Karaman Otogarı Otobüs Bileti

Karaman Otogarı

Karaman Otogarı Hakkında

Karaman, 1989 yalında il statüsüne kavuşmuştur. Bu tarihten sonra 1990 tarihinde Karaman Otogarı inşa edilerek hizmete açılmıştır. Bulunduğu konum itibariyle Antalya, Mersin ve Konya gibi illere komşu olan Karaman, yolcuların geçiş noktasıdır. Bu nedenle oldukça fazla yolcunun uğrak yeridir. Türkiye’nin birçok yerinden Karaman’ın doğasını ve tarihi güzelliklerini görmeye gelen turistlerin ilk geldiği yer Karaman Otogarı’dır. Otogar içerisinde birçok otobüs peronu yer almaktadır. Karaman Otogarı otobüs bileti satın alınabilecek otobüs firmalarının yer aldığı geniş bir terminaldir. Burada yolcuların beklerken vakit geçireceği birçok alan bulunmaktadır. Yolcuların tuvalet ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaları için birçok şey düşünülmüştür. Restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanları bunlardan bazılarıdır. Bu hediyelik eşya dükkanlarından yolcular sevdiklerine küçük hediyeler almaktadır.

 

Karaman Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Karaman Otogarı merkeze 3.5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Karaman birçok ilin geçiş güzergâhındadır. Otogarda buradan Türkiye’nin birçok farklı illerine seferler düzenlenmektedir. Karaman’ın çevresinde bulunan illere ve büyükşehirlere doğrudan yapılan seferler bulunmaktadır. Diğer illere ise aktarmalı seferler yapılmaktadır. Karaman Otogarı yol tarifi vermek gerekirse, Konya Karaman otoyolu üzerinde olduğu söylenebilir.

Karaman Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Otobüs İle ulaşım Karaman’da en çok tercih edilen seyahat yöntemidir. Karaman merkezden otogara giden birçok otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlar;

  • Hat 1  Otogar – Otogar
  • Hat 2  Otogar – Urgan
  • Hat 3  Otogar – Toki 3
  • Hat 6  Otogar – Tavuk Çiftliği
  • Hat 7  Otogar – Üniversite
  • Hat 8  Otogar – Devlet Hastanesi

Karaman Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Otobüs İle gelmeyi tercih etmeyenler için minibüs İle alternatifi bulunmaktadır. Merkezden ve tüm ilçelerden Karaman Otogarı'na minibüs İle ulaşmak mümkündür. 

Karaman Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otobüs ve minibüs kullanmak istemeyen yolcular için taksi ile ulaşım imkânı da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özel araç İle de gelinebilir. 

Karaman Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Karaman Otogarı otobüs bileti alınan otobüs firmasının servisi ile de ulaşımın sağlandığı merkeze yakın bir konumdadır. Otobüs firmasının ofisinin önünde otogara ücretsiz servis ile ulaşmak mümkündür.

 

Karaman Otogarı İletişim Bilgileri

Karaman Otogarı yol tarifi, ulaşım olanakları ve daha birçok bilgiyi otogar yetkilileri ile görüşerek alabilirsiniz. 

Karaman Otogarı Adres: Alacasuluk Mh., 70100 Merkez / Karaman

Karaman Otogarı Telefon: +903382132465

Karaman Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Karaman Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.