Uşak Otogarı Otobüs Bileti

Uşak Otogarı

Uşak Otogarı Hakkında

Uşak Otogarı, şehir merkezine oldukça yakın bir yerde bulunmaktadır. Şehrin neredeyse her yerinden otogara ulaşmak oldukça basit ve pratiktir. 2012 senesine kadar otogar oldukça eskimiş bir durumdaydı. Zamanla artan talep ve yolcu trafiği nedeniyle otogar yenilenmek istenmiş ve 2012 senesinde yeni bir otogarın inşasına başlanmıştır. Yeni otogar çok daha geniş bir alan üzerine kurulmuş ve tasarım olarak da çok daha modern bir yapıya kavuşturulmuştur. Bu sayede yeni otogarla birlikte karmaşa azaltılmış ve çevredeki trafiğin yoğunluğu da hafifletilmiş olmuştur. 

Uşak Otobüs Terminali imkan ve olanaklar bakımından oldukça yeterli bir durumdadır. İçerisinde çok sayıda ATM noktası, bebek bakım odaları, dinlenme odaları yer almaktadır. Peronlar giden yolcu ve gelen yolcu şeklinde ikiye ayrılmış haldedir. Çok sayıda yemek yenecek, kahve ve çay içilecek mekân bulunmaktadır. Ayrıca yerel ve ulusal çapta hizmet veren birçok firmanın gişeleri de yer almaktadır. Otogar içerisinde bir sağlık merkezi yer almasa da otogara yalnızca 400 metre uzaklıkta Öztan Hastanesi bulunmaktadır. Aynı zamanda civarda çok sayıda eczane de yer almaktadır.

Uşak Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Uşak şehir içi ulaşımın oldukça rahat olduğu şehirlerden biridir. Şehirde birçok yere ulaşmak yaya bir şekilde ya da tek bir vasıta kullanarak mümkündür. Şehrin birçok şehirle bağlantılı bir konumda yer alması, şehrin yoğunluğunu direkt olarak etkilemiş ve şehir içi düzenlemeler de bu yönde gelişmiştir. Peki Uşak Otogarı yol tarifi nasıldır, otogara en rahat ulaşım şekli nedir?

Uşak Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Uşak'ta otobüsler şehir içi ulaşımın en temel unsurlarından biridir. Şehirdeki otobüs hatlarıyla otogar yakınlarında inebilir ve rahatlıkla otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte herhangi bir vasıta kullanmadan da şehir merkezinden otogara yaya bir şekilde ulaşmak mümkündür. 

Uşak Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Şehir merkezindeki birçok noktadan, birçok ilçe merkezinden otogara ulaşım sağlayan minibüsler mevcuttur. Bu minibüsler, otobüslerden daha sık bir şekilde seferler düzenlemekte ve daha çok tercih edilmektedir. Uşak şehir merkezindeki birçok minibüs hattı otogara veya otogar yakınlarına ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca şehrin; Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey gibi ilçelerinden de minibüsler otogara ulaşım sağlamaktadır. Bu minibüsler hem ilçe merkezlerinden hem de ilçe otogarlarından seferler düzenlemektedir. Seferler hakkında detaylı bilgiler edinmek için ilçe otogarlarını arayabilirsiniz. 

Uşak Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Uşak Otogar otobüs bileti satın almadan önce otobüs bileti satın aldığınız firmaya ücretsiz servis olanaklarının olup olmadığı sorulabilir. Metro Turizm, Ulusoy, Kamil Koç, Varan, Nilüfer Turizm, Has Turizm gibi birçok firmanın otogar ve şehir merkezi arasında servis hizmeti vardır. 

Uşak Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Taksiler ulaşım konusunda en rahat yollardan biridir. Eğer şehrin yabancısıysanız taksi kullanmak daha doğru olacaktır. Otogar içerisinde yer alan Uşak Yeni Garaj Taksi'yi arayarak günün her saatinde taksi çağırabilirsiniz. Taksi için 0 276 224 02 47 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Uşak Otogarı İletişim Bilgileri

Yolculuğunuzdan önce otogara dair ya da bilet aldığınız firmaya dair bazı sorularınız olabilir. Seferlere ilişkin tüm merak ettiğiniz soruları Uşak otogar telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Günün her saatinde otogarı arayarak seferlere ilişkin merak ettiğiniz bilgileri kolaylıkla alabilirsiniz.

Uşak Otogarı Telefon Numarası: 0 276 212 13 51

Uşak Otogarı Adres: Kemalöz Mah. Atatürk Bul. Merkez/UŞAK

Uşak Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Uşak Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.