege Grand Otel
 • Köklü Suit Otel Denizli
 • Siba Pamukkale Life
 • Grand Ödemiş Otel
 • Demasus Otel
 • Park Dedeman Denizli Hotel
 • Angel's Park Hotel - Denizli Otel
 • Grand Denizli Otel
 • Anya Suit Otel
 • Samdan Termal Otel
 • Grand İtimat Hotel
 • Esin Otel
 • Napa Otel
 • Çimenoğlu Otel
 • Hotel Eyüpoğlu
 • Hierapark Thermal & Spa Hotel Deluxe
 • Aygören Otel
 • Anemon Denizli Otel
 • Pişkin Otel
 • Dinar Acar Otel
 • Hotel Lago Di Salda

 

Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım Rehberi

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için havalimanı çıkışında yer alan şehir içi ulaşım otobüslerini tercih edebilirsiniz. Bu otobüsleri kullanabilmek için DenizliKart satın almalı ve bakiye yüklemelisiniz. Terminalin içinde DenizliKart satış noktası ve yükleme yapabileceğiniz gişeler bulunmaktadır. 

Taksi

Daha rahat ve hızlı bir ulaşım için taksi de alternatifler arasında yer almaktadır. 7 gün 24 saat boyunca havalimanında şehir merkezine ulaşım sağlayan taksilere ulaşmak mümkündür. Yaklaşık 45 dakikalık bir taksi yolculuğu sonucunda şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Transfer

Transfer hizmeti sayesinde havalimanından konaklayacağınız yere hem oldukça konforlu hem de ücretsiz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak şehirde birçok havalimanı – şehir merkezi arasında ulaşım sağlayan transfer acenteleri yer almaktadır. Transfer acenteleri; Denizli Vip Transfer, Havaalanı Transfer Airport Servis Vip Transfer Hizmetleri Simgetur Taşımacılık, Denizli Airport Transfer, Pamukkale Airport Transfer, Özçoban Tur, Antik Transfer Pamukkale olarak sıralanabilir. Bu acentelerle de iletişime geçerek sizin için en uygun ve hesaplı olan firmayı tercih edebilirsiniz.

Shuttle

Denizli Çardak Havalimanı'ndan dilediğiniz yere ya da şehir merkezine ulaşım hizmeti veren shuttle firmaları da vardır. Bu firmaların başında; Progo Travel, Baytur Transfer, Alan Transfer, Denizli Vip Transfer, Pamtur Turizm gelmektedir. İster VIP hizmet talep edebilir isterseniz de paylaşımlı olarak uygun bir şekilde shuttle hizmetini alabilirsiniz. 

Bunun dışında Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. HAVAŞ servisleri ikiye ayrılmaktadır. Standart servis seçeneğinde ulaşımlar; 54 kişilik, 27 kişilik, 18 kişilik otobüslerle sağlanmaktadır. Bu tarifenin ücreti kişi başı 35 TL'dir. 

Bir diğer seçenek de "Rahat Servis" olarak geçmekte ve ulaşımlar 8+1 kişilik otobüsler ile sağlanmaktadır. Burada belirli bir güzergâh bulunmamaktadır. Yolcular, belirtmiş oldukları adrese direkt olarak bırakılmaktadır. Bu tarifenin ücreti ise kişi başı 70 TL'dir. Ücretler nakit ya da pos cihazı ile alınabilmektedir.

Araç Kiralama

Havalimanından sonra şehirde bol vakit geçirecek, şehrin önemli yerlerini gezecek ya da çeşitli işlerinizi kısa sürede halletmek istiyorsanız araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Havalimanı içerisinde başta AVIS olmak üzere; Budget, Enterprise, Hertz gibi araç kiralama şirketlerinin ofisi bulunmaktadır. Havalimanından araç kiraladıktan sonra araç teslimi ya da çeşitli buna benzer işlemler için şehir merkezinde yer alan şubeleri de kullanabilirsiniz.