Esenler Otogarı Otobüs Bileti

Esenler Otogarı

Esenler Otogarı Hakkında

İstanbul’un en yoğun otogarı olan Esenler Otogarı, Avrupa yakasında 1994’ten bu yana hizmet vermektedir. 300’den fazla otobüs firmasının hizmet verdiği Esenler Otogarı, dünyanın da en büyük otogarları arasındadır. Her gün yaklaşık 100 bin kişi otogardan geliş, gidiş yapar. Oldukça yoğun bir yolcu trafiği olan otogarda, bu yoğunluk nedeniyle birçok hizmet sunulmaktadır. Otogar içinde; yemek yiyebileceğiniz kafe ve restoranların yanı sıra büfeler, marketler, pastaneler de bulunmaktadır. Acil sağlık hizmeti alabileceğiniz sağlık kabini ve eczane de otogarda hizmet vermektedir. Yolculuk öncesi ve sonrası konaklama imkanı sunan otelleri de otogar içinde bulabilirsiniz. Otogar, gün boyu hareketli bir nokta olduğu için; günlük ihtiyaçlarınız için otogar dışına çıkmanıza gerek yoktur. ATM'lerden bankacılık işlemlerini yapabilir, hediyelik eşya dükkanlarından yakınlarınıza hediye alabilir, otogar içinde ibadetlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Temiz ve düzenli tuvaletlerin olduğu otogar oldukça büyük bir yaşam alanı şeklindedir. Ayrıca Esenler Otogarı otobüs bileti alma işlemleriniz için bilet.net sizlere pek çok fırsat sunmaktadır. 

Esenler Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

İstanbul’un en işlek ve talep gören otogarı olması nedeniyle ulaşım açısından oldukça farklı alternatifler bulunmaktadır. Yolculuk saatiniz ve hava şartları gibi etkenleri göz önüne alarak, ulaşım için seçeceğiniz araca karar verebilirsiniz. Ulaşıma ayırdığınız bütçe de tercihinizi etkileyecektir. 

Esenler Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Esenler Otogarı'na ulaşımın en bütçe dostu hallerinden biri olan otobüsler, oldukça sık tercih edilen yöntemlerdendir. Farklı rotalar izleyen otobüs hatları ile şehrin değişik yerlerinden otogara pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otogara ulaşımda kullanabileceğiniz çeşitli otobüs hatları şu şekildedir:

303B Silivri Cezaevi – Otogar

91O Otogar – Eminönü

76O Cihangir Mahallesi – Avcılar – Otogar

750 Mecidiyeköy - Otogar

Esenler Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Haftanın her günü, her saat hizmet vermeleri nedeniyle oldukça cazip olan taksi ulaşımı; size zaman kazandıran bir ulaşım yoludur. Valizlerinizi araca kolayca yükler, yorulmadan otogara ulaşırsınız. Esenler Otogarı yol tarifi hakkında da taksi sürücüsü deneyimli olacaktır.

Esenler Otogarı'na Metro ile Ulaşım

Otogara metro ile ulaşmak isteyen yolcular için oldukça avantajlı olan seferler ile ulaşımınızı ekonomik bir şekilde sağlayabilirsiniz. 

M1 Aksaray – Atatürk Havalimanı ve Esenler – Otogar metro hatları ile otogara ulaşabilirsiniz.

Esenler Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Birçok otobüs firması, yolcularının şehir merkezinden otogara ulaşımını ücretsiz gerçekleştirir. Yolculuk için tercih ettiğiniz otobüs firmasının, ücretsiz servis hizmeti olup olmadığını bilet almadan önce öğrenebilirsiniz.

Esenler Otogarı İletişim Bilgileri

Talep ve önerilerinizde; otogar yetkilileri ile görüşme yapabilirsiniz.

Esenler Otogarı Adres:  Altıntepsi mahallesi, Esenler caddesi, 34035 Bayrampaşa/İstanbul

Esenler Otogarı telefon numarası: 0212 658 10 10 veya 0212 658 05 05 

Esenler Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Esenler Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.