Şanlıurfa Otogarı Otobüs Bileti

Şanlıurfa Otogarı

Şanlıurfa Gidişli Firmalar Tüm firmalar

Şanlıurfa Otogarı Hakkında

Şanlıurfa Otogarı yeni sayılabilecek otogarlardan biridir. Uzun yıllar boyunca kullanılan otogarın artık ihtiyaçları karşılayamaz olması, yoğunluğun ve talebin artması yeni bir otogarın inşası ihtiyacını doğurmuştur. Yeni otogarın inşasına 2008 senesinde başlanmış olup tamamlanması yaklaşık 1 sene sürmüştür. Günümüzde hala söz konusu bu yeni otogar kullanılmaktadır. Otogar 2 katlı bir yapıdan oluşmaktadır. Otogarda 30 civarında peron, onlarca bilet satış noktası, restoranlar, tuvaletler, bebek bakım odaları, ATM noktaları bulunmaktadır. 

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali merkezi bir konumda yer almaktadır. Çevrede her türlü ihtiyacın giderilebileceği mekanlar ve olanaklar mevcuttur. Otogara erken gidilmesi durumunda bekleme salonlarında vakit geçirilebilir, restoran ve kafelerde yöreye özgü lezzetler tadılabilir ve hediyelik eşya dükkanları gezip görülebilir. Hastane ve eczane gibi ihtiyaçlar için de güzel bir konumda yer almaktadır. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, otogara yalnıza 2 km uzaklıkta yer almaktadır. Buraya otogardan kalkan toplu taşıma araçlarıyla, taksilerle ya da kısa bir sürede yaya bir şekilde ulaşmak mümkündür. 

Şanlıurfa Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şanlıurfa, Güneydoğu Bölgesi'nin en işlek ve en yoğun şehirlerinden biridir. Bölgenin merkezinde yer alıyor olması şehrin canlılığında büyük etkene sahiptir. Özellikle Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Bingöl, Tokat, Şırnak, Van gibi şehirlerin firmaları Şanlıurfa Otogarı'nın en büyük kalabalığını oluşturmaktadır. Peki Şanlıurfa otogar yol tarifi nedir ve otogara ulaşım opsiyonları nelerdir?

Şanlıurfa Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Şanlıurfa şehir merkezinden otobüsle otogara ulaşmak için pek çok otobüs hattı mevcuttur. 36, 62, Karaköprü ve Karaköprü 35 numaralı otobüsler kullanılmalıdır. Otogara en yakın duraklar; Sakarya Caddesi, Nikah Salonu, Esentepe, Karaköprü İlçe Emniyeti ve Reşit Direkli duraklarıdır. Bu duraklardan birinde inerek otogara yürüyerek ulaşım sağlamak mümkündür. 

Şanlıurfa Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Şanlıurfa’da en çok tercih edilen toplu ulaşım araçlarından biri minibüslerdir. Şanlıurfa şehir merkezinden, Piazza AVM önünden, Balıklı Göl Çarşısı'ndan ve daha birçok noktadan otogara ulaşım sağlayan minibüsler mevcuttur. Ayrıca Şanlıurfa’nın Akçakale, Suruç, Ceylanpınar, Harran, Hilvan, Birecik gibi pek çok ilçesinden otogara ulaşım sağlayan minibüsler de bulunmaktadır. Bu minibüsler ilçe otogarlarından direkt olarak Şanlıurfa Otogarı’na ulaşım sağlamaktadır. Sefer saatleri değişkenlik gösterse de genellikle saatte 1 kez seferler düzenlenmektedir. 

Şanlıurfa Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Şanlıurfa Otogarı otobüs bileti almadan önce bilet aldığınız firmaya otogara giderken ya da otogardan dönerken ücretsiz servis imkanı sunup sunmadıklarını sorabilirsiniz. Metro Turizm, Ulusoy, Kamil Koç ya da otogarın kendi servislerini kullanabilirsiniz. Servisler hakkında daha detaylı bilgiler için Şanlıurfa Otogarı'nı arayabilir ya da bilet aldığınız firma ile irtibata geçebilirsiniz. 

Şanlıurfa Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otogara giderken ya da otogardan başka yere ulaşım sağlarken taksi de bir diğer alternatif olacaktır. Otogar içerisinde yer alan Şanlıurfa Otogar Taksi Durağı, 7/24 hizmet vermektedir. Bu taksi durağı; Karaköprü, Haliliye, Eyyübiye ve Balıklıgöl gibi şehrin pek çok noktasına hizmet vermektedir. İrtibat numarası: 0 542 313 7074'tür. 

Şanlıurfa Otogarı İletişim Bilgileri

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nden Türkiye'nin her yerine ulaşım sağlayacak otobüslerden bulmak mümkündür. Hangi şehre, saat kaçta ya da ne zaman gideceğinize göre seferlerin sıklığı değişebilmektedir. Şanlıurfa Otogar telefon numarasını arayarak otogar hakkında merak edilen tüm bilgilere ulaşabilir, seferler hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu numarayı arayarak sadece seferler hakkında bilgi değil, otogara ulaşım ve servis olanakları hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

Şanlıurfa Otogarı Telefon Numarası: 0 414 313 2686

Şanlıurfa Otogarı Adresi: Esentepe Mah. Merkez/Karaköprü/Şanlıurfa

Şanlıurfa Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Şanlıurfa Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.