Siirt Otogarı Otobüs Bileti

Siirt Otogarı

Siirt Otogarı Hakkında

Güneydoğu Anadolu bulunan Siirt’te, 1980'lerde kurulan ama sonraları yetersiz kalan otogarın yerine 2013 yılında yenisi kurulmuştur. Modern tasarımı ve düzenli yapısı ile öne çıkan Siirt Otogarı, bölge halkının ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmıştır. Hijyenik tuvaletlerin bulunduğu otogarda, yolcuların sefer saatlerine kadar dinlendikleri bekleme alanları da mevcuttur. Otogardan ayrılmanıza gerek kalmadan ibadetlerinizi otogarın mescidinde yapabilirsiniz. Yörenin sevilen ürünlerinin satıldığı dükkanlara göz atabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Yemek ihtiyaçlarınızda otogar büfelerinden dilediğiniz yiyecek ve içeceği alabilirsiniz. Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'de otogara oldukça yakın bir lokasyonda yer alır. Yaşanabilecek acil sağlık sorunlarında hastaneye hızlıca erişim sağlayabilirsiniz. 

Siirt Otogarı’na Nasıl Ulaşılır? 

Nüfus yoğunluğu az olan Siirt’te, şehir merkezinden Siirt Otogarı'na ulaşım son derece zahmetsizdir. Merkeze yakın bir noktada bulunan otogar, yolcuların hızlı bir şekilde ulaşacağı bir konumdadır. Bu yakınlık ulaşım açısından yolculara kolaylık sağlayan bir özelliktir. 

Siirt Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Siirt içinde sefer yapan, 3 farklı belediye otobüsü hattı güzergahında otogar da bulunmaktadır. Bu otobüslerden biri ile en ekonomik şekilde otogara gidiş sağlayabilirsiniz. Otogara giderken tercih edebileceğiniz otobüs hatlarını; L1, L2 ve L3 şeklinde sıralayabiliriz. Yeni Belediye – Sanayi arası arasında çalışan otobüsler, düzenli olarak gün içinde seferlerine devam ederler.  

Siirt Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım 

Otogara ulaşımda ekonomik bir seçenek arayanlar için minibüsler çok uygun olacaktır. Çevre ilçelerden de minibüslerin otogara sefer yaptığı şehirde, sefer saatleri size uyuyorsa gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Gece geç saatlerde veya sabahın ilk saatlerinde minibüs seferleri olmadığı için Siirt Otogarı otobüs bileti saatinize dikkat etmelisiniz. 

Siirt Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Haftanın 7 günü 24 saat, her hava koşulunda hizmet veren taksiler otogar ulaşımının da en önemli parçalarından biridir. Sizi şehrin her noktasından hatta ilçelerden de alıp, otogara ulaşımınızı sağlayan taksiler sayesinde adres aramak zorunda da kalmazsınız. Siirt Otogarı yol tarifi bilgisine sahip değilseniz şoförünüz size otogara hızlıca ulaştıracaktır.

Siirt Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Otogar ulaşımında tercih edilecek en bütçe dostu tercih şüphesiz ücretsiz firma servisleridir. Yolculuk için tercih ettiğiniz firmaya, ücretsiz servis olanağını öncesinde sormanızda fayda var. Servis imkanının detaylarını öğrendikten sonra size en yakın duraktan servise biniş yapabilir ve otogara ulaşabilirsiniz.

Siirt Otogarı İletişim Bilgileri

Yolculuk öncesi ve sonrasında; talep, öneri ve görüşlerinizi yetkililere Siirt Otogarı telefon numarasını arayarak bildirebilirsiniz.

Siirt Otogarı Telefon Numarası: 0484 223 14 01

Siirt Otogarı Adres: Afetevleri Mahallesi, Hükümet Caddesi, Merkez/Siirt şeklindedir.

Siirt Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Siirt Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.