Hatay Otogarı Otobüs Bileti

Hatay Otogarı

Hatay Otogarı Hakkında

Hatay Otogarı diğer ismiyle Antakya Otobüs Terminali 1999 yılında kurulmuştur. Zamanla Hatay ilinde yolcu trafiğinin artması, daha önce kurulan otogarın küçük bir alan üzerine inşa edilmiş olması nedeni ile yeni Hatay Otogarı, 2006 yılında hizmete girmiştir. 

Hatay Otogarı, hem ülke içindeki şehirler de dahil olmak üzere Arap ülkelerine olan seferleri ile farklı noktalara da ulaşım sağlamaktadır. Misafirlerin rahat bir şekilde zaman geçirmesi için geniş alanlar ayrılmıştır. Lokanta, kafeterya, hediyelik eşyaların bulunduğu yerel dükkanlar, otogar camii, çay bahçesi gibi yolcuların faydalanabilecekleri imkanlar vardır. Ayrıca yolcuların oluşabilecek nakit ihtiyaçlarını karşılamak için hemen her bankaya ait ATM’ler de bulunmaktadır. Bebekli yolcuların bakım ihtiyaçları için bebek bakım odası, kadın erkek tuvaletleri sürekli temizlenerek hijyenik olarak yolcuların hizmetindedir.

Otogarda ayrıca otogar polisi, otogar trafik polisi ve otogar belediye zabıta amirliği de bulunmaktadır.

Yolcu otobüslerinin kalkış ve varış zamanlarında sıkışıklık olmaması adına firmaların araçları için çok sayıda peron bulunmaktadır.  Hatay Otogarı otobüs bileti temini için bilet.net üzerinden seferleri sorgulayabilir ve kolayca otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Hatay Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Hatay Otogarı’na gitmek oldukça kolaydır. Büyük şehir belediyesi otogara kolay ulaşım sağlamak için şehir içi toplu taşıma seferleri düzenlemektedir. Bunun haricinde birçok otobüs firmasının belli duraklardan kalkan şehir içi servis imkânı da bulunmaktadır. Hatay Otogarı'na aşağıda belirtilen toplu taşıma durak bilgilerinden yararlanabilirsiniz. 

22 Nolu Hat: Yeni Otogar- St.Pierre Kilisesi
21 Nolu Hat: Toki - Otogar
20 Nolu Hat: Harbiye Yolu - Otogar - Emniyet Müd.
19 Nolu Hat: Havuzlar Civarı - Otogar - 118 Afet Evleri
17 Nolu Hat: Otogar - Şehit Sinan Aygün Alanı
16 Nolu Hat: TOKİ 118 Afet Evleri - Otogar - SSK Hastanesi
14 Nolu Hat: Aşağı Okçular Köyü - Otogar - 118 Afet Evleri

 

Ayrıca otogardan taksi ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular için 23 adet araca sahip Otogar Taksi durağı da bulunmaktadır. Taksi çağırmak ve bilgi almak için 0 326 227 22 23 iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Hatay Otogarı İletişim Bilgileri

Hatay Otogarı telefon bilgileri aşağıda verilmiştir. Her türlü konuyla ilgili olarak, irtibat numaralarından ya da açık adreslerinden ulaşarak otogar yetkilileri ile görüşebilir, gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Hatay Otogarı Telefon: +90 (326) 227 17 05- (326) 227 10 31

Hatay Otogarı Adres: Ekinci, 31180 Antakya/Hatay 

Hatay Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Hatay Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.