Trabzon Otogarı Otobüs Bileti

Trabzon Otogarı

Trabzon Otogarı Hakkında

Trabzon Otogarı, 1990 senesinde kullanıma açılmış ve günümüze kadar da varlığını sürdürebilmiş otogarlardan biridir. Ancak zamanla otogarın tam kapasite bir şekilde çalışması ve yeni talepleri karşılayamaz hale gelmesi yeni otogar inşasını gerekli hale getirmiştir. Çünkü şehrin artan nüfusu ve yolcu trafiğinin daha yoğun bir hale gelmesi otogarın işlevlerini yetersiz duruma getirmiştir. Bu bağlamda Akyazı'da yeni otogarın inşasına başlanmış olup çalışmalar hala devam etmektedir. Buraya yapılması planlanan otogarın büyük ve modern bir yapıya sahip olması beklenmektedir. 

Yeni otogarda açık ve kapalı alanlar olacak, onlarca firmaya ait bilet gişeleri yer alacak, otobüs bekleme peronları gidiş ve geliş olmak üzere iki kısma ayrılmış olacaktır. Buna ek olarak hem eski otogarda hem de yeni yapılacak olan otogarda; yöresel lezzetleri tadabilecek restoranlar, bekleme salonları, çok sayıda ATM noktası, hediyelik eşya satan dükkanlar yer almaktadır. Otogar içerisinde sağlık merkezi bulunmamaktadır ancak Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi yalnızca 5 km mesafede yer almaktadır. Buraya çeşitli toplu taşıma araçlarıyla ya da otogardan binebileceğiniz taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Trabzon Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Trabzon, Karadeniz'in en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden biridir ve bu nedenle de çevre illerden birçok insan şehri ziyaret etmektedir. Özellikle de başta Rize, Giresun, Ordu gibi şehirlerin geçiş noktasında yer almaktadır. Haliyle otogara ulaşım da bir mesele olabilmektedir. Peki Trabzon Otogarı yol tarifi tam olarak nedir ve nasıl ulaşım sağlanabilir?

Trabzon Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Trabzon'da otobüsler şehir içi ulaşımda oldukça çok tercih edilmektedir. Şehir merkezinden otogara rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Cumhuriyet Caddesi'nden otogar yalnızca 1 km mesafede yer almaktadır. Hiçbir toplu taşıma aracını kullanmadan da 10 dakika içerisinde otogara ulaşım sağlamanız mümkündür.  Buna ek olarak Forum Trabzon yakınlarından kalkan 121 numaralı otobüsler de direkt olarak otogara ulaşım sağlamaktadır. 

Trabzon Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Şehrin birçok noktasından, örneğin; Trabzon Müzesi, Forum Trabzon, Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Kampüsü gibi noktalardan minibüse binerek otogara direkt olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Trabzon Otogarı otobüs bileti almadan önce bilet aldığınız firmaya, terminale ücretsiz servis hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Özellikle bazı firmaların ücretsiz servis hizmeti vardır. Bu firmalar genellikle; Kamil Koç, Ulusoy, Metro Turizm gibi firmalardır. Bu hizmet varsa otogara ulaşımınız çok daha kolay olacaktır. 

Trabzon Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otogara en rahat ulaşım sağlayacağınız opsiyonlardan biri şüphesiz ki taksilerdir. Terminal içerisinde yer alan Otogar Taksi Durağı'nı dilediğiniz saatte arayarak otogara ya da otogardan şehrin herhangi bir yerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Durağın iletişim numarası: 0 462 325 47 81’dir. 

Trabzon Otogarı İletişim Bilgileri

Trabzon Otogarı telefon numarasını arayarak otogardaki tüm firmalara ait seferler hakkında bilgi alabilir, ulaşım konusunda yardım isteyebilir ya da merak ettiğiniz başka konular hakkında sorular sorabilirsiniz. Otogarı dilediğiniz gün ve saatte arayabilir, birçok konu hakkında detaylı ve güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. 

Otogarın iletişim numarası 0 (462) 212 50 50 'dir. 

Trabzon Otogarı Adres: Sanayi Mah. Terminal Sok. Merkez/Trabzon

Trabzon Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Trabzon Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.