Iğdır Otogarı Otobüs Bileti

Iğdır Otogarı

Iğdır Otogarı Hakkında

Iğdır Otogarı, Ağrı Dağı başta olmak üzere birçok kültüre ev sahipliği yaptığı için turist akınına uğrayan doğu illerimizden bir tanesidir. Büyük bir terminal olmamasına rağmen, özellikle tırmanış sporu yapan sporcuların en çok tercih ettikleri duraklardan bir tanesidir. Iğdır Otogarı'nın yenilenerek sefer hacminin büyütülmesi, il yetkililerinin gündeminde yer almaktadır.

Diğer otobüs terminallerine göre Iğdır Otogarı şehir merkezinde kurulmuştur. Türkiye’nin her yerine sefer düzenleyen otobüs firmaları sayesinde Iğdır Otogarı otobüs bileti temin sorunu yaşamazsınız. Genellikle yerel seyahat firmalarının acenteleri bulunmaktadır. Kars, Ağrı, Erzurum, Van gibi yakın illere her saat başı seferler düzenlenmektedir. 

Otogarın küçük olması nedeniyle çok fazla imkân olmamakla birlikte yolcuların, ücretsiz olarak yararlanabilecekleri, yolcu bekleme alanları, bay bayan mescit ve lavabolar, polis ve zabıta kontrol noktaları ve bilet satış gişeleri yer almaktadır. Restoran, çay bahçeleri, kafeterya gibi ihtiyaçlar ilçe merkezinde giderilebilir. Hediyelik eşya dükkanları sayesinde seyahatinizden önce küçük hatıralar alabilmeniz mümkündür.

Şehir merkezinde olduğu gibi otogara yakın çevrede de güvenle kalabileceğiniz uygun fiyatlı apart oteller yer almaktadır.

Iğdır Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezine 1 km uzakta bulunmasından dolayı yaya olarak gidebilirsiniz. Firmaların şehir içi servisleri ile veya kendi aracınızla otogara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Iğdır Otogarı yol tarifi alarak toplu taşıma araçlarından da yararlanabilirsiniz. Çevre il ve ilçelerden ise minibüsler aracılığı ile yapılabilmektedir. Otogarın şehir merkezinde bulunmasından dolayı birçok taksi durağına erişimi de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca otogarda bulunan taksi duraklarını da kullanabilirsiniz.

Iğdır Otogarı İletişim Bilgileri

Iğdır Otogarı'na iletişim bilgilerinden ulaşarak telefonla arayabilirsiniz. Otobüs şirket bilgilerine, sefer düzenlenen iller ve ilçe bilgilerine, otobüs hareket saatleri ve bilet fiyatları gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Iğdır Otogarı Telefon: +90(476) 228 69 01 

Iğdır Otogarı Adresi: Emek Mahallesi, Aydoğan Cd., 76000 Iğdır Merkez/ Iğdır

Iğdır Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Iğdır Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.