Mersin Otogarı Otobüs Bileti

Mersin Otogarı

Mersin Otogarı Hakkında

Mersin Ege ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nin karayolu bağlantı merkezidir. Ayrıca Mersin’den Taşucu Limanı ile Kıbrıs’a geçiş yapılabilir. Otogarın bir ulaşım kavşağı olması ve her geçen gün yolcu sayısının artması yenilenmeyi de beraberinde getirmiştir.  Adana Yolu üzerinde yıllarca hizmet veren otogar; Toroslar ilçesinde kaliteli yaşam standardı gözetilerek yeniden inşa edilmiştir. 25 gelen, 46 giden yolcu peronu ile 2015 yılında Mersin Otogarı adıyla hizmete başlamıştır. 185 bin metrekarelik bir alan üzerinde hizmete geçen şehirlerarası otobüs terminalinin bin araçlık otoparkı mevcuttur.

Otogarda kafeler, restoranlar ve yöresel hediyelik eşya dükkanları yolculara hizmet sağlamaktadır. Otogar içinde bebek bakım ve emzirme odası bulunmaktadır. PTT, ATM’ler, tuvaletler ve mescit otogar içinde hizmet vermektedir. Otogardaki alanlar engelli vatandaşların kullanım kolaylığına göre dizayn edilmiştir. Kaza ya da ani hastalık gibi bir durumunda müdahale edecek sağlık birimi yakında otogarda hizmet verecektir. En yakın tam teşekküllü hastane; Korukent Mahallesi 96015 Sokak Mersin Entegre Sağlık Kampüsü’ndeki Mersin Şehir Hastanesi’dir. 

Otogar danışma birimi 3 dilde hizmet sağlamaktadır. Otogardan Türkiye’nin birçok noktasına kesintisiz sefer düzenleyen firmalar yer almaktadır. Tüm bu bilet firmalara bilet.net ile kolayca erişebilir, Mersin Otogarı otobüs bileti satın alım işlemlerinizi dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Mersin Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Eski adıyla İçel olan ilimiz Mersin’in şehirlerarası otobüs terminali şehir merkezine biraz uzak konumda bulunmaktadır. Ulaşım kolaylığı için Mersin yerel yönetimi gerekli olan çalışmaları yapmıştır. Mersin Otogarı’na; belediye otobüsü, minibüs, taksi ya da servis ile ulaşım sağlamak mümkündür.

Mersin Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım 

Şehrin farklı noktalarından belediye otobüsleri ile otogara ulaşım sağlanabilir.  11M, 12M, 170, 32M, 33M, 34M, 73M ve 79M nolu belediye otobüsleri otogara ulaşımı sağlayabileceğiniz otobüslerdir. Mersin otobüslerinde “Kent Kart” kullanılmaktadır. Kent Kart’ı; otogardaki satış noktalarından veya otobüs duraklarının hemen yanında bulunan büfelerden satın alabilirsiniz.

Mersin Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Mersin Otogarı (MEŞOT) ile Mersin ilçeleri arasında ulaşımı otobüs firmalarına ait ücretsiz servislerle sağlamanız mümkündür. Yolculuğunuzu gerçekleştirmeden önce bileti satın aldığınız firmanın servis imkanı olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Mersin Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Otogar ile Mersin ilçeleri arasında çalışmakta olan minibüsler de ulaşım alternatiflerinizden biri olabilir.

Mersin Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

MEŞOT Otogar Taksi Durağı’na (0324) 232 15 77 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 

Mersin Otogarı İletişim Bilgileri

Otogarın danışma hatlarına ulaşarak istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz. Mersin Otogarı’na ait iletişim ve adres bilgileri aşağıdaki gibidir:

Mersin Otogarı Telefon: (0324) 324 01 55 - 324 06 59 - 324 06 60 

Mersin Otogarı Yol Tarifi: Korukent Mah. Mimar Sinan Bulvarı No: 190, Mersin

Mersin Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Mersin Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.