Ardahan Otogarı Otobüs Bileti

Ardahan Otogarı

Ardahan Otogarı Hakkında

Türkiye’nin Doğu Bölgesi’nde yer alan Ardahan, içerisinde şehirlerarası ulaşımın sağlandığı bir otogara sahiptir. Ardahan Otogarı'nın kuruluş yılı 1994’lere kadar dayanmaktadır. Çeşitli yerel ve ulusal firmalara ev sahipliği yapan gar, şehre 1 km uzaklıktadır. Bu nedenle ulaşım konusunda sıkıntı çekilmemektedir. Geniş bir alan üzerine kurulu olan garda 20’den fazla yazıhane mevcuttur. Garın bir katında lavabolar yer almakta olup bu lavabolardan ücret istenmektedir. Ardahan Otogarı içerisinde hediyelik eşya mağazalarına, ATM’lere, bekleme alanlarına, kafelere ve restoranlara yer verilmektedir. Ardahan Otogarı otobüs bileti satın alarak bu otogardan yola çıkan bir otobüs ile seyahat edebilirsiniz. 7/24 dolu olan gelen ve giden yolcu otobüs peronları, sizlerin istediğiniz saatte sefere çıkmanızı sağlayacaktır. 

Ardahan Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Şehrin merkezi ile 1 km mesafeye sahip olan otogara ulaşım son derece kolaydır. Ulaşım için belediye otobüslerini kullanabilir ya da yürüyebilirsiniz. Ulaşım amacı ile minibüs ya da taksiler de kullanılabilmektedir. Aşağıda Ardahan Otogarı yol tarifi detaylarına erişebilir ve şehir merkezinden otogara gidebilirsiniz.

Ardahan Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Genel olarak sabah 8.00 ile akşam 9.00 arasında çalışan belediye otobüsleri, otogara ulaşım gerçekleştirmektedir. Bu otobüslerden yararlanarak otogara uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Ardahan Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Bu otogara ulaşabilmek için köy minibüslerini de kullanabilirsiniz. Belli başlı köylerden kalkan minibüsler, sizlerin otogara güvenle ulaşmanızı sağlamaktadır.

Ardahan Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Ardahan ilinin merkezinde yer alan taksi firmaları ile otogara ulaşmak en konforlu yoldur. Diğer yöntemlerden daha pahalı bir ulaşım olsa da özellikle gece saatlerinde tercih edilmektedir. 

Ardahan Otogarı'na Yolcu Servisleri ile Ulaşım

Bilet satın aldığınız firmalar merkezden gara güvenle ulaşabilmeniz için yolcu servisleri ile otogara sefer düzenlemektedir. Bu servisler, günün belli saatlerinde belli yerlerden hareket etmektedir. Servis detaylarına ulaşmak için otobüs firmanızın yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Ardahan Otogarı İletişim Bilgileri

Otobüsünüzün ne zaman geleceği, hangi peronda duracağı gibi bilgilere erişmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Ardahan Otogarı Yol Tarifi: Karagöl Mahallesi, Kura Caddesi No:10 75 000 Sugöze Bölgesi/ Merkez/ Ardahan

Ardahan Otogarı Telefon Numarası: (0478) 211 35 68

Ardahan Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Ardahan Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.