İzmir Otogarı Otobüs Bileti

İzmir Otogarı

İzmir Otogarı Hakkında

İzmir Otogarı, otoban ve şehir içi yol birleşim noktalarının da ayarlanması ile 1998 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. 

İZOTAŞ İzmir Otogarı içerisinde 74 şehirlerarası, 43 ilçeler arası, 11 indirme olmak üzere toplam 128 peron bulunmaktadır. 66 şehirler arası, 20 ilçeler arası olarak toplamda 86 adet yazıhanesi mevcuttur. Otogar bünyesinde 155 şehirler arası 40 ilçeler arası toplam 195 adet firma bulunmaktadır. Kış aylarında ortalama günde 2500 adet yazları günde ortalama 4000 adet otobüs çıkışı olmaktadır. Otogar içerisinde 120 adet açık, 300 adet kapalı otopark bulunmaktadır. Otogar içerisinde 3 adet akaryakıt istasyonu, 7 katlı ve 150 yatak kapasiteli otel bulunmaktadır. Otogar içerisinde 25 adet işyeri, ATM’ler, 8 bin metre karelik grosmarket, 44 adet dükkân, 30 adet büro, 14 adet büfe bulunmaktadır. Bunlara ek olarak 7 adet kafeterya, 18 adet kargo bürosu, 5 adet WC (Bu tuvaletler; abdest almak için özel alanları bulunan ve bebek bakım odaları bulunan kapasiteli tuvaletlerdir.) bulunmaktadır. 

Otogara 6 kilometre mesafede bulunan Ege Üniversitesi Hastanesi'ne 10 dakikada gidebilirsiniz. İzmir Otogarı otobüs bileti alımlarınızı bilet.net ile hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

İzmir Otogarı şehir içinde merkezi bir alanda konumlandırıldığı için toplu taşıma yöntemlerini kullanarak ya da kendi aracınızla kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Şehir içi otogara ulaşım yollarını şu 4 başlık altında inceleyebiliriz.

İzmir Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

İzmir halkı tarafından sıklıkla kullanılan belediye otobüsleri ile hem ekonomik hem de hızlı bir şekilde otogara gidebilirsiniz. Otobüs hatları ve numaraları şu şekildedir:

54 Otogar – Kemer Aktarma

277 Otogar – Tınaztepe

302 Otogar – Konak

555 Otogar – Halkpınar Metro

800 Otogar – Menemen Aktarma

İzmir Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

İzmir’de otobüsler kadar popüler olan ve de tüm ilçelerde fazlaca durakları bulunan minibüslerle otogara ulaşabilirsiniz.

İzmir Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

İzmir ili ve ilçeleri olmak üzere birçok yerinde taksi duraklarına rahatlıkla erişim sağlayabilir ve otogara en hızlı şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

İzmir otogarını ziyaret eden birçok otobüs firması kendilerine ait özel servislerle çalışmaktadır. Bu ücretsiz servislerin saat, sefer ve duraklarını firmanızla iletişime geçerek öğrenebilir ve otogara sefer saatinizden önce güvenle ulaşabilirsiniz.

İzmir Otogarı İletişim Bilgileri

Herhangi bir sorun yaşadığınızda ya da mevcut talep ve önerilerinizi iletmek istediğinizde otogar yetkilileri ile görüşebilirsiniz. 

İzmir Otogarı’nın iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir:

İzmir Otogarı Telefon Numarası: 0 (232) 472 1010

İzmir Otogarı Yol Tarifi: Kemalpaşa Caddesi No: 285/2 Işıkkent/Bornova/İzmir

İzmir Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

İzmir Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.