Şırnak Otogarı Otobüs Bileti

Şırnak Otogarı

Şırnak Otogarı Hakkında

Şırnak Otogarı, şehre karayolu ile ulaşım sağlayanların ya da şehirden karayolu vasıtasıyla gideceklerin uğrak noktalarından biridir. Otogar çok yoğun ve kalabalık bir yapıda değildir. Genellikle çevre illerden gelen ya da bu illere giden otobüsler otogarı kullanmaktadır. 10 civarında otobüs firmasının otogar içerisinde satış ofisi bulunmaktadır. Bu satış firmaları çoğunlukla çevre illere ulaşım sağlayan firmalardır. 

Otogar içerisinde pek çok olanak mevcuttur. Kadın ve erkekler için mescitler, küçük restoranlar, kafeler, kahve ve çay dükkanları, polis kontrol noktaları, bebek bakım odası, bekleme ve dinlenme alanları, bilet satış gişeleri otogar içerisinde yer alan olanaklardan bazılarıdır. Otogar yakınlarında bazı bankaların ATM'leri de bulunmaktadır. Otogar içerisinde herhangi bir sağlık merkezi bulunmamaktadır. Ancak Şırnak Devlet Hastanesi, terminale yalnızca 2 kilometre mesafede bulunmaktadır. Buraya çeşitli toplu taşıma araçlarıyla ya da yürüyerek ulaşmak mümkündür. 

Şırnak Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şırnak Otogarı yol tarifi oldukça kolaydır. Terminal merkeze yakın köylerden biri olan Yoğurtçular Köyü'nde yer almaktadır. Merkeze yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan terminale ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bu opsiyonlar arasından sizin için en uygun olanını seçerek güvenle terminale ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Şırnak Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Terminale giden pek çok özel ve devlet otobüsü bulunmaktadır. Şehrin pek çok noktasından, hastanelerden, resmi dairelerden, belediye binası önünden, ana caddelerinden kalkan otobüslerin neredeyse tamamı terminale ulaşım sağlamaktadır. Özel halk otobüslerinin Öğretmenevi'nden, üniversiteden, Süleymaniye Camii'nden, Organize Sanayi Bölgesi'nden kalkan hatları terminale ulaşım sağlamaktadır. 

Şırnak Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Şehir merkezinde yer alan hemen hemen her mahalleden minibüsler hareket etmektedir. Bu otobüslerin birçoğu, en geç yarım saat aralıklarla terminale ulaşım sağlamaktadır. Şehrin en büyük mahallelerinden olan; Yenimahalle, Bahçelievler, Siirt Caddesi gibi noktalarından direkt olarak minibüsle ulaşım sağlamak mümkündür. Buna ek olarak her saat başı da Cizre, Silopi, Beytüşşebap, Uludere gibi ilçelerinden de terminale seferler düzenlenmektedir. İlçelerdeki minibüsler ilçe otogarlarından kalkmakta ve direkt olarak şehir merkezindeki terminale ulaşım sağlamaktadır. Sefer aralıkları değişkenlik gösterse de genellikle saat başı bir sefer şeklindedir. 

Şırnak Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Şırnak Otobüs Terminali'ne, otobüs firmalarının sunduğu ücretsiz servis hizmeti ile de ulaşmak mümkündür. Şırnak Otogar otobüs bileti almadan önce bilet aldığınız firmaya servis hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Bu olanak terminale ulaşmanın en kolay ve kısa yollarından biri olacaktır. Özellikle kalabalık aileler için büyük bir kolaylıktır. 

Şırnak Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Şırnak Şehirlerarası Terminal'e ulaşım sağlarken ya da terminalden başka bir adrese ulaşım sağlarken taksi tercih edilebilir. Şehrin yabancısıysanız en doğru tercih taksi olacaktır. Taksi durağı otogar yakınlarında bulunmaktadır. Cizre Otogar Taksi Durağı, 7 gün 24 saat boyunca güvenli bir hizmet sunmaktadır. İster kısa mesafe ister uzun mesafe olsun bu taksi durağı ile iletişime geçerek güvenilir bir transfer deneyimi yaşayabilirsiniz. Taksi durağının iletişim numarası: 0 545 244 32 78’dir. 

Şırnak Otogarı İletişim Bilgileri

Şırnak Terminali’nden birçok bölgeye ve şehre seferler düzenlenmektedir. Seferlerin yoğunluğu birçok etkene bağlı olarak değişebilir. Otogara ait iletişim numarasını arayarak; terminalde hangi otobüs firmalarının olduğunu, seferlerin saatlerini, otogara ulaşım seçeneklerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca seferlere ilişkin aklınıza gelebilecek diğer birçok bilgiye de yine bu iletişim numarasını arayarak ulaşabilirsiniz. 

Şırnak Otogarı Telefon Numarası: 0 486 216 2567'dir

Şırnak Otogarı Adres : 7300/ Yoğurtçular/ Şırnak Merkez

Şırnak Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Şırnak Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.