Ankara Otogarı Otobüs Bileti

Ankara Otogarı

Ankara Otogarı Hakkında

Ankara Otogarı Türkiye’deki tüm otogarlardan ayrılarak farklı tasarımı ile dikkat çekmektedir. Başkentin yüksek yolcu kapasitesini karşılayabilecek bu otogar tasarımının mimarı; yapılan proje yarışmasında keşfedilen Yüksek Mimar Devren Ekşinat’tır. 550.000 metrekare arazi üzerine kurulan iki katlı bu otogarda üst katta giden alt katta gelen yolcular bulunmaktadır. 31 Mart 1995 tarihinde otogarın açılışı gerçekleşmiştir. İçerisinde restoranlar, kafeler, tuvaletler, namaz kılmak ve abdest almak için özel alanlar, bebek bakım odaları ve ikinci katta ATM’ler bulunmaktadır. Otogara 5 km uzaklıkta olan ve 10 dakikada ulaşabileceğiniz Ankara Devlet Hastanesi bulunmaktadır. 

Ankara Otogarı'na Nasıl Ulaşılır?

Ankara Otogarı'na pek çok noktadan direkt ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Otogara ulaşımda Otobüs, metro, taksi ve ücretsiz servis kullanılabilmektedir.

Ankara Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Ankara’da şehir içi ulaşımda en önemli parçalardan olan belediye otobüsleri ile hiç vasıtanın olmadığı ilçelerde bile rahatlıkla belediye duraklarına ulaşabilirsiniz. Şehrin neredeyse merkezinde bulunan AŞTİ’ye giderken kullanabileceğiniz belediye otobüslerinin numaraları şu şekildedir: 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573, 511.

Ankara Otogarı'na Metro ile Ulaşım

Otogara en pratik ve hızlı şekilde gitmek istiyorsanız direk otogarın içerisine kadar gitmekte olan Ankaray metro sistemini kullanmalısınız. Tek kullanımlık biletlerle herhangi bir karta ihtiyaç duymadan biletinizi satın alabilir ve metroyu kullanabilirsiniz.

Ankara Otogarı'na Yolcu Servisleri ile Ulaşım

Otobüs bileti aldığınız ya da alacağınız otobüs firmasının anlaşmalı olduğu servisler şehrin birçok noktasında duraklara sahiptir. Firmanızla iletişime geçerek bu ücretsiz hizmetten faydalanabilirsiniz.

Ankara Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Daha sık Mevlâna Bulvarı üzerinden otogara ulaşım sağlanmaktadır. Ancak birçok farklı duraktan da minibüslere binmeniz mümkündür. Böylece belirli bir saati beklemeden ve kart ya da bilet satın almaya ihtiyaç duymadan otogara ulaşabilirsiniz.

Ankara Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Hemen her caddede 7/24 taksi hizmeti veren duraklara rastlamanız mümkündür. Bu yolla otogara en hızlı ve konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. 

Ankara Otogarı İletişim Bilgileri

Son derece ilgili Ankara Otogarı personelleri ile iletişime geçebilir ve problemlerinizi hızlıca çözebilirsiniz. Ankara Otogarı otobüs bileti satın alma işlemlerinizi bilet.net üzerinden gerçekleştirebilir, dilediğiniz sefer noktasına ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ankara Otogarı Yol Tarifi: Beştepeler Mah. Mevlâna Blv. Yenimahalle/ Ankara

Ankara Otogarı Telefon Numarası: 0 (312) 207 10 00

Ankara Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.