Malatya Otogarı Otobüs Bileti

Malatya Otogarı

Malatya Otogarı Hakkında

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi İpek ve Kral yollarının üzerinde bulunan Malatya şehrinin şehirler arası karayolu ulaşım ihtiyacı, Maşti Otobüs Terminali olarak da bilinen Malatya Otogarı ile karşılanmaktadır. Şehir merkezine 7 km uzaklıkta, 178.000 m²’lik bir aralan kurulan otogar, 1999 yılında hizmete açılmıştır. 50’den fazla otobüs firmasının yazıhanesinin yanı sıra restoran ve kafelerin yer aldığı otogar, geniş otobüs parkı ile de otobüs trafiğinin düzenli bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanır. Ayrıca seyahatiniz öncesi sevdiklerinize hediye ve Malatya kayısı da alabileceğiniz hediyelik eşya mağazaları da otogarda faaliyet göstermektedir. Toplam 30 otobüs peronu ile hizmet veren otogar, yolcuların hızlı ve rahat bir şekilde giriş çıkış yapabilmelerine imkan sağlıyor. 

Malatya Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezine 7 km uzaklıkta inşa edilmiş olan Malatya Otogarı, şehrin merkezi noktalarından biri olan Ankara Caddesi üzerinde yer almaktadır. Otogara ulaşmak için şehrin farklı noktalarından kalkan otobüs ve minibüslerin yanı sıra otobüs firmalarının servis araçları ve taksileri de tercih edebilirsiniz. 

Malatya Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Malatya Otogarı’na otobüs firmalarının şehir merkezindeki yazıhanelerinden hareket eden yolcu servisleri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Otobüs firması yolcularına tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veren bu servislerin hareket saatleri ile ilgili bilgi almak için otobüs firmaları ile iletişime geçebilir veya web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

Malatya Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Maşti Otobüs Terminali’ne şehir merkezinden ulaşım için ekonomik bir seçenek olan belediye otobüslerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle çok bagajınız olmadığı durumlarda tercih edebileceğiniz belediye otobüslerine binmeden önce ulaşım kartı satın almayı unutmayın. 

Malatya Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Otogara ulaşımınızı sağlamak için şehir merkezi ve çevre ilçeler arasında sefer yapan minibüsleri de tercih edebilirsiniz. 

Malatya Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Şehir merkezinde bulunan taksi duraklarından birinden bulunduğunuz noktaya çağıracağınız araçlardan biriyle de Malatya Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine 7 km uzaklıkta bulunan otogara taksi ile 10 ila 20 dakika arası bir sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Malatya Otogarı İletişim Bilgileri

Malatya Otogarı yol tarifi almak, seferler hakkında bilgi sahibi olmak ve Malatya Otogarı otobüs bileti işlemleriniz için haftanın her günü otogarı arayarak yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. 

Malatya Otogarı Telefon: 0422 238 47 68

Malatya Otogarı Adres: MAŞTİ Şehirlerarası Otobüs Terminali Cevat Paşa Mah. Ankara Cad. 5 km 44110 Merkez/MALATYA

Malatya Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Malatya Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.