Kars Otogarı Otobüs Bileti

Kars Otogarı

Kars Otogarı Hakkında

Kars, sınır illerimizden biri olması sebebiyle yolcu sayısı az olan bir otogara sahiptir. Kars Otogarı önceki yıllarda yıkılarak, şehir merkezinin dışına çıkarılmıştır. Kars Otogarı otobüs bileti gişeleri ve birçok otobüs firmasının yer aldığı bir terminaldir. Otogarda yaklaşık 20 adet otobüs firması yer almaktadır. Ayrıca 10 adet peron bulunmaktadır. Kars, kış turizmi açısından önemli bir yere sahip olduğundan bu aylarda yolcu sayısında artış yaşanmaktadır. Kars otogarı Doğu Anadolu Bölgesi’nin ulaşım merkezi konumundadır. Ancak gerekli ulaşım alt yapısına sahip olmadığından, bu bölgenin ihtiyacını karşılayamıyordu. Bu nedenle Kars Otogarı taşınarak yenilenmiştir. Yeni otogar, trafik alt yapısına ve ihtiyacına uygun olarak yapılmıştır. Kars Otogarı'nda daha çok Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan illere seferler düzenlemektedir. Ayrıca burada ulusal otobüs firmalarından daha çok yerel Şirketler yer almaktadır. Otogar, yolcuların yer aldığı kullanıcı alanları ve peronlar şeklinde ayrı olarak düzenlenmiştir. Otogar içerisinde yemek yenebilecek büfeler ve bir şeyler içilebilecek çay ocağı bulunmaktadır. Yolcuların hediye satın alınabileceği hediyelik eşya dükkânları da yer almaktadır. Ayrıca yolcuların ihtiyaçları için kadın ve erkek tuvaletleri ile mescit bulunmaktadır. 

 

Kars Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Kars Otogarı, Kars’ın merkezine bağlı olan Atatürk Mahallesinde bulunmaktadır. Şehrin merkezinde bulunan otogar bölgenin ihtiyaçlarını karşılayamadığı için 2011 yalında yıkılmıştır.  Yeni Otogar şehir merkezinin dışına inşa edilmiştir. Kars Otogarı yol tarifi istenirse, Erzurum-Kars otoyolu üzere de olduğu söylenebilir. Yeni otogarın merkeze uzaklığı 5km’dir. 

Kars Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım 

Kars Otogarı'na şehir merkezinden kalkan minibüsler ile kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. 

Kars Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Minibüs dışında taksi ile de otogarı gidilebilmektedir. Şehir merkezinde ve otogar içinde taksi durakları bulunmaktadır. Ayrıca özel araçlar ile de ulaşım mümkündür. 

Kars Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Taksi ve minibüs dışında ücretsiz servis ile de otogara ulaşmak mümkündür. Kars Otogarı otobüs bileti alınan otobüs firmalarının sunduğu bu hizmet ile ulaşım kolayca sağlanabilir.

 

Kars Otogarı İletişim Bilgileri

Kars Otogarı yol tarifi, ulaşım seçenekleri ve daha birçok bilgi için otogar yetkilileri ile görüşülebilir. 

Kars Otogarı Adres: Atatürk Mah. Ardahan Yolu Merkez/KARS

Kars Otogarı Telefon: 0 (474) 212 75 71

Kars Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Kars Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.