Tunceli Otogarı Otobüs Bileti

Tunceli Otogarı

Tunceli Otogarı Hakkında

Tunceli Otogarı şehrin merkezinde, işlek bir yerdedir. Otogar, Ali Baba Mahallesi'nde yer almaktadır ve eski sayılabilecek bir yapıdır. 2013 yılında yenilenmesi düşünülse de tasarım ve yeri konusunda net bir karar verilememesi projenin aksamasına neden olmuştur. Hala eski otogar hizmette olsa da olanaklar açısından tatmin edici bir görüntü de çizmektedir. 

Öncelikle bu otogarın en büyük artılarından biri merkezi bir konumda yer almasıdır. Şehirdeki yolcu trafiği çok olmadığı için de otogar bugünkü haliyle de taleplere cevap verebilmektedir. Otogar içerisinde; çok sayıda ATM noktası, yemek yeme mekanları, kahve ve çay içilecek kafeler, hediyelik eşya satan dükkanlar yer almaktadır. Ayrıca terminal içerisinde yerel otobüs firmalarına ek olarak çok sayıda ulusal çapta hizmet sağlayan firmalar da mevcut haldedir. Otogar içerisinde bir sağlık merkezi bulunmamaktadır ancak Tunceli Devlet Hastanesi buradan yalnızca 4 km mesafede yer almaktadır. Taksiyle ya da otogar çevresinden kalkan toplu taşıma araçlarıyla hastaneye ulaşmak mümkündür. 

Tunceli Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Tunceli'ye ulaşım yolları olarak pek bir alternatif bulunmamaktadır. Çünkü şehre ait bir havalimanı yoktur. Buraya uçakla gelmek isteyenler en yakın havalimanlarından Elazığ Havalimanı ya da Erzurum Havalimanı'nı seçmek durumundadır. Havalimanlarından otogara direkt olarak otobüsle ulaşmak mümkündür. Buna ek olarak özel araç kiralayarak da şehre ulaşılabilir. Peki Tunceli otogar yol tarifi nedir, nasıl ulaşım sağlanır? 

Tunceli Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Şehirde otobüslerle ulaşım pek gelişmemiş durumdadır. Şehrin birçok noktasından, ilçelerinden geçen otobüsler olsa da otogara direkt olarak giden otobüsler yok denecek kadar azdır. Ancak yine de otogar yakınlarından geçen otobüsler bulabilmek mümkündür. Otobüslerde kartlı sistem henüz bulunmamaktadır, nakit para ödeyerek otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Tunceli Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Şehirde minibüslerle ulaşım seçeneği, otobüslere oranla daha pratiktir ve daha çok tercih edilmektedir. Şehrin birçok noktasından minibüslere binerek otogara kısa sürede varmanız mümkündür. Ayrıca Tunceli’nin Hozat, Mazgirt, Ovacık, Pertek ve Pülümür gibi ilçelerinden de minibüsler otogara ulaşım sağlamaktadır. Bu minibüsler hem ilçe merkezlerinden hem de ilçe otogarlarından seferler düzenlemektedir. Seferlerin ne zaman ve hangi aralıklarla düzenlendiği bilgisine ilçe otogarlarını arayarak ulaşabilirsiniz. 

Tunceli Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Tunceli Otogarı otobüs bileti almadan önce bilet satın alacağınız firmaya, otogara ücretsiz servis olanaklarının olup olmadığını sorabilirsiniz. Eğer firma ücretsiz servis hizmeti sağlıyorsa, toplu taşıma araçlarıyla uğraşmanıza gerek kalmadan çok kolay bir şekilde otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Genellikle otogardan şehir merkezine ya da şehir merkezinden otogara ücretsiz ulaşım hizmeti sağlayan firmalar; Kamil Koç, Ulusoy, Varan, Has Turizm, Metro Turizm şeklindedir. 

Tunceli Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Tunceli Otogarı'na en rahat gidebileceğiniz seçeneklerden biri taksilerdir. Taksiler 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Otogar içerisinde bulunan taksi durağını arayarak taksi çağırabilir, otogara ya da otogardan dilediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi durağının iletişim bilgisi: 0 428 212 26 18'dir. Bu numarayı arayarak günün her saatinde güvenli bir şekilde taksi hizmeti alabilirsiniz. 

Tunceli Otogarı İletişim Bilgileri

Tunceli Otogarı çok yeni ve trafiği çok yoğun olan bir otogar değildir. Ancak yine de buradan pek çok şehre ulaşım sağlayan firmaları bulmak mümkündür. Tunceli Otogar telefon numarasını arayarak otogara dair, seferlere dair tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Günün her saatinde arayarak seferlere dair her konuda yardım alabilirsiniz.

Otogar Telefon Numarası: 0 428 212 60 66 

Tunceli Otogarı Adres: Alibaba Mah. No:15 Merkez/ Tunceli

Tunceli Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Tunceli Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.