Yalıkavak Otogarı Otobüs Bileti

Yalıkavak Otogarı

Yalıkavak Otogarı Hakkında

Bodrum ilçesinde yer alan Yalıkavak Otogarı bölgenin küçük otogarları arasındadır. Özellikle yaz mevsiminde turistlerin uğrak yeri olan Bodrum’a yoğun ilgi nedeniyle oldukça popüler ve kalabalıktır. Kış aylarında ise genellikle o bölgede ikamet edenlerin tercih etmesi nedeniyle daha sakindir. 2001 yılında kurulumu gerçekleşerek bu tarihten itibaren hizmetlerini sürdürmektedir.  Muğla şehir merkezine 125 km uzaklıkta bulunmaktadır. Tek katlı butik bir otogar olup içerisinde bazı imkanları sunmaktadır. Büfe, kafeterya, lokanta, hediye mağazası, açık - kapalı alanları ve yolcular için bekleme salonları bulunmaktadır. Mola verilmek için de kullanılan otogarın dinlenme koltukları da oldukça rahat özelliğe sahiptir. Yaz aylarında klima sistemleri sayesinde serin bir ortam sağlanmaktadır. Yalıkavak Otogarı otobüs bileti ile genellikle Bodrum merkeze seyahat edilmektedir. Muğla haricinde bir başka şehre geçiş için Bodrum otogarında yer alan firmalardan bilet alınmaktadır.  

Yalıkavak Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Bodrum geniş bir ulaşım ağına sahip olan bir ilçedir. Bodrum’dan Yalıkavak ve diğer bölgelere geçiş yapmak da bu nedenle oldukça kolaydır. Yalıkavak Otogarı yol tarifi çoğunlukla Bodrum merkezden Yalıkavak yolu üzerinden verilmektedir. Otogar ilçe merkezine oldukça yakın olması nedeniyle yürüme mesafesindedir. Özel araçlar ile ulaşım sağlanabileceği gibi bazı şehir içi otobüslerle de ulaşılabilmektedir. 

Yalıkavak Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Yalıkavak Otogarı'na ulaşım için Bodrum merkezden hareket eden minibüsler tercih edilebilir. Bodrum ile Yalıkavak arasındaki mesafe 18 km kadardır. 

Yalıkavak Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Küçük bir belde olması ve diğer beldelerle de yakın olması nedeniyle taksi rahatlıkla kullanılabilecek bir ulaşım aracıdır. 

Yalıkavak Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Bodrum’a ulaşım sağlanan otobüs veya uçak aracılığıyla eğer ücretsiz transfer hizmeti varsa ulaşım sağlanabilir. Aksi takdirde otogarın şehir içi ücretsiz servis imkanı bulunmamaktadır. 

Yalıkavak Otogarı İletişim Bilgileri

Yalıkavak bölgesinin ulaşım hizmetinin sağlanabilmesi ve yolcularının ihtiyacının giderilebilmesi için hizmet vermekte olan otogar ile rahatlıkla iletişime geçilebilir. Yerel firmaların yazıhanelerinden ihtiyaç duyulan biletler satın alınabilmektedir. 

Yalıkavak Otogarı Telefon Numarası: (252) 385 20 45

Yalıkavak Otogarı Adres: Yalıkavak Mahallesi, 48990, Bodrum, Muğla 

Yalıkavak Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Yalıkavak Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.