Isparta Otogarı Otobüs Bileti

Isparta Otogarı

Isparta Otogarı Hakkında

1992 yılında kurulan Isparta Otogarı, şehir merkezine yakın bir alana kurulmuştur. Isparta’nın gül ticareti ile meşhur olmasıyla birçok firma tarafından turlar düzenlenmektedir. Ayrıca ilde bulunan üniversite ile çok sayıda il dışından öğrenciye ev sahipliği yapan Isparta, özellikle tatil ve bayram dönemlerinde yoğun bir otobüs trafiği yaşamaktadır. 50’den fazla otobüs firmasının seyahat güzergahında bulunan otogarın 30 adet peronu bulunmaktadır. Sürekli artan yolcu trafiği için peron ekleme çalışmaları devam etmektedir.

Isparta Otogarı'ndan seyahat edecekler için herhangi bir sorun yaşanmaması açısından, seyahat süresinizden 30 dakika Önce otogarda bulunmanız gerekir. Seyahat edeceğiniz otobüsün perona gelmesini beklerken ya da misafir beklerken vakit geçirebileceğiniz çok fazla büfe, pastane ve kafe yer almaktadır. Ayrıca otogar içinde yer alan hediyelik eşya dükkanlarından Isparta’ya özel ürünleri bulabilirsiniz. Açık ve kapalı ferah dinlenme bölümleri, tuvalet ve mescit, ATM gibi imkanlar da Isparta Otogarında yer alır. 

Terminalin hemen yanında bulunan İYAŞ AVM içinde sinema, pek çok mağaza ve fast food yemek alanları da hizmet vermektedir. 

Yaklaşık 60 farklı firmanın acentesi bulunan Isparta Otogarı'nda yerli firmalar olduğu gibi büyük seyahat firmalarının acenteleri de yer almaktadır. Isparta Otogarı otobüs bileti temini için bilet net aracılığı ile onlarca firmaya ulaşmanız mümkündür.

Isparta Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Isparta Otogarı yol tarifi alarak gitmek isterseniz, şehir içi belediye otobüslerinden 7 no’lu otobüse binerek ulaşabilirsiniz. Gündüz seferleri daha sık olmakla beraber, akşam saatlerinde seferler azalmaktadır. Şehir merkezine 3 km uzağa kurulmasından dolayı minibüsler veya ticari taksileri de tercih edebilirsiniz. Otobüs firmalarının şehir içi servislerinden yararlanabilir ya da özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Turistik amaçlarla gelen kişiler tarafından tercih edilen bir başka seçenek ise özel servislerdir. Telefon ile rezervasyon yapılan bu hizmet sayesinde kapınızdan alınarak terminale ulaşım sağlayabilirsiniz.

Isparta Otogarı İletişim Bilgileri

Otogarın yakınında bulunan otellerde güvenle konaklayabilirsiniz.  

Isparta Otogarı Telefon: +90 (246) 227 20 70 

Isparta Otogarı Adres: Bahçelievler Mah. 106 Cad. Belediye Otogarı No:34/A32200 Isparta

Isparta Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Isparta Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.