İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı Otobüs Bileti

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı Hakkında

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı, İstanbul’un Fatih ilçe merkezinde kurulmuştur ve yabancılar otogarı olarak da bilinir. Bunun nedeni genellikle Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Bulgaristan gibi balkan ülkelerine sıklıkla yapılan seferlerdir. Yolcu taşımacılığının yanı sıra İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı'nda kargo taşımacılığı da yapılmaktadır. Büyük otobüs firmalarının yanı sıra yerel firmalara da rastlamak mümkündür.

Otogar, şehir merkezinde olduğu için ayrı bir otogar binası yoktur. Buna rağmen herkesin damak zevkine göre gidebileceği çok sayıda çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Otogarda çay ocakları, büfeler, yolcu bekleme alanları, lavabo ve tuvalet gibi imkanlar da mevuttur. 

Etrafında çok sayıda dükkân bulunmasından dolayı, turistle otobüs beklerken, esnaflardan alışveriş yapma imkânı da bulabilirler. 

Uçak yolculuklarına göre daha az maliyeti olmasından ötürü otobüs seyahati tercih edildiğinden, turist trafiği oldukça yoğundur. Hem otogar çalışanları hem de çevredeki esnaflar yabancı dil bildikleri için iletişim konusunda hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Bilet.net ile İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı bileti temin edebilir, dilediğiniz seferlerin bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı şehir merkezinde olmasından dolayı kolayca ulaşılabilir noktadadır. Tüm ilçelerden, Yenikapı metro hattı, İETT otobüsleri, dolmuş ve minibüsler, tren, özel araç ve ticari taksiler aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yakın yerlerde ikamet eden kişiler yaya olarak da ulaşım sağlayabilirler.

Langa / Yedikule İETT otobüs durağında inen yolcular 2 dk. Yürüme mesafesi ile otogara ulaşabilmek mümkündür.

Bilinen belediye otobüs durakları:

30D Ortaköy Dere boyu: Yenikapı
31 Yeni Bosna Kuyumcu Kent: Yenikapı
39K Binevler: Yenikapı
69A Esentepe Mecidiyeköy: Yenikapı
71AT Ataköy: Taksim
77 Şişli: Yenikapı
81 Yeşilköy: Eminönü

Metro: M1A, M1B, M2

Tren: Marmaray (Ataköy- Pendik), Marmaray (Halkalı- Gebze)

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı İletişim Bilgileri

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı hakkında her türlü konuda yetkililer ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Otogar çevresinde yer alan taksi durakları ile de şehir merkezine daha rahat ulaşabilirsiniz.

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı telefon: +90(212) 632 69 74 

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı Yol Tarifi: Küçük Langa Cd. No:69 (Namık Kemal Cd.) Fatih/İstanbul

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Uluslararası Emniyet Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.