Gaziantep Otogarı Otobüs Bileti

Gaziantep Otogarı

Gaziantep Otogarı Hakkında

Gaziantep Otogarı; yurdun Güney, Doğu ve Akdeniz Bölgeleri’nin giriş kapısı olduğu için yoğun bir yolcu sirkülasyonuna maruz kalmaktadır. Bu sebep ile seksen beş bin metrekarelik bir alanın üzerinde yapılmış ve 2001 yılında açılmıştır. Otogarın yirmi beş bin metrekaresi rekreasyon alanı olarak düşülürken otuz bin metrekaresi ise otoparka ayrılmıştır. Geri kalan alan ise kapalı otogar yapısıdır. Otogarın içinde otuz adet gişe ve altmış sekiz adet peron ile yerli ve referans otobüs firmalarına hizmet vermektedir. Otogar içerisinde kuaförler, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları, WCler, mescitler, emanet alanları, zabıta alanları ve revir bulunmaktadır. Yakınında var olan alışveriş merkezi ile tüm ihtiyaçlarınızı giderebilecek büyük bir alandır.

Gaziantep Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Gaziantep Otogarı, kentteki merkez noktalarına sekiz kilometre mesafede olmasına karşın uzak bir konumda değildir. Bu sebeple Gaziantep Otogarı yol tarifi oldukça anlaşılırdır. Otogara ulaşım için pek çok alternatifiniz bulunmaktadır.

Gaziantep Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Yolcu yoğunluğunu karşılayabilmek adına otobüs ve minibüsler sık aralıklarla hizmet vermektedir. Belediyenin de desteği ile otobüs ve minibüsler otogara varmak için en çok tercih edilen ulaşım yöntemi olmuştur. Merkez noktalardan ya da otogardan hareket eden; B38, B46, B59, B75, B58, B76 gibi birçok otobüs ile hızlı bir yolculuk sağlayabilirsiniz. Ayrıca Havaş otobüsleri de otogara uğramaktadır.

Gaziantep Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Eğer bagajınız ağır ise taksi sizin için iyi bir opsiyon olacaktır. Merkezden hareket eden taksiler ile konforlu bir ulaşım süreci geçirebilirsiniz.

Gaziantep Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Otogara ulaşımı kolaylaştırmak için otobüs firmalarının ücretsiz servislerini kullanma imkanınız vardır. Yolculuk yaptığınız firmanın servis imkanı varsa bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Gaziantep Otogarı İletişim Bilgileri

Gaziantep Otogarı otobüs bileti ile ya da yolculuğunuz ile ilgili aklınızda yer eden her türlü sorunuz için otogarın verilen iletişim numaralarını hemen arayabilir ve sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Gaziantep Otogarı Adres: Karacaahmet Mahallesi, 27630 Şehitkamil/Gaziantep

Gaziantep Otogarı Telefon Numarası: 0 (342) 232 58 15

Gaziantep Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Gaziantep Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.