Diyarbakır Otogarı Otobüs Bileti

Diyarbakır Otogarı

Diyarbakır Otogarı Hakkında

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yer alan Diyarbakır, halkına geniş alanlar üzerine kurulmuş bir otogar imkanı sunmaktadır. Diyarbakır Otogarı pek çok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Diyarbakır tarihten günümüze kadar tarihi eserlere, kalıntılara, gezilecek pek çok turistik alana en sahipliği yaptığı için çok fazla sayıda konuğa ev sahipliği yapmaktadır. Gelen misafirlerini ise en iyi şekilde karşılamak adına Diyarbakır Otogarının 1998 yılında temellerini atarak yapımının bittiği 2006 yılında misafirlerinin hizmetine sunmuşlardır. Diyarbakır’daki karayolu altyapısının sonradan gelişebilmesi, şehrin otogar ihtiyaçlarının artması ve var olan otogarın yenilenmesi gerekmesi sebebiyle 2006 yılında yenilenmiş hali ile hizmete açılmıştır. 

Yaklaşık 50 bin metrekarelik bir alana kurulan otogar içerisinde pek çok sosyal alana da yer verilmiştir. Bu alanlar yolcular ve şoförler için pek çok zaman geçirme fırsatını içermektedir. Otogar içerisinde hediyelik eşyaların alınabileceği, yemek ihtiyaçlarının giderilebileceği, dinlenebilme imkanlarının da yer aldığı kafeteryalar, restoranlar, marketler ve dükkanlar yer almaktadır. 

Bilet.net aracılığı ile Diyarbakır Otogarı otobüs bileti alım, değişim ve iade işlemleri gerçekleştirilmektedir. Müşterilerin konforunu sağlayacak en uygun otobüs seferleri ile ulaşım imkanları sağlanmaktadır. 

Diyarbakır Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Diyarbakır Otogarı şehrin en aktif caddesi üzerine kurulduğu için ulaşımı da oldukça kolaydır. Diyarbakır Otogarı yol tarifi, Şanlıurfa Bulvarı aracılığıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca şehir merkezine çok yakın olması sebebiyle de yürüyerek ulaşmak otogara ulaşmada kullanılabilecek ulaşım yöntemlerinden birisidir. 

Diyarbakır Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Otogara şehrin pek çok noktasında yer alan otobüs ve minibüs aracılığı ile de sağlanabilmektedir. Minibüs ve otobüs ile otogara ulaşım fiyatlarının uygun olması ve kısa sürede ulaşım sağlayabilmek için kullanılan yöntemlerden biridir. 

Diyarbakır Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Diyarbakır Otogarı her yıl binlerce yolcuya ev sahipliği yaparak, gelen konukları çevresindeki gezi alanlarına ulaştırmak için otogara yakın noktalarda oluşturulan taksi durakları ile de ulaşımda kolaylık sağlamaktadır. Otogara ulaşım bulunulan konumdan özel araçla veya taksi ile gerçekleştirilebilmektedir.  Diyarbakır Otogarı'na en yakın taksi durağı numarası: 0537 860 05 85’dir. 

Diyarbakır Otogarı'na Yolcu Sersivisi ile Ulaşım

Bilet satın alınan otobüs firması aracılığıyla ücretsiz servis hizmetlerinden faydalanarak otogara ücretsiz şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. 

Diyarbakır Otogarı İletişim Bilgileri

Diyarbakır Otogarı şehre gelen konuklarına ve şehirden ayrılacak yolcuları için 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır. Bu hizmet karşılığında istenilen her an otogar yetkililerine ulaşabilmek mümkün olmaktadır. 

Bilet alımı, satımı, değişimi ve iptali ile ilgili tüm bilet temin işlemleri ile ilgili yolculara sürekli iletişim imkanı sunmaktadır. 

Turistik bir alana kurulmuş olması sebebiyle gelen konukları ile iletişim konusunda oldukça deneyimli ve titiz çalışanlara yer vererek müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadırlar. 

Diyarbakır Otogarı Telefon Numarası: (412) 222 15 50

Diyarbakır Otogarı Adres: Talaytepe Mahallesi, 21000 Kayapınar/Diyarbakır 

Diyarbakır Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Diyarbakır Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.