Karabük Otogarı Otobüs Bileti

Karabük Otogarı

Karabük Otogarı Hakkında

Karabük, 1995 tarihinde il statüsü kazanmış; bununla birlikte 1999 tarihinde Karabük Otogarı inşasına başlanmıştır. Karadeniz’de karayolu ulaşımı anlamında önemli bir yeri olan Karabük’e gelen yolcu sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında Safranbolu’yu görmeye gelen turistler, yolcu sayısının artmasında rol oynamaktadır. Artan yolcu sayısı nedeniyle 2012 yılında otogar yenilenmiştir. Bu yenileme ile otogar yolcu kapasitesini karşılayacak duruma gelmiştir. 

Karabük Otogarı içerisinde yolcuların tuvalet ve yeme içme ihtiyaçlarını gidermesi için her şey düşünülmüştür. Otogarda yolcuların beklerken vakit geçirmesi için kafeteryalar, hediyelik eşya dükkanları bulunmaktadır. Bu dükkanlarda Karabük hatırası çeşitli süs eşyası ve hediyelikler satılmaktadır. Ayrıca otogarda şehirler arası yolcu taşıyan otobüslere ait peronlar bulunmaktadır.

Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ülkemizin dört bir tarafına yolcu taşıyan otobüsler hizmet vermektedir. Aynı zamanda il içinde yolcu taşıyan minibüslere ait peronlar da yer almaktadır.  Bu minibüsler ile çevre ilçe ve köylere ulaşım sağlanmaktadır. Karabük otogarında 16 adet otobüs firması bulunmaktadır. Bununla birlikte market, yolcuların bavullarını ve diğer eşyalarını bırakabilecekleri emanet odaları da bulunmaktadır. Yolcuların ibadetlerini yapabilecekleri mescit de otogar içerisinde yer almaktadır. 

 

Karabük Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Karabük Otogarı, Ergenekon Mahallesi’nde yer almaktadır. Ancak son zamanlarda taşınması durumu söz konusudur. Merkeze yalnızca 1 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu nedenle otogara ulaşım sorunu bulunmamaktadır.  Buraya ulaşım merkezden ve çevre ilçelerden kalkan minibüsler ile sağlanmaktadır. Karabük Otogarı otobüs bileti satın alan yolcular için otobüs firmasına ait ücretsiz servis olanağının da sunulduğu bir terminaldir. Bunun yanında Otogarın yakınında 7 gün 24 saat hizmet sunan taksi durağı bulunmaktadır.  Taksi ile de otogara ulaşım sağlanabilir. Ayrıca özel araç İle de buraya gelmek mümkündür. 

 

Karabük Otogarı İletişim Bilgileri

Karabük Otogarı yol tarifi, ulaşım ve daha birçok konu için otogar yetkilileri ile görüşerek bilgi almak mümkündür. 

Karabük Otogarı Adres: Ergenekon Mahallesi. Atatürk Bulvarı. No: 1 78200, Merkez/Karabük, 

Karabük Otogarı Telefon: 370 424 51 58

Karabük Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Karabük Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.