Sakarya Otogarı Otobüs Bileti

Sakarya Otogarı

Sakarya Otogarı Hakkında

Eski olması nedeniyle yetersiz bulunan otogarın yerine, 2011 yılında yeni bir proje ile Sakarya Otogarı inşa edilmiştir. Oldukça büyük bir alanda kurulan otogarın büyük kısmı kapalı alan olarak tasarlanmıştır. Konumu nedeniyle birçok büyük şehre yakın olan otogar, son derece temiz ve düzenli olması ile dikkat çeker. Türkiye’nin dilediğiniz her noktasına sefer yapan yüzlerce otobüs firmasının kullandığı otogardan, yakın ilçelere de yolculuk yapabilirsiniz. Otogar, içinde bulunan bekleme alanlarında, yolculuk öncesi veya sonrası dinlenebilirsiniz. Emanet bagaj dolaplarına valizlerinizi veya eşyalarınızı gönül rahatlığı ile bırakabilir, hijyenik tuvaletleri kullanabilirsiniz. Hediyelik eşya satışı yapılan dükkanlardan, yakınlarınıza ya da kendinize hediye alabilirsiniz. Sakarya Otogarı içindeki cafe ve büfelerden bir şeyler içebilir veya yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca otogar dışına çıkmadan ibadetinizi rahatlıkla yapmanız için mescit de bulunmaktadır. 

Sakarya Otogarı’na Nasıl Ulaşılır? 

Sakarya’nın merkezinden otogara gidebilmek için bütçeniz ve şartlara uygun farklı imkanlar mevcuttur. Otobüs saatiniz, hava şartları, ulaşıma ayıracağınız süre gibi kriterlere göre bir tanesini seçebilirsiniz. 

Sakarya Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

En ekonomik ulaşım yolu olan otobüsler, Sakarya’da otogar ulaşımında da çok sık kullanılırlar. İki ayrı otobüs hattının çalıştığı şehirde, eğer valizleriniz fazla değilse otobüs ulaşımı size kolaylık sağlayacaktır. Şehir merkezinden otogara ulaşımda kullanabileceğiniz otobüs hatları şunlardır:

29 No: Sakarya Üniversitesi – Sakarya Otogarı

54K No: Kuzey Terminal – Kent Meydanı – Sakarya Otogarı – Cengiz Topel Havalimanı

Sakarya Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Şehirler arası yolculuklardan önce yorulmamak ve konforlu bir ulaşım deneyimi yaşamak isteyenlerin ilk tercihi taksilerdir. Sizi şehrin her noktasından, güvenli bir şekilde alıp, gitmek istediğiniz yere hızlıca bırakırlar. Üstelik haftanın her günü, her saat diliminde çalışmaları nedeniyle de sıklıkla tercih edilir. Olumsuz hava koşulları sebebiyle de toplu taşıma kullanmanın zor olduğu zamanlarda, taksi alternatifini değerlendirebilirsiniz.

Sakarya Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Seyahatiniz için tercih ettiğiniz otobüs firmasının, otogara yolcularını ücretsiz taşıdığı servisleri bulunabilir. Sakarya Otogarı otobüs bileti satış noktalarından, ücretsiz servis imkanı hakkında bilgi alabilirsiniz. Otogara ulaşım için para ödemek istemiyorsanız, ücretsiz servis yapan firmalar ile yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sakarya Otogarı İletişim Bilgileri

Otogar ile ilgili taleplerinizi yetkililere iletebilir, yolculuğunuz öncesinde veya sonrasında aklınıza takılan soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Sakarya Otogarı Telefon Numarası: 0264 281 22 18

Sakarya Otogarı Yol Tarifi: Sakarya’nın Hanlı Köy Mahallesi, Hürriyet Caddesi, No:2 Arifiye/SAKARYA

Sakarya Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Sakarya Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.