Kayseri Otogarı Otobüs Bileti

Kayseri Otogarı

Kayseri Otogarı Hakkında

Kayseri Otogarı, 2007 yılında Erciyes Dağı eteklerine kurulmuştur. Kayseri Otogarı’nın diğer adı Kayseri Batı Terminali olarak bilinmektedir. Kayseri il sınırları içerisinde yer alan otogar, Konya ve Ankara’nın ardından ulaşım yönünden en hareketli noktasında yer almaktadır. 

Kayseri, İç Anadolu’nun önemli bölgelerinden biri olması sebebiyle gittikçe yolcu ihtiyacı artmaya başlamıştır. 2007 yılı öncesinde kullanılan eski otogarın yeterli kapasiteye sahip olmaması ve ihtiyaçlara cevap vermemesiyle yeni otogar ihtiyacı doğmuştur. 80 bin metrekarelik alan üzerine kurulan otogarın 15 bin metrekaresi kapalı alan olarak inşa edilmiştir. Kayseri Otogarı'nın peronları ihtiyaç dâhilinde ekleme yapılabilecek şekilde düzenlenmiştir. 

Şu anda otogarın içerisinde 41 peron bulunur. Hizmet veren otobüs firması sayısı ise 50’ye yakındır. Otogar yolcuların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Otogarın içerisinde yemek yeme alanları, lavabo gibi kişisel ihtiyaçların karşılanabileceği alanlar mevcuttur. Otogar içerisinde bulunan dükkânlardan hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Dükkânların birçoğundan Kayseri’nin meşhur sucuk ve pastırma gibi lezzetleri temin edilebilir. Kayseri Otogarı içerisinde araç kiralama ve emanet bırakma hizmetleri de bulunur. Kayseri Otogarının hemen karşısında otobüsünüzü beklerken vakit geçirebileceğiniz bir AVM de vardır.

Kayseri Otogarı otobüs bileti satın alma işlemlerinizi bilet.net ile kolayca gerçekleştirebilir, onlarca firma arasından sizin için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kayseri Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezine çok da uzak sayılmayan Kayseri Otogarı’na rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogara belediye otobüsü, servis araçları, minibüsler, taksiler ve tramvay ile ulaşım sağlanabilir. Kayseri Otogarı yol tarifi geniş alternatifler sayesinde oldukça kolaydır.

Kayseri Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Kayseri Otogarı’na gitmek için kullanabileceğiniz otobüs hatları şunlardır:

  • 700 Amarat - Eyim Yüreğil Doğu Terminali
  • 705 Amarat – Eyim Yüreğil Doğu Terminali
  • 740 Doğu Garajı – Akmescit Karatay Elbaşı
  • 746 Yenisüksün Güllüce – Doğu Garajı

Kayseri Otogarı'na Tramvay ile Ulaşım

Otogara ulaşım sağlayabileceğiniz kola yollardan biri de tramvaydır. Kayseri şehir merkezine giden tramvaya binip, Selimiye durağına inmelisiniz. İndikten sonra 500 metre yürüme mesafesi bulunur. 

Kayseri Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Yolculuk yaptığınız otobüs firmalarının şehir içi servis araçları mevcuttur. Otobüs şirketiyle iletişime geçerek otogara ulaşmak için bu araçları kullanabilirsiniz.

Kayseri Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım 

Kayseri’de bulunan minibüslerle otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Size en yakın konumda bulunan minibüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Kayseri Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Kayseri Otogarı ulaşımında en çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Taksiler konfor ve hız bakımında diğer vasıtalara göre daha çok tercih edilir. Şehrin merkezinden veya ilçelerinden rahatlıkla otogara ulaşabilirsiniz. Otogar içinden Kayseri merkezine veya ilçelerine ulaşım sağlamak için; Kayseri Terminal Taksi Durağını kullanabilirsiniz. 

Taksi durağı ulaşım adres: 

Şeker Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, 380080 Kocasinan/Kayseri

Telefon: 0 352 326 44 88

Kayseri Otogarı İletişim Bilgileri

Otogara ait iletişim numaraları üzerinden yetkililerle görüşme sağlayabilirsiniz. Kayseri Otogarı iletişim bilgileri şöyledir:

Kayseri Otogarı Telefon: (352) 327 45 00

Kayseri Otogarı Adres: Şeker Mah. Osman Kavuncu Bul. 38080 Kocasinan/ Kayseri

Kayseri Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kayseri Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.