Erzurum Otogarı Otobüs Bileti

Erzurum Otogarı

Erzurum Otogarı Hakkında

Erzurum Otogarı 2013 yılında eski otogarın şehir içinde kalması ve eskimesi nedeniyle kurulmuştur. 60 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen otogarın imkanları ise müşterilerine yetecek kapasitededir. Otogar içerisinde banka işlemleri için yeterli sayıda ATM bulunmaktadır. Bunun yanında otogar içerisinde eczane, birden fazla şık restoran ve market yer almaktadır. Geniş bir alana kurulan otogarda birden fazla tuvalet ve bir adet ibadethane mevcuttur. 

Şehir merkezine araçla yaklaşık olarak 10 dakika mesafede bulunan otogar, hastaneye de yakın mesafede sayılmaktadır. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 13 kilometre uzaklıktadır. Otogar ile hastane arasındaki ulaşım yeni ve geniş yol üzerinden yapıldığından araçla bu süre 13-16 dakika aralığında değişmektedir. 

Erzurum Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Şehir merkezine yaklaşık olarak 8,5 kilometre mesafede bulunan otogara ulaşım, birçok farklı araçla yapılabilmektedir. Belediyeye ait otobüsler dışında; halk otobüsleri, minibüs, taksi ve servis araçları ile otogar ulaşımı sağlanabilmektedir. 

Erzurum Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Erzurum Otogarı'na otobüs ile ulaşım en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Belediyeye ait otobüslerle birlikte; halk otobüsleri ve minibüsler otogara 8 ila 30 dakika aralığında seferler düzenlemektedir. Sık araç geçişleri sayesinde merkezden otogara gidişler kolay bir şekilde yapılabilmektedir. 

Erzurum Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Otogara en hızlı ulaşım seçeneği şüphesiz taksilerdir. Taksi ile şehrin her bölgesinden kısa sürede otogara varmak mümkün olmaktadır. Ayrıca otogar içerisinde bulunan Otogar Taksi ile şehir içine ulaşım oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. 0442 233 90 90 numaralı telefonla Otogar Taksi durağına bağlanılabilmektedir. 

Erzurum Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Servis ile ulaşım firmaya bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Bazı firmalar tarafından şehir içi şubeler ile ilçelerden ücretsiz servislerle yolcuların otogara kolay şekilde ulaştırılması sağlanabilmektedir. 

Erzurum Otogarı İletişim Bilgileri

Erzurum Otogarı otobüs bileti bilgileri ve işlemlerine dair her türlü işlemi bilet.net üzerinde kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Otogara dair fikir, öneri ve şikayet gibi konularda iletişim bilgileri ile işletmeyle temas sağlanabilmektedir.

Erzurum Otogarı Telefon: 0442 218 22 93

Adres: Çiftlik Mahallesi, Kars-Erzincan Yolu, Yakutiye / Erzurum

Erzurum Otogarı Yol Tarifi: D100 karayolu üzerinde sağda bulunan otogara Erzurum Havalimanı’nı geçtikten sonra ulaşılabilmektedir. 

Erzurum Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Erzurum Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.