Van Otogarı Otobüs Bileti

Van Otogarı

Van Otogarı Hakkında

Van otogarı, 2011 yılında Van’da gerçekleşen büyük depremle mevcut otogarın yıkılması sonrası inşaa edilerek hizmete sunulmuştur. Prefabrik şekilde yapılan Van otogarı; 2014 yılında açılmış, yolcu ağırlamaya başlamıştır. Toplamda 29 bin metrekarelik bir alan üzerine yerleştirilen Van otogarının 4 bin metrekarelik alanı kapalı alan olarak şekillendirilmiştir. Otogarın içinde bekleme alanları, lokanta, kuaför, çay ocağı, alışveriş dükkânları ve emanet odaları vardır. Bu seçenekler sayesinde seferinizden birkaç saat önce otogarda olsanız dahi, vaktinizi fazla sıkılmadan geçirebilirsiniz.

Van Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Van Otogarı yol tarifi oldukça nettir. Zira otogar, Van merkezine bağlı Akköprü Mahallesi’nde yer almaktadır. Bu da Van şehir merkezi ile otogar arasının 2 kilometre mesafede olduğu anlamına gelir. Şehir merkezine olan kısa mesafesi sayesinde, özellikle hava şartlarının elverdiği dönemlerde ise otogara yürüyerek ulaşım sağlanabilir. Şehir merkezinden kalkan otobüs, minibüs ve taksi kullanımı ile de ulaşım kısa sürede sağlanabilmektedir.

Van Otogarı İletişim Bilgileri

Van’a özgü şirketlerin yanı sıra, Metro Turizm gibi geniş ulaşım ağına sahip firmalar da otogarda bulunmaktadır. Van Otogarı otobüs bileti ve sefer bilgilerini, otogarda konuşlanmış olan kuruluşlar ile irtibat kurarak öğrenebilir; seyahatinizi bu şekilde daha net planlayabilirsiniz. Van Otogarı telefon ve adres bilgileri ise aşağıdaki gibidir:

Van Otogarı Adres: Akköprü Mahallesi, Van Otogarı, 65030 Merkez/Van

Telefon Numarası: 0 (432) 223 17 84

Van Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Van Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.