Batman Havalimanı Uçak Bileti

Batman Havalimanı

Batman Havalimanı Hakkında

2010 yılında Batman'da kurulan Batman Havalimanı sivil-askeri havalimanı statüsünde yer almaktadır. İç hatlar gidiş ve geçici hava hudut kapısı olarak Hac ve Umre seferleri düzenlenmektedir. 

Terminal binası yaklaşık 20.741 m2 üzerine kurulmuştur. Havalimanında bulunan arındırılmış salon, bag​aj alım salonu, dış hatlarla ortak kullanılan gelen yolcu holü ve giden yolcu holü olmak üzere yolcuya açık 2090 m2 alana sahiptir. Ayrıca 9 adet bilet satış bankosu, 14 adet check-in bankosu, 2 adet self check-in bankosu bulunmaktadır. 

Dış hatlar terminalinde bulunan yolcu arındırılmış Salon, gümrüklü salon, pasaport kontrol, gelen yolcu bagaj alım ve bekleme salonlarından oluşmakta olup, 2626 M2 açık alana sahiptir. Dış hatlar terminalinden şu an için yurt dışına sefer bulunmamaktadır fakat geçici olarak hac ve umre seferleri düzenlenmektedir.

Batman Havalimanı, şehre 7 kilometre uzaklıktadır. Şehre yakın konumlandırılması nedeniyle birçok şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Kendi araçlarıyla gelen yolcular için otopark imkânı bulunmaktadır. Ayrıca engelli yolcular için özel olarak hazırlanmış yönlendirme kılavuzları bulunmaktadır.

Batman Havalimanı Genel Bilgiler 

Bekleme Salonları

Batman Havalimanı içerisinde gelen ve giden yolcular için özel bekleme alanları bulunmaktadır.  Bekleme salonları yolcuların market, büfe, kafe ve restoran ihtiyaçlarını giderebilmesi için özel olarak tasarlamıştır.

Sağlık Hizmetleri

Havalimanı içerisinde doktor ve ilk yardım ekipleri tarifeli uçuş saatlerinde hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan havalimanından şehir hastanelerine ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca acil durumlar için bir adet ambulans hazırda beklemektedir.

Bebek Bakım Odası

Ebeveynlerin bebeklerinin kolay bir şekilde bakımını gerçekleştirebilmesi için havalimanı içerisinde bakım odaları bulunmaktadır. Bu odalar temizliği sık sık yapılan alanlardır. Ayrıca kolay bir şekilde bebek bakım odalarından yararlanabilirsiniz.

Bankacılık Hizmetleri

Batman Havalimanı bankacılık hizmetleri açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Havalimanı içinde ve çevresinde neredeyse her bankaya ait ATM bulabilmek mümkündür. Şehre 7 kilometre uzaklıkta olan Batman Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlayarak banka işlemlerinizi şehir merkezinde de halledebilirsiniz.

Döviz

Havalimanı içerisinde döviz işlemi yapılacak bir yer bulunmamaktadır. Bunu yerine şehir merkezine gidilerek kolay bir şekilde işlemler yapılabilir.

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Batman Havalimanı içerisinde hizmet veren kilitli dolaplar sayesinde eşyalarınızı saklayabilir ve kolaylıkla işlerinizi halledebilirsiniz. Bagajlarınızı ve daha küçük eşyalarınızı bırakabileceğiniz bu dolaplar yüksek güvenlikli kasalar olarak düşünülmüştür. İstediğiniz zaman aralığında kiralanarak hizmet almanıza olanak sağlamaktadırlar.

Alışveriş Noktaları

Uçuşlarınızı beklediğiniz sırada bekleyişinizi güzel bir hale getirmek için alışveriş noktaları bulunmaktadır. Dilerseniz kendinize dilerseniz sevdiklerinize hediye alabileceğiniz bu küçük dükkanlar ve büfeler bulunmaktadır.

İbadet Noktaları

Havalimanında iç ve dış hatlar bölümünde birçok ibadet alanı bulunmaktadır. Kadınlar ve erkeklere ayrı olarak tasarlanan ibadet noktalarında abdesthane ve mescitler bulunmaktadır. Sık sık temizliği yapılarak namaz kılmaya elverişli hale getirilmektedir.

Otopark

Havalimanı dışında bulunan otoparklarda yolcular ücretli olarak yararlanabilirler. Havalimanı otoparkı, araçların güvende kalması için 24 saat güvenlik kamerası ile izlenmektedir. Abonelik ücreti ödeyerek uzun süre aracınızı bu otoparka park edebilirsiniz.

Wi-Fi/Şarj

Havalimanından alacağınız ücretsiz Wİ-Fİ hizmeti sayesinde uçak beklerken geçen zamanınızı daha verimli bir hale getirebilirsiniz. Öte yandan şarj istasyonları ile şarjınız azalsa bile hızlı bir şekilde dolumu gerçekleştirebilirsiniz.

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Havalimanında uçuşlarınızı beklerken ya da uçuşlarınız sonrasında yemek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Bu mekanlar yolcuların ücretli olarak yiyecek ve içecek alabileceği alanlardır. Ayrıca bu mekanlarda ücretsiz Wİ-Fİ imkanı bulunmaktadır. Havalimanı içerisinde hizmet alabileceğiniz işletmeler:

 • Kahve Special
 • Bahçem Et Lokantası
 • Boss Lounge
 • Bahçevan Ocakbaşı
 • Hanedan Et Lokantası
 • Çömçe       
 • Mado Cafe 

Yakın Oteller

Batman Havalimanı'na yapacağınız uçuşlar sonrası konaklama ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz Batman otelleri oldukça yakındır. Dilediğiniz otelin fiyat bilgisine otel.com üzerinden kolayca ulaşabilir, anında rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şehir merkezine yakın olan Batman Havalimanı’nda konaklayabileceğiniz yakın oteller şunlardır;

 • Hotel İzgi Turhan
 • Mesa Otel 
 • Grand Hasankeyf Otel
 • Hole Hotel
 • Ancient Mesopotamia Hotel
 • Real Konak Hotel
 • Grand White Hotel
 • Atlıhan Park Hotel

 

Batman Havalimanı Ulaşım Rehberi

Batman Havalimanı üzerinden Batman şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Havalimanı şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta olduğu için otobüs, tren ve taksiler bulunmaktadır.

Metro/Tren

Batman Havalimanı’na giden herhangi bir metro ya da tren seferi bulunmamaktadır.

Otobüs

Havalimanı ulaşımınızı havalimanı dışında bulunan otobüsler aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Sefer saatlerine internet üzerinden kolay bir şekilde ulaşarak ekonomik bir ulaşım imkanı olan halk otobüslerinden yararlanabilirsiniz

Taksi

Şehrin farklı yerlerinden havalimanına giden taksiler sayesinde dilediğiniz saatte yolculuğa çıkabilirsiniz. Öte yandan havalimanı dışında bekleyen taksilere binerek şehir merkezi ve diğer il ve ilçelere konforlu ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz.

Transfer

Batman’da alacağınız transfer hizmetinde havalimanından sizi alan şoförlü araç, aracı kiraladığınız süre boyunca hizmet almanızı sağlamaktadır. İstenilen aracın markasına ve modeline göre fiyat değişkenliği gösteren bu hizmet yolculuğunuz sırasında konforlu olmanızı amaçlamaktadır.

Shuttle

Batman Havalimanı içerisinde servis aracı hizmeti bulunmamaktadır. Bunun yerine Batman Belediyesi’ne ait otobüsler ulaşım için kullanılmaktadır.

Araç Kiralama

Havalimanında ve şehir içinde birçok araç kiralama şirketi bulabilirsiniz. Araç kiralama hizmetinden faydalanarak siz de kendi aracınızla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.