Tokat Otogarı Otobüs Bileti

Tokat Otogarı

Tokat Otogarı Hakkında

Tokat Otogarı bölgenin en kalabalık otogarlarından biridir. Şehrin bulunduğu konum nedeniyle birçok güzergahın kesişim noktasında yer almaktadır. Bu durum da otogarın kalabalık olmasında önemli bir role sahiptir. Otogar içerisinde 20'yi aşkın otobüs firmasının gişesi vardır ve bunların hepsi, her gün belirli bir düzeyde yoğunluğa sebebiyet vermektedir. Şehrin otogarı zamanla bu yoğunluğa cevap veremeyecek duruma gelmiş ve 2002 senesinde şehre yeni bir otogar inşa edilmiştir. İnşa edilen otogar, eskisine oranla çok daha büyük ve modern bir tasarıma sahiptir. 

Tokat Terminali, yüzölçümü olarak hayli büyük bir alandan oluşmaktadır. İçerisinde; otoparklar, gelen ve giden yolcular için ayrılmış özel peronlar, hediyelik eşya satan dükkanlar, emanet yerleri, bilet gişeleri ve ofisleri vardır. Ayrıca otogar içerisinde yöreye ait lezzetleri tadabileceğiniz güzel restoranlar da mevcuttur. Bunlara ek olarak pek çok ihtiyaca cevap verebilecek bir niteliktedir. Çeşitli bankaların ATM noktaları, bebek bakım odaları alanda yer almaktadır. Otogar içerisinde sağlık merkezi yer almamaktadır ancak Tokat Devlet Hastanesi, otogara yalnızca 1 km mesafede bulunmaktadır. Ayrıca çevrede birçok eczane de mevcut durumdadır. Hastaneye otogar çıkışı önündeki taksiler yardımıyla, otobüslerle ya da kısa bir yürüyüşle ulaşım sağlamak mümkündür. 

Tokat Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Tokat; başta Sivas, Samsun ve Amasya gibi hareketli şehirlere komşu olması sebebiyle bir geçiş noktası durumundadır. Bu nedenle bu terminal, çevre illerden kaynaklı bir yoğunluğun içinde de kalmaktadır. Peki Tokat Otogarı yol tarifi nedir ve otogara ulaşım alternatifleri nelerdir?

Tokat Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Tokat Belediyesi'ne ait otobüslerle otogara ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Otogar çıkışında yer alan duraklardan belediye otobüsüne binerek birçok merkezi noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehrin herhangi bir noktasından; 4C, 4H, 5H, 7, 8, 9A, 10, 11, 11A, 12, 12H, 14 ve 15 numaralı otobüs hatları kullanılarak otogara ulaşmak da mümkündür. Otobüsler sabah 06:00 ile akşam 00:00 arasında hizmet vermektedir. 

Tokat Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Tokat'ta şehir içi ulaşımda minibüsler oldukça çok tercih edilmektedir. Şehrin birçok yerine minibüsler ile ulaşım sağlamak mümkündür. Birçok semtten ve mahalleden geçen minibüsler kullanılarak otogara ulaşım sağlamak mümkündür.

Tokat Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Tokat Otogarı otobüs bileti satın almadan önce firmanın otogara servis imkanı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Çünkü bazı seyahat firmalarının otogarlara ücretsiz servis hizmeti vardır. Özelliklede; Metro Turizm, Ulusoy, Kamil Koç gibi firmalar otogardan şehir merkezine veya şehir merkezinden otogara ücretsiz ulaşım hizmeti vermektedir. Servis hizmetinin olup olmadığını öğrenmek için otogarı ya da bilet satın aldığınız firmayı arayabilirsiniz. 

Tokat Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otogara ulaşım alternatiflerinden en kolayı taksi olacaktır. Otogarın hemen içinde yer alan taksi durağı 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. 0 356 214 0397 numaralı telefonu, otogara ulaşım ya da otogardan dilediğiniz yere ulaşım için arayabilirsiniz. 

Tokat Otogarı İletişim Bilgileri

Tokat Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne giderek Türkiye'nin dört bir yanında ulaşım sağlayacak otobüsler bulabilirsiniz. Nereye, hangi saatte gitmek istediğinize ya da hangi firmayı tercih ettiğinize göre seferlerin sıklığı değişebilmektedir. Tokat Otogar telefon numarasını arayarak tüm sefer, peron, bilet veya rezervasyon işlemleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Otogarı dilediğiniz saatte arayarak seferlere ya da merak ettiğiniz her şeye ilişkin sorularınızı sorabilirsiniz.

Tokat Otogarı Telefon Numarası: 0 356 214 22 21.

Tokat Otogarı Adres: Yeni Mah. Gültekin Topçam Bul. Merkez/Tokat

Tokat Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Tokat Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.