Çanakkale Otogarı Otobüs Bileti

Çanakkale Otogarı

Çanakkale Otogarı Hakkında

Çanakkale Otogarı 2011 yılında merkeze 5,4 km uzaklıkta kurulmuştur. Yaklaşık 30.000 metrekarelik alan üzerinde 3155 metrekare kapalı alan olarak İnşa edilmiştir. Otogar içerisinde; 12 adet şehirlerarası otobüs peronu, 10 adet şehir içi peronu, 16 adet yazıhane bulunmaktadır. Yap-işlet-devret tekniği ile yapılmış olan otogar 6 milyon TL tutarındadır. Otogar içerisinde yolcuların keyifle vakit geçirebilecekleri, lezzetli yiyecek ve içeceklerin ikram edildiği kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Yolcuların sefer saatlerini bekleyebilecekleri ferah bekleme salonları mevcuttur. Tuvalet, abdest alım alanı, kadın ve erkekler için ayrı ibadethaneler bulunmaktadır. Otogar sınırları içerisinde işlemlerinizi kolayca halledebileceğiniz ATM’ler bulunmaktadır. Tuvaletlerin hemen yan kısmında bebek bakım odaları bulunmaktadır. Terminaldeki Çanakkale Şehitliği ile ilgili hediyelik ve hatıra eşyalarının satıldığı dükkanlarda, otobüsünüzü beklerken eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çanakkale Devlet Hastanesi terminale araçla 4 dakikalık mesafededir. Bilet.net üzerinden Çanakkale Otogarı otobüs bileti seçeneklerine göz atabilir, dilediğiniz güzergâh için alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Çanakkale Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Çanakkale’de en yaygın ulaşım araçlarından birisi belediye otobüsleridir. Siz de bütçenize uygun bir yoldan otogara ulaşmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Otogara ulaşım sağlayan otobüslerin hat bilgileri şu şekildedir; Ç-9 İskele, Eski Otogar, Yeni Otogar.

Çanakkale Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Çanakkale’de minibüsler daha sık seferleri ve dağınık durakları ile belediye otobüsleri kadar yaygındır. İlçelerde belediye hatlarına uzak kaldığınızda otogara vaktinde ulaşabilmek için bu pratik ulaşım yöntemini deneyebilirsiniz. 

Çanakkale Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Birçok açıdan avantajlı olan otobüs firmalarının sağladığı ücretsiz servis hizmetinden faydalanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz turizm şirketini arayarak ilçelerdeki servis duraklarının yerlerini ve sefer saatlerini öğrenebilir ve bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Çanakkale Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Çanakkale’nin tüm ilçelerinde kullanabileceğiniz kaliteli taksi durakları mevcuttur. Taksiler diğer ulaşım yollarından daha konforlu ve hızlı bir şekilde otogara ulaşımınızı sağlamaktadır. 

Çanakkale Otogarı İletişim Bilgileri

Çanakkale Otogarı önemli konuma sahip ve sürekli gelişen bir geçiş otogarıdır. Dolayısı ile kaliteli bir personel ekibe sahiptir. Otogardan bilgi almak için ya da öneri ve şikayetlerinizi iletmek için aşağıdaki telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz.

Çanakkale Otogarı Yol Tarifi: Bursa Yolu 4. Km, 17100 Merkez/Çanakkale

Çanakkale Otogarı Telefon: (286) 212 58 88

Çanakkale Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Çanakkale Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.