Kocaeli Otogarı Otobüs Bileti

Kocaeli Otogarı

Kocaeli Otogarı Hakkında

Kocaeli Otogarı aynı zamanda İŞOT yani İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali olarak da bilinmektedir. 1995 yılında tamamlanarak hizmete giren otogardan 90’dan fazla otobüs firması sefer düzenlemektedir. Otogar ilk inşa edildiğinde şehir merkezinin 15km uzağında yer alıyordu. Ancak günümüzde şehrin bu alana doğru büyümesiyle neredeyse şehir içinde kalmıştır. İşletmesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Otogar inşa edildiği yıldan sonra yenilemelerden geçmiştir. 

Kocaeli Otogarı otobüs bileti alımı ve değişimi dahil gelen ve giden yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bütün imkanları bulundurmaktadır. Bekleme salonu, alışveriş yapılabilecek işletmeler ve tuvaletler 24 saat hizmet vermektedir. Bunun yanında kafeterya ve restoranlarda hizmet vermektedir. Engelliler için özel tuvaletler ve bebek bakım odaları ise henüz açılmamıştır. 

Otogara yakın iki adet hastane vardır. Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Atakent Cihan Hastaneleri otogara 3km kadar mesafededirler. Atakent Cihan hastanesi güney batı, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi kuzey doğu yönündedir. İki hastanede acil durumlarda her türlü müdahaleyi gerçekleştirecek donanıma sahiptir. 

Kocaeli Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Otogarın kendi tramvay ve otobüs durakları bulunmaktadır. İlgili seferler ile kısa süre içinde otogara ulaşmak mümkündür. Bunun yanında şehrin farklı noktalarından otogara gelen dolmuşlar da bulunmaktadır. 

Kocaeli Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otogarda taksi durağı mevcuttur. Buradaki taksileri kullanarak otogara ulaşım sağlanabilmektedir. Telefon numarası 0 (262) 644 58 00 olan taksi durağı günün her saati hizmet vermektedir.

Kocaeli Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Belediye otobüsleri bu güzergahta sabah 6.00 ile gece 24.00 arası hizmet vermektedir. Belediye otobüsleri ve tramvayı kullanmak için Kent Kartınızın olması gerekmektedir. Otogara yalnızca şehir merkezinden değil, ilçelerden de seferler düzenlenmektedir.

Kocaeli Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Otobüs firmalarının ücretsiz servisleri ile de otogara ulaşım sağlamak mümkündür. Ücretsiz servislerin saatleri ve güzergahları hakkında detaylı bilgiyi firmaların satış ofislerinden alabilirsiniz. Otogara özel araçlarıyla gelmeyi tercih edenler için açık otopark ve bekleme alanları mevcuttur.

Kocaeli Otogarı İletişim Bilgileri

Otogara giderek veya santrale bağlanarak otobüs firmalarının satış ofisleri veya idare ile sıkıntı, sorun ve diğer konular ile ilgili görüşebilirsiniz. 

Kocaeli Otogarı Yol Tarifi: Yahyakaptan Mah. Çayırköy Köyü Seymen Cad. İzmit/Kocaeli

Kocaeli Otogarı Telefon Numarası : 0 (262) 335 08 75’tir.

Kocaeli Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kocaeli Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.