Eskişehir Otogarı Otobüs Bileti

Eskişehir Otogarı

Eskişehir Otogarı Hakkında

Türkiye’nin en büyük ve en eski otogarlarından biri olan Eskişehir Otogarı 1993 yılında kurulmuştur. Eski olmasına rağmen birçok yeni otogara nazaran imkânları oldukça fazladır. Bu imkânlar arasında otogarın mescit ve birden fazla tuvalet alanına sahip olmasıdır. Bunun yanında otogar içerisinde ve çevresinde çok sayıda ATM bulunmaktadır. İçerisinde birçok imkan bulunan otogarda çok sayıda kafeterya, market, restoran ile birlikte ek olarak eczane de yer almaktadır.  

Eski olması sebebiyle yerleşim yerlerine uzak olmayan otogarın merkezle arasındaki mesafe 3,5 kilometredir. Otogarın, Eskişehir Şehir Hastanesi’ne uzaklığı ise 6,5 kilometre kadardır. Otogara yakın olarak kabul edilen hastaneye araç ile ulaşım 10 – 15 dakika aralığında trafiğe göre gerçekleşebilmektedir. 

Eskişehir Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Eskişehir, ulaşım açısından Türkiye’nin en rahat kentlerinden bir tanesidir. Eskişehir Otogarı'na ulaşım konusunda da bir hayli gelişmiş olan Eskişehir’de birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında otobüs, taksi, ücretsiz servis ve tramvay yer almaktadır. 

Eskişehir Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Belediye tarafından otogara rahat ulaşım açısından otogar merkezli 4 hat düzenlenmektedir. Bu 4 otobüs hattına ek olarak; birçok halk otobüsü ve minibüs hattı otogara ulaşımı sağlamaktadır. Sık seferler yapan bu araçlar ile otogara trafiğe bağlı olarak şehir merkezinden 10 – 20 dakika aralığında gidilebilmektedir. 

Eskişehir Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Eskişehir’de otogar ulaşımında en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesi taksidir. Hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşımı sağlayan taksiler ile şehrin her bölgesinden otogara geçiş yapmak oldukça kolaydır. Ayrıca 0222 237 27 27 numaralı Otogar Taksi ile otogar içerisinde şehir merkezine de yolculuk yapılabilmektedir. 

Eskişehir Otogarı'na Tramvay ile Ulaşım

Eskişehir’de ulaşım açısından en önemli araçlardan bir tanesi tramvaydır. Tramvay ile otogara yolculuk yapmak ise oldukça basittir. Son durağı otogar olan tramvay ile birçok kişi otogara gidişi bu yolla yapmaktadır. 

Eskişehir Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Eskişehir merkezi şube veya diğer ilçelerinden firmalar tarafından ücretsiz servisler kaldırılmaktadır. Bazı firmalar tarafından uygulanan bu ulaşım yolu ise her firma tarafından kullanılmamaktadır. 

Eskişehir Otogarı İletişim Bilgileri

Eskişehir Otogarı otobüs bileti işlemleri başta olmak üzere her türlü görüş, öneri, istek ve şikayet gibi konularda işletme ile irtibat kurulabilmektedir. Otogar tarafından 7/24 olarak bu anlamda hizmet verilmektedir. 

Adres: Şeker Mahallesi, Sivrihisar-2 Caddesi, Tepebaşı / Eskişehir

Eskişehir Otogarı Telefon: 0222 227 88 00

Eskişehir Otogarı Yol Tarifi: D200 karayolu üzerinde bulunan otogar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Aydın Arat Parkı’nın bitişiğindedir. 

Eskişehir Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Eskişehir Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.