Sivas Otogarı Otobüs Bileti

Sivas Otogarı

Sivas Otogarı Hakkında

Sivas Otogarı, şehrin merkezinde yer alan ve oldukça da işlek olan bir şehirlerarası otobüs terminalidir. Eski otogar yaklaşık 25 sene hizmet vermiş ve bazı ihtiyaçları karşılayamama noktasına gelmiştir. Dolayısıyla 2012 senesinde yeni otogarın inşasına başlanmış ve 2013 senesinde yeni otogar kullanıma açılmıştır. Yeni inşa edilen otogar, eski otogara göre daha modern bir şekilde tasarlanmış ve uzun yıllar boyunca hizmet edebilmesine yönelik tasarlanmıştır.

Otogarın bulunduğu yeni alan eskisine kıyasla daha kullanışlıdır. Burası şehir trafiğinin görece daha az olduğu, gidiş ve dönüş peronlarının ikiye ayrıldığı bir otogardır. Otogarda 32 adet banko, 3 adet ofis ve 3 adet de toplantı odası mevcuttur. Ayrıca otogar içerisinde Sivas’ın yöresel lezzetlerini sunan restoranlar, hediyelik eşya satan dükkânlar, büfeler ve mescitler yer almaktadır. 

Her bankaya ait ATM noktası, konforlu bekleme alanları ve bebek bakım odaları da bulunmaktadır. Özellikle otogarda bulunan birçok restoran ve kafelerde yörenin ünlü lezzetlerini makul fiyatlara denemek mümkündür. Otogar içerisindeki restoranlar ilginizi çekmiyorsa otogar civarında yer alan restoranlar da tercih edilebilir. Son olarak otogarda çok sayıda temiz, bakımlı WC de yer almaktadır. Otogara en yakın hastane ise Sivas Numune Hastanesi’dir. Otogardan yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Buraya dolmuş ve taksiler ile ulaşım sağlamak mümkündür. 

Sivas Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Sivas, birçok yolun bağlantı noktası olduğundan en çok kullanılan ve yoğunluğu en çok olan otogarlardan birine sahiptir. Sivas Otogarı’na gitmek için ya da otogardan dönmek için nasıl ulaşım sağlanacağının bilinmesi önemlidir. Peki Sivas Otogarı yol tarifi nedir ve nasıl ulaşım sağlanabilir?

Sivas Otogarı'na Otobüs ve Minibüs ile Ulaşım

Şehir merkezinden, Numune Hastanesi’nden, belediye binasının önünden ve daha birçok noktadan otogara ulaşım sağlayan otobüsler ve dolmuşlar vardır. Belediye otobüsleri sabah 06.45 ile akşam 23.15 arası hizmet vermektedir. Bu saatler dışında taksiyle ulaşım yöntemi seçilebilir. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas Ulu Cami, Arkeoloji Müzesi gibi şehrin birçok meşhur yerinden 332, 361, 433 ve 720 numaralı otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilirsiniz. 

Minibüsler şehir içi ulaşımda en az otobüsler kadar büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Köyden şehir merkezine, ilçelerden merkeze birçok noktadan kalkan minibüsler vardır. Genellikle Sivas Atatürk ve Kongre Merkezi, Eğri Köprü ve Şifaiye Medresesi, Kangal, Divriği, Sarkışla gibi noktalardan minibüsler otogara ulaşım sağlamaktadır. 

Sivas Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Bazı seyahat firmalarının otogara ücretsiz ulaşım sağlayan servisleri vardır. Bilet satın aldığınız firmayla iletişime geçerek servis hizmetlerinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Genellikle ücretsiz servis olanağı sunan firmalar Sivas Tur, Kamil Koç, Metro Turizm ve Ulusoy’dur. 

Sivas Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otogara aynı zamanda taksi ile de ulaşım sağlamak mümkündür. Merkezden otogara ya da otogardan şehir merkezine gitmek isteyenler Sivas Ticari Taksi ile iletişime geçebilir. Bu taksi durağı 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Taksi iletişim için 0 549 585 8349 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bunun haricinde Terminal Taksi de 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. 0 346 226 20 85 numaralı telefon aranarak taksi çağırılabilir.  

Sivas Otogarı İletişim Bilgileri

Sivas Otogarı’ndan Türkiye’nin her yerine ulaşım sağlanabilecek seferler mevcuttur. Bilet.net üzerinden Sivas Otogarı otobüs bileti satın alım işlemini gerçekleştirebilir ve firmaların sefer saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sivas Otogarı Telefon Numarası: 0 346 226 1590’dır. 

Sivas Otogarı Adres: Yenişehir Mahallesi, Kayseri Cd. 58070 Merkez/Sivas

Sivas Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Sivas Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.