Muş Otogarı Otobüs Bileti

Muş Otogarı

Muş Otogarı Hakkında

Otogar, Muş şehir merkezinde bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılamak için 1985 yılında faaliyete girmiştir. 2013 yılında ise değişen ihtiyaçlar, yolcu sayısının artması gibi nedenlerle otogar tadilata alınmıştır.  2018 yılında yenilenerek hizmete açılan Muş Otogarı’nda bugün onlarca otobüs ve minibüs peronu mevcuttur.  Yenilenen otogar içerisinde sefer yapan otobüs firmaları için bekleme alanları yapılmıştır. Ayrıca yolcuların otobüs sefer saatlerini beklerken vakit geçireceği alanlar oluşturulmuştur. Yapılan düzenlemeye rağmen temizlik ve havalandırma gibi sorunlar nedeniyle yolcular ve firmalar sorunlar yaşamaktadır. 

Ulusal otobüs firmaları, otogar içinde yazıhane açsa da yaşanan sıkıntılarla kısa süreli varlık göstermişlerdir. Büyük illere sefer düzenleyen geniş çaplı otobüs firmaları, otogar bünyesinde mevcuttur. Ayrıca çevre il ve bölgelere sefer düzenleyen yerel otobüs firmaları da otogarda hizmet vermektedir. Muş Otogarı otobüs bileti satın almak için bilet.net üzerinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Otogardaki büfe - kafede yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, bekleme alanında da aracınızın sefer saatini bekleyebilirsiniz. Otogarda hizmet veren bir market ve tuvaletler de vardır. 

Otogara en yakın tam teşekküllü hastane; Eski Tekel Depoları Yanı, Bitlis Yolu Üzerindeki Muş Devlet Hastanesi’dir.

Muş Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezinden yürüyerek sadece 10 dakikada da ulaşabileceğiniz Muş Terminali’ne ulaşım için diğer alternatifler;

Muş Otogarı'na Yolcu Servisleri ile Ulaşım

Muş Terminali’nde hizmet veren bazı otobüs firmalarının şehrin belirli noktasında ofisleri mevcuttur. Yolculuğunuzu gerçekleştireceğiniz firmadan bilgi alarak servis hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Hizmet veren firmaların yolcu servisi ile terminale ulaşım sağlayabilirsiniz.

Muş Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Şehrin pek çok noktasından geçen güzergaha sahip olan özel halk otobüsleri yolcuların tercih ettiği ulaşım aracıdır. Özel Halk Otobüsleri 07:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Yolcuların en sık tercih ettiği bu ulaşım ile şehrin birçok ana durağından terminale ulaşım sağlayabilirsiniz.

Muş Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Muş merkezi ve çevre beldelerle ulaşım sağlayan minibüsler tercih edilebilir. Şehir içi minibüslerin Muş’un merkezi cadde ve mahallerinde birçok durağı mevcuttur. Muş merkezden ya da ilçe ve köylerden terminale minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Muş Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

  • Otogarda; Muş Otogar Taksi hizmet alabileceğiniz taksi durağıdır. Telefon: 0542 681 27 29
  • Şehrin farklı noktalarında 7/24 hizmet veren Bizim Taksi ve Kervan Taksi hizmet alabileceğiniz taksi duraklarındandır. 

Muş Otogarı İletişim Bilgileri

Otogar yetkilileri ile görüşerek her türlü şikâyet veya talebinizi iletebilir, seferler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Muş Otogarı Telefon Numarası: (0436) 212 11 21 

Muğla Otogarı Yol Tarifi: Sunay Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:291, 49100 Muş Merkez/Muş 

Muş Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Muş Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.