Adana Şakirpaşa Havalimanı Uçak Bileti

Adana Şakirpaşa Havalimanı

Şakirpaşa Varışlı Uçuşlar
Iğdır - Adana
15 Haziran 2024
3234,4199999999996başlayan fiyatlar

Adana Havalimanı Hakkında

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana'nın Seyhan ilçesinde bulunan sivil uluslararası havalimanıdır. 1937 yılında açılışı gerçekleştirilmiştir. 1937 yılından 1956 yılına kadar askeri uçuşlara da izin verilmekteydi. 1956 yılından itibaren ise yalnızca sivil uçuşlara izin verilmektedir. Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki terminalden oluşmaktadır. Terminal, yaklaşık olarak 21.000m2’lik büyük bir alanı kaplamaktadır. Havalimanında bir adet pist bulunmaktadır. Hem iç hatlar hem dış hatlar için kullanılmaktadır. Almanya, Suudi Arabistan, Lübnan, Irak ve Kıbrıs gibi dış hatlarda direkt uçuş imkanı sunmaktadır. Yolcu trafiği istatistiklerinde Türkiye’nin en büyük 6. Havalimanı seçilirken Avrupa’nın da en büyük 77. Havalimanı olarak seçilmiştir. Şakirpaşa Havalimanı yalnızca Adana’ya değil çevresinde bulunan Mersin ve Osmaniye gibi şehirlere de hizmet vermektedir. 

 

Adana Havalimanı Genel Bilgiler

 

Bekleme Salonları

Adana Havalimanı içerisinde hem iç hatlarda olmak üzere hem de dış hatlarda olmak üzere bekleme salonları yer almaktadır. Giden yolcular için ayrılan bölge 881 m2 büyüklüğe sahipken; gelen yolcu salonu ise 1.095 m2 alana sahiptir. Bu alanda A ve B olmak üzere iki tane salon bulunmaktadır. Bu salonlarda uçuşunuzu beklerken dinlenebilirsiniz.

 

Sağlık Hizmetleri

Havalimanı içerisinde gelen yolcu ve giden yolcu katlarına hizmet veren bir sağlık hizmeti bölümü yer almaktadır. Herhangi bir rahatsızlık belirtisinde bu sağlık hizmetleri bölümüne başvurarak yardım alabilirsiniz.  Havalimanında engelli sandalyesi ve engelli vatandaşlar için ayrı yapılmış asansör de bulunmaktadır.

 

Bebek Bakım Odası

Şakirpaşa Havalimanı içerisinde bekleme salonlarının bulunduğu yerlerde hem kadınlar için hem de erkekler için lavabo bulunmaktadır. Kadınlar için ayrılan lavabonun yanındaki bölümde ise bebek bakımı için bir oda yapılmıştır. Havalimanı içerisinde bulunan A salonunda da B salonunda da birer tane bebek bakım odası yer almaktadır. Giden yolcu salonunda ise sadece 1 tane bebek bakım odası bulunmaktadır.

 

Bankacılık Hizmetleri

Adana Şakirpaşa Havalimanı içerisinde PTT, İş Bankası, Yapı Kredi gibi birçok banka ve onların ortak ATM’leri yer almaktadır. Bu ATM’ler gelen yolcu salonlarında bulunur. ATM’leri kullanarak herhangi bir banka işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Döviz

Adana Havalimanı, uluslararası bir havalimanı olduğu için içerisinde döviz bürosu da bulundurmaktadır. Döviz bürosu, dış hatlar terminalinde giden yolcu salonunda Z-13 numaralı alanda yer almaktadır.

 

Bagaj ve Kilitli Dolaplar

Havalimanı içerisinde eşyalarınızı kilitleyebileceğiniz bir dolap hizmeti bulunmamaktadır. Fakat kayıp eşya bürosu yer almaktadır. Kayıp eşya bürosu gelen yolcu salonunda olup sayısı da 2 tanedir.

 

Alışveriş Noktaları

Adan Şakirpaşa Havalimanı'nda gelen yolcu ve giden yolcu salonlarında daha eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek için alışveriş yapabileceğiniz mağazaları gezebilirsiniz. Havalimanında dış hatlar terminalinde arındırılmış salonda 2 tane restoran, büfe ve Duty Free yer almaktadır. İç hatlar yolcuları için ise 1 tane kafe 1 tane de büfe yer almaktadır. Havalimanı içerisinde yer alan kafenin ismi ise Kaya Cafe’dir. Şakirpaşa Havalimanı, şehir merkezine oldukça yakın olduğu için havalimanı içerisinde fazla sayıda restoran yer almamaktadır. Fakat havalimanına en yakın yerde bulunan aşağıdaki iki restoran sıklıkla ziyaret edilmektedir:

 • Nihat Restoran 
 • Arif Kebap Salonu

 

İbadet Noktaları

Havalimanı içerisinde mescit olmak üzere ibadet noktaları bulunmaktadır.  İç hatlar giden yolcu salonunda A ve B salonlarında birer tane bay / bayan mescit yer almaktadır. Dış hatlar terminalinde giden yolcu kısmında ise bulunmamaktadır.

 

Otopark

Havalimanının 596 araç kapasiteli otoparkı mevcuttur. Havalimanı açık otoparka sahiptir fakat kapalı otoparkı bulunmamaktadır. Otoparkın VIP bölümü de ayrıcalıklarıyla beraber uygun bir fiyata hizmet vermektedir.

 

Wi-Fi/Şarj

Adana Şakirpaşa Havalimanı içerisinde tüm yolculara sunulan ücretsiz Wi – Fi bulunmaktadır. Bu özelliği gelen yolcu ve giden yolcu terminallerinde yer alan bekleme salonlarında kullanabilirsiniz.

Havalimanı içerisinde yer alan bekleme salonlarında yer alan elektrik prizleri ile elektronik cihazlarını şarj edebilirsiniz. Ayrıca havalimanı içerisinde yer alan kafede de telefonunuzu, bilgisayarınızı şarj edebilirsiniz.

 

Yeme-İçme (Kafe ve Restoranlar)

Şakirpaşa Havalimanı'nın en büyük avantajı, şehir merkezine çok yakın olmasıdır. Bu avantaj nedeniyle havalimanı içerisinde fazla sayıda kafe ve restoran yer almamaktadır. Havalimanı içerisinde bir adet kafe bulunmaktadır. Ayrıca giden yolcu ve gelen yolcu terminallerinin dış kapılarının yakınında birer adet büfe mevcuttur. Havalimanında yer alan ve havalimanına yürüme mesafesinde olan kafe ve restoranlar şu şekildedir:

 • Arif Kebap Salonu
 • Kaya Kafe
 • Nihat Restoran

 

Yakın Oteller

Havalimanı içerisinde otel hizmeti bulunmamaktadır. Fakat havalimanı şehir merkezine oldukça yakındır. Bu nedenle özellikle aktarmalı uçuşlarınızda konaklama konusunda herhangi bir sorun yaşamadan kolaylıkla otel bulabilirsiniz. Şakirpaşa Havalimanı'na yakın olan oteller en yakından en uzağa olacak şekilde aşağıda sıralanmıştır:

 • Saydam Otel
 • Hotel Senbayrak City
 • Divan Adana
 • Surmeli Adana Hotel
 • İbis Hotel
 • Hosta Otel
 • Pınar Elite Otel
 • Otel Divan Palas
 • Aksoy Hotel
 • Sirin Park Hotel
 • DoubleTree by Hilton Otel
 • Golden Deluxe Hotel

 

Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım Rehberi

 

Metro/Tren

Adana şehir merkezinde metro ve tren ulaşımı olmasına karşın iki ulaşım seçeneği de havalimanına sefer düzenlememektedir. Metro ve trenler daha çok şehir merkezindeki ulaşım için kullanılmaktadır.

 

Otobüs

Adana Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım konusunda büyük bir kolaylık sağlayan belediye otobüsleri yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşımda 135 numaralı otobüse binebilirsiniz. Belediye otobüsleri sabah 06.00 ile akşam 19.00’a kadar kesintisiz hizmet vermektedir. Otobüsler saat başı hareket etmektedir.

 

Taksi

Şakirpaşa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımda taksi de tercih edilebilir bir seçenektir. Gelen yolcu kapısında yer alan taksilerden müsait olan bir taksiye binerek yaklaşık 50 TL’ye şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Transfer

Şakirpaşa Havalimanı'ndan Havaş, Pegasus, THY, Atlas Jet ve Sun Express’in şehir merkezine yolcu transfer servisleri yer almaktadır. Bu servisler yalnızca şehir merkezine değil çevre illere de hizmet vermektedir.

 

Shuttle

Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşımda shuttle hizmetini de kullanabilirsiniz. Bu hizmet için gelen yolcu terminalinde yer alan danışman ofisinden bilgi edinebilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Adana Havalimanı'nda iç hatlar terminalinde 5 adet Dış hatlar terminalinde 5 adet olmak üzere 10 adet araç kiralama işlemini gerçekleştirebileceğiniz rent a car ofisi yer almaktadır. Bu ofislerden uygun fiyatlı araçlardan lüks araçlara kadar istediğiniz her markadan araç kiralama seçeneğiniz bulunmaktadır.  Havalimanında hizmet veren firmalar:

 • Hedef Oto Kiralama
 • Budget
 • Avec
 • Sixt Rent a Car
 • Ertur
 • Depar Rent a Car
 • Rent Go
 • Hertz
 • Swiss Car
 • Easygo 
Şakirpaşa Havalimanı [ADA] Uçan Havayolları Tüm Havayolları