Muğla Otogarı Otobüs Bileti

Muğla Otogarı

Muğla Otogarı Hakkında

Yaz sezonunda gerek yerli gerekse yabancı turiste hizmet veren Muğla Otogarı, Atatürk Bulvarı üzerinde yer alır. 2000’li yılların ortalarında hizmete açılan otogar şehir merkezine oldukça yakın bir noktada konumlanmıştır.  

Şehirlerarası otobüsler ile Türkiye’nin pek çok yerinden direk ya da aktarmalı olarak Muğla’ya ulaşmak mümkündür. Otogar 10 bin metrekarelik bir alan üzerinde konumlanmıştır. Ünlü tatil beldelerinin ili için alan küçük gibi algılansa da; transfer ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Çünkü şehirlerarası hizmet veren büyük otobüs firmalarının ünlü tatil beldelerine direk seferleri de vardır. Otogar üzerinden Bodrum, Datça, Dalaman, Fethiye ve Marmaris gibi yazlık beldelere de ayrıca ulaşabilmek mümkündür. Muğla Otogarı’ndan Türkiye’nin birçok noktasına giden yerel ve ulusal otobüs firmaları hizmet vermektedir. Bilet.net üzerinden onlarca firma için Muğla Otogarı bilet alma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Otobüs terminalinde market, kafe, tuvaletler ve mescitler yolcu ihtiyaçları için hizmet vermektedir. Yolcuların, seyahat saatlerini gelene kadar bekleyip vakit geçirebileceği bekleme salonları bulunmaktadır. Merkezi bir noktada bulunmasının avantajıyla otogar çevresindeki kafe, restoran, otel ve AVM’ye de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Muğla Park AVM kısa yürüyüş mesafesinde ulaşabileceğiniz noktalardan biridir. 

Otogara en yakın sağlık birimi Muğla Merkez 16 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’dir. En yakın tam teşekküllü devlet hastanesi ise; Orhaniye, Haluk Özsoy Caddesi üzerindeki Menteşe Devlet Hastanesi’dir.

Muğla Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Otogarın merkezi bir konuda olması sebebiyle şehrin birçok noktasından minibüslerle kolaylıkla ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.  Ücretsiz Servisler, Belediye otobüsleri ve taksiler, yine ulaşım alternatifleri arasında yer alır.   

Muğla Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Şehrin merkezi noktalarından Atatürk Bulvarı yönündeki güzergahı kullanan otobüsler ile otogara ulaşabilmeniz mümkündür. Otobüs güzergahları ve sefer saatleri ile ilgili belediyenin ilgili web sayfasından da bilgi alabilirsiniz. Muğla Belediyesi otobüsleri engelli kullanımına uygun araçlardır. Bu şehir içi ulaşım otobüslerinde “Kent Kart” kullanılır. Kent Kart’ı; otogar, kart satış noktaları ile duraklardan temin edebilmeniz mümkündür. Ayrıca bir yükseköğrenim kurumuna kaydı bulunanlar Muğla Belediyesi’nin internet sitesinden de kart başvurusu yapabilmektedir. 

Bodrum, Dalaman, Datça, Milas, Ortaca, Ula ve Yatağan ilçelerinin ise kendi otogarları mevcuttur. Bu beldelere direkt giden şehirlerarası otobüsleri ulaşım için tercih edebilirsiniz.

Muğla Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Belediye otobüslerinin yanı sıra en yaygın kullanılan ulaşım aracı şehirde minibüslerdir.  Şehrin birçok noktasından minibüslerle kolaylıkla ve ekonomik şekilde otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca her saat Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi tatil bölgelerinden otogara minibüs bulabilirsiniz.   

Muğla Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Seyahat gerçekleştirdiğiniz otobüs firmalarının ücretsiz servis imkânı da diğer bir ulaşım alternatifiniz olabilir. Otobüs firmanızdan servislerin saat ve güzergahları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Muğla Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Bölgenin tatil beldesi olması sebebiyle; şehirde taksi yoğun olarak kullanılan bir ulaşım aracıdır. Turistik ilçelerden ve oteller önünden 7/24 taksiyle ulaşım sağlamanız mümkündür.  Muğla Otogar taksi durağından araç çağırmak için (0252) 212 51 52 numaralı telefonu tuşlayabilirsiniz.

Muğla Otogarı İletişim Bilgileri

Otogar yetkilileri ile görüşerek ve iletişime geçerek sefer saatleri, kayıp eşya veya firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Muğla Otogarı Telefon Numarası: (0252) 214 00 37 

Muğla Otogarı Yol Tarifi: Emirbeyazıt Mahallesi, Atatürk Blv., 48000 Menteşe/Muğla

Muğla Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Muğla Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.