Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti

Adıyaman Havalimanı

Adıyaman Havalimanı Hakkında

Adıyaman Havalimanı, ilk olarak 1998 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı, şehrin merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunmakta olup, 1998’den 2001 yılına kadar Ankara ile karşılıklı seferler düzenlenmiştir. 2005 yılında tekrar başlayan seferler 2011 yılına kadar devam etmiştir. 2011 yılında tekrardan inşa edilmeye başlanan havalimanı, daha modern detaylarla 2014 yılında tekrar hizmete açılmıştır.

45 metre uzunluğunda bir pist ve 5 uçak kapasiteli apronuyla beraber 23 bin metrekarelik bir yerleşkesi mevcuttur. İç hatlar ve dış hatlar terminal binasındaki check-in bölümünde bulunan danışma masası, yolcuları anons ve bilgi monitörü üzerinden bilgilendirmektedir. Dış hatlar terminalinde tarifeli uçuşlar yoktur. 

 

Adıyaman Havalimanı Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonları

Havalimanında bekleme salonu hizmeti bulunmaktadır. Uçuş vaktini beklemek isteyen veya aktarmalı uçuşu olanların kaliteli zaman geçirebileceği alanlardır. Konforlu koltukların bulunduğu salonda televizyon izleme ve yemek yeme imkanı vardır. Havalimanında bulunan bekleme salonu sayesinde zamanınızı kaliteli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Sağlık Hizmetleri

Havalimanında rahatsızlanan yolcu ve yakınlarına 24 saat boyunca sağlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca bir ambulans da hazır bekletilmektedir. 

Bebek Bakım Odası

Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminal binasının check-in ve gelen yolcu karşılama noktalarında bebek bakım odası vardır. Yetişkin ve bebek yolcuların sağlıkları açısından bu noktalar sürekli temizlenmektedir.

Bankacılık Hizmetleri

Havalimanında olan ATM hizmeti sayesinde, yolcular kesintisiz bir şekilde bankacılık işlemlerini yerine getirebilirler. 

Döviz Bürosu

Havalimanında döviz bürosu hizmeti yoktur. Yurtdışı tarifesi olmayan bir havalimanı olduğu için döviz bürosuna ihtiyaç yoktur.

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Emanet dolaplar havalimanında yolculara hizmet vermektedir. Misafirler emanet dolaplarda fazla eşyalarını ya da bagaja uygun olmayan eşyalarını muhafaza edebilirler.

Alışveriş Noktaları

Havalimanında alışveriş yapmak isteyen yolcular için çok fazla seçenek mevcut değildir. Yurtdışı seferi yapılmayan bir havalimanı da olduğu için Duty Free hizmeti de bulunmamaktadır. Küçük hediyelik eşya dükkanları, eczane gibi mağazalar mevcuttur.

İbadet Noktaları

Terminal binasında ibadet noktaları mevcuttur. Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı ibadetlerini yerine getirebilecekleri bir mescit alanı vardır. Ayrıca yine kadın ve erkeklere özel abdest alma bölümleri bulunmaktadır.

Otopark

Havalimanının 305 araçtan oluşan bir otoparkı mevcuttur. Aracıyla gelmek isteyen yolcular için ya da misafirlerini havalimanına araçlarıyla bırakmak isteyenler için bu alan kullanıma açıktır.

Wi-Fi/Şarj

Misafirler, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin mobil uygulamasını indirip, havalimanının içinde bulunan ücretsiz ve kesintisiz ağ hizmetinden yararlanabilirler.

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Havalimanında yeme ve içme hizmeti veren kafe ve restoran mevcuttur. Uçuş vaktini yemek yiyerek ya da bir şeyler içerek geçirmek isteyen yolcular kafe, büfe ve restoran hizmeti verilmektedir.

Yakın Oteller

Havalimanının 17 kilometre yakınında birçok otel ve pansiyon seçeneği bulunmaktadır. Pansiyon ve otellerin havalimanına uzaklıkları ve isimleri şunlardır:

 • Kommagene 14 kilometre,
 • Hotel Adıyaman White Star 15.1 kilometre,
 • Vadi-i Leman 17.2 kilometre,
 • Karadut Pension Nemrut 14.9 kilometre,
 • İSİAS Hotel Adıyaman 17.3 kilometre,
 • Samos 16 kilometre,
 • Taş Saray Bardakçı Oteli 14.4 kilometre,
 • Hotel Bozdoğan Otel 17.7 kilometre,
 • Park Dedeman Adıyaman 14.9 kilometre,
 • Hilton Garden Inn 14.9 kilometre.

Bu oteller ve diğer Adıyaman Otelleri seçenekleri için otel.com web sitesini ziyaret edip kolayca bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Adıyaman Havalimanı Ulaşım Rehberi

 

Metro/Tren

Adıyaman Havalimanı içinde şehir merkezine gitmek için herhangi bir metro ağı hizmeti yoktur. 

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine yarım saatte bir otobüs gitmektedir. Yaklaşık 35 dakika süren bu yolculuk taksi ve araç kiralama seçeneklerinden daha uygundur. Ancak taksi ve araç kiralama seçenekleriyle karşılaştırıldığında yol daha uzun sürmektedir.

Taksi

Havaalanında taksi durağı bulunmaktadır. Şehir merkezine gitmek için taksiyle yaklaşık 20 dakikada gidebilirsiniz. Trafiğin durumuna göre bu vakit değişiklik gösterebilir. Havalimanı Taksi Durağı, taksi hizmetini 24 saat boyunca aynı fiyat tarifesi üzerinden yapmaktadır.

Transfer

Gelen yolcu terminali bölümünde yerel transfer hizmeti yapan şirketler şehir merkezine ya da kalınacak otele transfer hizmeti sağlamaktadır.

Shuttle

Havalimanı terminalinin çıkışından bulunan Veka servis otobüsleriyle şehir merkezine gitmek mümkündür. Yaklaşık 45 dakikalık bir seyahat süresi bulunmaktadır. Ayrıca Türk Hava Yolları yolcularına özel servis hizmeti ve Havaş otobüsleri de mevcuttur. 

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın olmaya havalimanından şehir merkezine gitmek araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz. Araç kiralama ofisleri şunlardır:

 • Avis
 • Budget

Havalimanının dışında bulunan Demirşah Rent A Car’dan da araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralama işleminin fiyatı esnektir. Seçilen araca göre fiyatlar değişiklik gösterir.