Rize Otogarı Otobüs Bileti

Rize Otogarı

Rize Otogarı Hakkında

Rize Otogarı, merkeze 1 km mesafesi ile ulaşımı oldukça kolay bir otogardır. 1990 yılında merkez ilçesi Rize’de hizmete girdiği zamandan bu yana yolcularına hizmet vermektedir. Türkiye’nin birçok yerine seferleri olan Rize Otogarı, konumu dolayısıyla Gürcistan’a da seferler düzenlenmektedir. Tarihi yapıları ile kültürel turizmin odak noktası olan Rize ilimize, yerli yabancı birçok turist gelmektedir. Bununla birlikte tamamlanan sahil yolu projesi sonrası önemi daha da artarak, turistik gezilerden dolayı bir hayli yükselen yolcu grafiği bulunmaktadır. Böylelikle gelen otobüs firmalarının sayısı da çoğalarak büyümeye devam etmektedir. 

Güzergah olarak oldukça önemli bir yere sahip olan Rize Otogarı, zaman zaman yetersiz kalsa da yeni bir otogar yapımı için, çalışmaların sürdüğü bilinmektedir. Genellikle bahar ve yaz aylarında oldukça yoğun ziyaretçi karşılayan Rize Otogarı, yurtdışı seferlerinin de olması sebebiyle yerli ve ulusal firmaları bir arada bulundurmaktadır. Doğu Karadeniz hatları da olmak üzere 20’den fazla otobüs firmasına ev sahipliği yapmaktadır. Rize’nin merkezinde olduğundan, çevresinde yerleşim yerleri bulunmaktadır. 

Rize Otogarı, merkezi konumu itibari ile bekleme sırasında birçok seçeneğe sahiptir. Rize’ye has yemekler veren ATM/banka, restoran ve kafeleri rahatlıkla bulabilir; çarşısından ise kolayca yolculuk öncesi alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca hediyelik dükkanlar ve Rize çayı almak üzere çeşitli dükkanlar da bulunmaktadır. Açık otogar olan Rize Otogarı'nın içerisinde ise hizmet veren firmaların yazıhaneleri ve peronlar bulunmaktadır. İhtiyaçlarınızı giderebileceğiniz, tuvalet ve mescit alanları da içerisinde bulunmaktadır. Ulaşımı oldukça kolaydır. Rize’ye gelen yolcular şehir merkezine direk iniş yaparak, temiz havanın yanı sıra temiz bir ortamla da karşılanacaklar. Sağlık alanında devlet hastanesine yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 

Rize Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Rize’ye gelenler ve Rize’den gidecek yolcular için oldukça kolay bir lokasyona sahiptir. Ayrıca şehir merkezinde bulunan Rize Otogarı'na çevre il ve ilçelerden birçok şekilde ulaşmak da mümkün. 

Rize Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinde bulunan Rize Otogarı'na ulaşabilmek için gidilecek yer arasındaki mesafe uzaksa, taksi ile günün her saati ulaşım imkanı mevcut. Yaşam yerlerine oldukça yakın olmasından dolayı olduğunuz yerden uygun fiyatla kolayca taksi bulabilir, bavullarınızı da taşımamak için tercih edebilirsiniz. 

Rize Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım 

Otogardan kalkan minibüslerle gideceğiniz şehir merkezine yakın ve ilçelere ulaşabilirsiniz. Bavulunuz veya çantanız çok fazla ve ağır değilse gideceğiniz yer veya yakınlarına kadar rahatça gidebilirsiniz. Sık sürelerle seferleri olduğundan zaman konusunda da uygun bir ulaşım seçeneği olabilir. 

Rize Otogarı'na Yürüyerek Ulaşım

Rize’nin yerleşim alanı içerisinde bulunduğundan bu otogara yürüyerek ulaşmak oldukça kolay. Yakın çevresinde yemek yerken bekleyebilir ve vakit geçirebilirsiniz. Böylece Rize’nin merkezini de gezmiş olup, çeşitli yöresel lezzetlerden alıp ya da hediyelik eşya dükkanlarını da ziyaret edebilirsiniz. 

Rize Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Rize Otogarı otobüs bileti satın aldığınız otobüs firmanızdaki ilgili kişilere sorarak gideceğiniz yere en yakın servisi kullanabilirsiniz. Eğer otogara giderken ücretsiz servis kullanmak isterseniz, tercih ettiğiniz firma ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Rize Otogarı İletişim Bilgileri

Rize Otogarı ile iletişime geçerek firmalara ait peron numaralarını öğrenebilir, kayıp eşyalarınız hakkında bildirimde bulunabilir ve aklınıza takılan her türlü soruya cevap bulabilirsiniz. 
Rize Otogarı Telefon Numarası: 0 (464) 223 38 51
Rize Otogarı Yol Tarifi: Reşadiye Mah. Cumhuriyet Cad. Merkez/Rize

Rize Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Rize Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.