Amasya Otogarı Otobüs Bileti

Amasya Otogarı

Amasya Otogarı Hakkında

Türkiye’nin kuzey kısmında kalan Amasya, Boğazköy bölgesinde bir otogara sahiptir. 2014 yılı itibari ile hizmete açılan gar binası, geniş bir bölgeyi kapsamaktadır. Amasya bölgesine gelen binlerce ziyaretçiyi ağırlayan bu gar, yerel otobüs firmalarını bünyesinde barındırmaktadır. Gar, yalnızca yerel otobüs firmaları için değil ulusal çaplı firmalar için de durak noktasıdır. Amasya Otogarı'nın şehir merkezi ile arasındaki uzaklık 1,5 km civarındadır. Amasya Otogarı içerisinde faaliyet gösteren farklı işletmeler yer almaktadır. Bu işletmeler arasında kafeden lokantaya, bekleme salonlarından kuruyemişçilere kadar pek çok yer vardır. Bunlara ek olarak lavabolar, ibadethaneler, yazıhaneler, hediyelik bakkallar gibi alanlar da kullanılmaktadır. Günün her saatinde yolcu alabilen ve her saatinde yolcu uğurlayabilen Amasya Otogarı otobüs bileti işlemlerini bilet.net üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Amasya Otogarı’na Nasıl Ulaşılır?

Amasya’nın merkezine yakın olan otogar, yürünerek ulaşılacak bir mesafededir. Yürümek istemeyen insanlar gara ulaşabilmek için taksileri kullanabilmektedir. Daha uygun fiyatlı ulaşım araçlarından olan halk otobüsleri ve minibüsleri de kullanabilirsiniz. Amasya Otogarı yol tarifi için aşağıdaki bilgilerden yardım alabilirsiniz.

Amasya Otogarı'na Belediye Otobüsleri ile Ulaşım

Şehrin merkezinden bineceğiniz belediye otobüsleri sayesinde otogara hızlı ve kolay bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Otobüsler nakit para ile binilebilmekte olup kart sistemi de bulunmaktadır.

Amasya Otogarı'na Minibüs ile Ulaşım

Amasya ilinde yer alan ve şehirlerarası yolculuklarda durak görevi yapan bu alana minibüsler ile ulaşabilirsiniz. Genel olarak köy ve kasabalardan kalkan minibüsler otogara kadar götürmektedir.

Amasya Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Amasya’nın merkezinden bineceğiniz bir taksi ile konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bulunduğunuz konuma bir taksi çağırarak daha kolay bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Amasya Otogarı'na Yolcu Servisleri ile Ulaşım

Otobüs firmaları kendi otobüslerini tercih eden kişiler için ücretsiz servis tutmuştur. Bu servisi kullanarak otogara kısa sürede erişebilirsiniz. Firmanıza ait servislerin nereden kalktığına ve saat kaçta kalktığına ulaşmak için firmanızın telefonunu arayabilirsiniz. 

Amasya Otogarı İletişim Bilgileri

Otobüslerin sefer saatleri ile ilgili detaylara ulaşabilmeniz için aşağıda bazı iletişim bilgilerine yer verilmiştir.

Amasya Otogarı Adres: Kirazlıdere Mahallesi, 05 200 Merkez/ Amasya

Amasya Otogarı Telefon Numarası: (0358) 312 12 21

Amasya Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Amasya Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.