Konya Otogarı Otobüs Bileti

Konya Otogarı

Konya Gidişli Firmalar Tüm firmalar

Konya Otogarı Hakkında

Selçuklu ilçesinde yer alan Yeni Konya Otobüs terminali eski otogarın yetersiz kalması sebebiyle inşa edilmiştir. 2000 yılında faaliyet geçen otogar şehir içinde kalmıştır ve merkeze 10km mesafededir. Yerel ve ulusal çalışan firmaların kullandığı otogar, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. Selçuklu mimarisinden esintiler taşıyan bina şehir merkezinin kuzeyinde yer almaktadır.

Konya Otogarı otobüs bileti işlemleri ve yolcu indirme ve yola çıkma işlemleri dahil birçok hizmet sunmaktadır. Türkiye’deki en büyük otogarlardan biri olan Konya Otogarı'ndan ülkenin her yerine otobüs seferi vardır. Lavabo ve birden fazla kafeterya ve restoran olan otogarda engelli tuvaletleri de bulunmaktadır. Mescidi de bulunan otogarda henüz bebek bakım odası bulunmamaktadır.

Çeşitli bankaların ATM’leri bulunan otogar içinde araç kiralanabilecek şirket ofisleri de mevcuttur. Ayrıca otogarın karşısında PTT şubesi bulunmaktadır.

Önemli bir sağlık sorunu yaşandığında otogara yakın başvurulabilecek üç hastane bulunmaktadır. Konya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Beyhekim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Konya Şehir Hastanesi 5 km mesafededir. Selçuk Üniversitesi Tıp Fak. Hastanesi ise 8km uzaklıktadır. Selçuk Üniversitesi Tıp Fak. Hastanesi daha uzak olmasına rağmen ulaşılması daha hızlı ve kolaydır. Meram Devlet Hastanesinin uzaklığı 10km’den fazladır.

Konya Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehrin içinde kalmış olmasından dolayı Konya Otogarı'na ulaşmak çok kolaydır. Tramvay, belediye otobüsü ve dolmuş ile otogara ulaşılabilmektedir. Konya’nın birçok bölgesinden otogara seferler düzenlenmektedir. Belediye otobüsleri otogara 4 farklı seferle hizmet vermektedir. Tramvay ile ulaşmak isteyenlerin de tek yapması gereken otogar durağında inmektir.

Konya Otogarı yol tarifi için Yeni İstanbul caddesi ile Doç. Dr. Halil Ürün Cad. kesiştiği kavşak demek yeterli olmaktadır. Konya’yı Akhisar üzerinden Afyonkarahisar’a bağlayan bu yol şehrin en fazla kullanılan ana arterlerindendir.

Ücretsiz servis hizmeti veren otobüs firmaların hizmetleri konusunda satış ofislerinden detaylı bilgi alınabilmektedir.

Otogarda bulunan Otogar Taksi Durağının numarası ise 0 (332) 265 02 15’tir.

Konya Otogarı İletişim Bilgileri

Otogarı kullanarak yolculuk yapacaklar, yolcu karşılayacaklar veya eşyalarını kaybedenlere otogar yönetimi birçok şekilde yardımcı olmaktadır. Konya Otogarı aşağıdaki adreste hizmet vermektedir; 

Konya Otogarı adres; Yazır Mahallesi, Doç. Dr. Halil Ürün Cad., 42250 Selçuklu/Konya

Konya Otogarı telefon numarası 0 (332) 265 02 44’tür.

Konya Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Konya Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.