Balıkesir Otogarı Otobüs Bileti

Balıkesir Otogarı

Balıkesir Otogarı Hakkında

Balıkesir Otogarı, 2004 yılında Balıkesir merkezine 6,5 km uzaklıkta kurulmuştur. Toplamda 108 bin metrekarelik alanı kaplayan terminal, Uzay Kafes adı verilen çatı mimarisi tasarımı ile inşa edilmiştir. Gün içerisinde çok sayıda sefer düzenlenen terminalde, gelen yolcular için çeşitli imkânlar bulunuyor. Terminal içerisinde çocukların vakit geçirebileceği bir oyun alanı ve bekleme salonları bulunuyor. Otobüslerinizin gelmesini beklerken, yemek yiyebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz büfeler ve dükkânlar bulunuyor. Bu dükkânlardan Balıkesir’e özgü hediyelik eşyalar, yöresel atıştırmalılar bulabilir ve yakınlarınız ya da kendinize hatıra bırakabilirsiniz. Kart işlemlerinizi şehir merkezine gitmeden terminalde gerçekleştirebilirsiniz. Terminalde bulunan PTT, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve İş Bankası’nın ATM’lerinden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Otogar içerisinde özel ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kadın erkek ayrı tuvaletler bulunuyor. Aynı zamanda yolculuk boyunca ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen insanlar için de mescit bulunmaktadır. Yaşanabilecek en ufak sağlık problemleriniz için terminale 7 dakikalık uzaklıkta bulunan Özel Sevgi Hastanesi hizmet vermektedir.

Balıkesir Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Yolcuların şehir merkezinden 6,5 km uzaklıkta olan Balıkesir Otogarı’na ulaşabilmesi için dört farklı alternatif bulunuyor. 

Balıkesir Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Balıkesir şehir merkezinden ve şehrin diğer ilçelerinden günün 24 saati belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Terminale ulaşabilmek için D2, G1, T7, T4 ve KYK-Terminal hattını kullanabilirsiniz. 

Balıkesir Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Balıkesir merkezinde sabah saat 06.00’dan gece 24:00'a kadar hizmet veren minibüsler bulunuyor. Akşam 19:00’a kadar her 15 dakikada, 19:00’dan sonra her yarım saatte bir minibüsler ile terminale ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Otogarı'na Yolcu Servisleri ile Ulaşım

Biletinizi almış olduğunuz firmanın servis hizmeti var ise bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Firma ofisleri önünden kalkan servisler ile hızlıca terminale ulaşabilirsiniz. 

Balıkesir Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Balıkesir’in birçok noktasında taksi bulabilirsiniz. Terminalde bulunan, 24 saat hizmet veren taksi duraklarından da hizmet alabilirsiniz.

Terminal Taksi Durağı; Tel: 0266 246 40 46, Tel: 0532 293 99 41

Balıkesir Otogarı İletişim Bilgileri

Bilet.net ile Balıkesir Otogarı otobüs bileti fiyatlarını inceleyebilir, satın alabilir, sefer saatlerini ve güzergâhlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca otogara ait iletişim kanalları üzerinden seyahat sürecinizle ilgili sormak istediğiniz konulara dair bilgi alabilirsiniz.

Balıkesir Otogarı Yol Tarifi: Paşa Alanı Mah. Bursa Yolu 8. Km Şehirler Arası Otobüs Terminal, 10020 Karesi/Balıkesir

Balıkesir Otogarı Telefon Numarası: (0266) 246 57 51

Balıkesir Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Balıkesir Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.