Bingöl Havalimanı Uçak Bileti

Bingöl Havalimanı

Bingöl Havalimanı Hakkında

Bingöl’de bulunan ve şehirlerarası ulaşım için en iyi havalimanın konumlarından birine sahip olan Bingöl Havalimanı 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana binlerce kişiyi ağırlayan havalimanı şehir merkezine 20 kilometre mesafede bulunmaktadır. Modern bir şekilde tasarlanan havalimanı yolcuların ihtiyaçlarını giderebilecekleri alanlara ev sahipliği yapmaktadır. 

Yıl içerisinde 1 milyon yolcu kapasitesi bulunan havalimanı içerisinde 8 adet check-in noktası bulunmaktadır. Sadece iç hatlar yolcuları yapılan havalimanında dış hatlar yolculukları aktarmalı bir şekilde yapılmaktadır. İzmir, İstanbul, Ankara gibi şehirlere yapılan aktarmalarla yolcular yurt dışı seyahatlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. 

Yolcular genellikle anons ve uçak bilgi panoları ile bilgilendirilmektedir. Ayrıca havalimanında güvenlik yüksek seviyede tutularak 24 saat kamera ile izlenilmektedir. Yolcular havalimanı ile ilgili detaylı bilgileri iç hatlar terminalinde bulunan danışma masasından kolayca edinebilirler. Yaklaşık 4000 m2 alan üzerine kurulan havalimanı çevre illere ve büyük şehirlere seyahat etmek isteyenler için oldukça konforlu bir alan oluşturmaktadır. Havalimanı şehir merkezine yakınlığı sayesinde ulaşımda oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Bingöl Havalimanı Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonları

Bingöl Havalimanı içerisinde yolcuların uçuş saatlerini beklemeleri için belirli alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar ihtiyaçların giderilmesi için oluşturulan oturma alanlarıdır ayrıca büfe, bankamatik, mescit gibi alanlara da yakındır. 

Sağlık Hizmetleri

Havalimanı içerisinde sağlık hizmeti bulunmaktadır. Sağlık hizmetleri havalimanı uçak saatleri sırasında yardımcı sağlık ekibi, hemşire ve doktorlardan oluşan tam donanımlı bir ambulansla beklemektedir. Bu araç ile acil destek verilmektedir. 

Bebek Bakım Odası

Bebekli yolcuların ihtiyaçlarını gidermesi için oluşturulan bebek bakım odaları bebeklerin ve ebeveynlerin konforu düşünerek tasarlanmıştır. Havalimanı personeli bu alanın hijyenine dikkat ederek sık sık dezenfekte etmektedir. 

Bankacılık Hizmetleri

Havalimanı içerisinde belirli bankalara ait ATM’ler bulunmaktadır. Ayrıca bu ATM’ler her bankanın ortak ATM’si olduğu için işlem yapmak oldukça kolaydır. 

Döviz

Havalimanı içerisinde döviz hizmeti veren bir yer bulunmamaktadır.  Fakat bankamatiklerden bazıları döviz hizmeti verecek şekildedir.

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Havalimanında bulunan emanet dolapları sayesinde siz de bagajınızı ya da eşyalarınızı güvende tutabilirsiniz. Belirli bir ücret ödeyerek kilitli dolap hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bagajlarınızı paketlemeniz için havalimanı içerisinde bagaj paketleme noktaları bulunmaktadır. Bu sayede valizinizin kirlenmesinin önüne geçebilirsiniz.

Alışveriş Noktaları

Bingöl Havalimanı içerisinde verilen alışveriş hizmeti geniş kapsamlı değildir. Havalimanında sadece hediyelik eşya dükkanları ve ihtiyaçlarınız için market/büfe bulunmaktadır.  Fakat şehre yakın bir merkezde bulunması nedeniyle hızlı bir şekilde ulaşım sağlanarak ihtiyaçlar giderilebilir. 

İbadet Noktaları

Havalimanında bulunan ibadet noktaları 7 gün 24 saat açıktır. Kadın ve erkekler için ayrı hizmet veren mescitlerin temizliğine dikkat edilmektedir. Ayrıca mescitlerde abdesthane de bulunmaktadır. 

Otopark

Bingöl Havalimanı içerisinde bulunan otopark hizmeti 10.000 metrekarelik alan üzerine kurulan otopark ile verilmektedir. Havalimanı otoparkı ücretli olarak hizmet vermektedir. 

Wi-Fi/Şarj

Akıllı telefonların ve cihazların bağlanabilmesi için Havalimanı içerisinde ücretli kablosuz ağ hizmeti verilmektedir. Wİ-Fİ hizmeti kafe ve restoranlarda ayrıca VİP bekleme alanlarında ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

Havalimanında verilen şarj hizmeti sayesinde cep telefonlarınızı kolay bir şekilde şarja takabilirsiniz. Belirli alanlarda ücretli olarak şarj istasyonları hizmet vermektedir. Bu sayede uçuşunuzdan önce telefonunuzu şarj edebilirsiniz. 

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Havalimanı içerisinde hizmet veren bir adet kafe restoran bulunmaktadır. Uçuşunuzu beklerken burada yemek yiyip, lezzetli içeceklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Kafe – restoran sayesinde ücretsiz Wİ-Fİ ağından yararlanabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bulunan büfe sayesinde de yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 

Yakın Oteller

Bingöl Havalimanı’na yapacağınız uçuşlar sonrasında otel ihtiyacınızı karşılamak ve Bingöl otelleri için yer ayırmak için otel.net sitesinden yararlanabilirsiniz. Otel.com size aradığınız otel hizmetlerini sunarak kolay bir şekilde rezervasyon yapma imkânı sunar. Havalimanına yapacağınız uçuşlar sonrasında konaklayabileceğiniz oteller şöyle sıralanabilir;

  • Binkap Resort Hotel
  • Binkap Termal Tesisleri
  • Grand Berti Otel
  • Büyük Bingöl Oteli 
  • Devlet Su İşleri Misafirhanesi 
  • Otel Çınar Bingöl
  • Atlı Otel 
  • Otel Yenişehir

 

Bingöl Havalimanı Ulaşım Rehberi

 

Metro/Tren

Bingöl Havalimanı’na giden metro/tren hattı bulunmamaktadır.

Otobüs

Şehir merkezine ulaşmanın en kolay ve ekonomik yollarından biri halk otobüsleridir. Halk otobüsleri ile şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlanabilir. Ayrıca havalimanında sizi bekleyen dolmuşlar ile de kolay bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

Taksi

Havalimanı gelen yolcu bölümünde taksiler bulunmaktadır. Bu taksiler ile Bingöl şehir merkezine ve il ve ilçelere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Transfer

Havalimanında bulunan araç kiralama ofisleri ile şoförlü hizmet veren transfer araçlarından yararlanabilirsiniz. Bu araçlarda şoförler bulunmaktadır. Bu sayede VİP bir hizmet alarak Bingöl şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Shuttle

Bingöl Havalimanı’nda bulunan yolcu taşıma servisleri sayesinde şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı yolcu taşıma servislerinin güzergahı şöyledir;

1.Servis: Şehir Merkezinden: Ulu Cami THY Ofisi önü, Dörtyol Civarı, Telekom, Askeri Gazino ve Bingöl Havalimanı.
2. Servis: Saray Mahallesi Rabia Park Önü, Uzunsavat, Uydukent, Rektörlük Bingöl Üniversitesi, Karşıyaka, Emniyet, Jandarma, Öğretmenevi, Kültür Kavşağı, Polisevi, Dörtyol, Ulucami THY Ofisi önü ve Bingöl Havalimanı, Bingöl Havalimanından; Havalimanı, Bingöl Otogarı, Bingöl Tarihi Cezaevi Önü, Şehir Merkezi, Adliye, Metro Turizm Ofisi.

Havalimanı yolcularının durağı şu şekildedir;

1. Havalimanı Yolcu Servisi: Ulu Cami THY Şubesi Önü,
2. Havalimanı Yolcu Servisi: Saray Mahallesi Rabia Park Önü,

Araç Kiralama

Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisleri vardır. Uçaktan indikten sonra buradaki araç kiralama ofislerinden yararlanarak araç kiralayabilirsiniz. Araçlar havalimanından teslim alınarak yine aynı noktaya bırakılmaktadır. Firma yetkilileri ile görüşüldüğünde teslim noktaları tarafınıza bildirilecektir.