Alibeyköy Otogarı Otobüs Bileti

Alibeyköy Otogarı

Alibeyköy Otogarı Hakkında

İstanbul’daki yoğun yolcu akışına destek olması için tasarlanan ve cep otogarı işlevi gören Alibeyköy Otogarı, 2014’ten bu yana hizmet veren oldukça temiz ve düzenli bir işletme olma özelliği taşımaktadır. 64 dönüm arazi üzerinde kurulu olan ve işletmesini İSPARK’ın yaptığı otogarda; wc, büfe, atm gibi birçok hizmet mevcuttur. Ayrıca havalimanlarında bulunan takip ekranları sistemine sahip otogarda, otobüsleri ve saatlerini rahatlıkla görebilirsiniz. Yolcu indirme ve bindirme için bir ara durak görevi gören otogar, İstanbul’un şehirler arası ulaşım alanında bir rahatlama sağlamıştır. 

Alibeyköy Otogarı’na Nasıl Ulaşılır? 

Yılda yaklaşık 11 milyon yolcunun kullanmış olduğu otogara şehir merkezinden ulaşım son derece pratiktir. İstanbul’un otogar ve yolcu yükünü hafifletmek ve yarar sağlamak amaçlı, otogar ulaşımı için yeni tramvay hattının da eklendiği seçeneklerden size en uyanını tercih edebilirsiniz. 

Alibeyköy Otogarı'na Metro ile Ulaşım

Alibeyköy Otogarı'na metro ile tasarruflu bir ulaşım sağlamak isterseniz, Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattını kullanarak; Alibeyköy İstasyonunda inip, yürüme mesafesinde bulunan otogara ulaşabilirsiniz. Zaman sorununuz ve ağır bagajlarınız yoksa metro opsiyonunu değerlendirebilirsiniz.

Alibeyköy Otogarı'na Otobüs ile Ulaşım

Alibeyköy Otogarı'na gidebilmek için kullanabileceğiniz en cazip yollardan biri de otobüs alternatifi. Fazla valiziniz yoksa ve hava şartları da uygunsa, gönül rahatlığı ile otobüs ile ulaşımı seçebilirsiniz. Otogara giderken binebileceğiniz otobüsler;

47F Çırçır Metro – 4. Levent Metro

49GB Yunus Emre Mahallesi – Baraj Yolu – Şişli

47L Binevler – Hacı Osman Metro

49Z Yeşilpınar – Zincirlikuyu Metrobüs hatlarıdır.

Alibeyköy Otogarı'na Taksi ile Ulaşım

Dilediğiniz an, dilediğiniz noktaya hızlı ve güvenli ulaşım sunmaları nedeniyle taksiler otogar ulaşımının önemli bir parçasıdır. Saat fark etmeden tek telefonla çağırabileceğiniz taksiler ile konforlu bir şekilde yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca Alibeyköy Otogarı yol tarifi yardımı almadan, kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Alibeyköy Otogarı'na Tramvay ile Ulaşım

Otogara ekonomik bir şekilde ulaşmak isterseniz, tramvay seçeneği de oldukça iyi bir tercih olacaktır. T5 Eminönü – Alibeyköy Otogarı arasında bulunan yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki tramvay hattı sıklıkla kullanılır. İlk durağı Eminönü olan tramvay; Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüp Sultan Teleferik, Eyüp Sultan Devlet Hastanesi, Silahtarağa Mahallesi, Üniversite, Alibeyköy Merkez, Alibeyköy Metro İstasyonu istikametinin ardından son durak olarak otogarda durur. 

Alibeyköy Otogarı'na Yolcu Servisi ile Ulaşım

Otobüs firmaları yolcularına ücretsiz servis olanağı da sunmaktadır. Alibeyköy Otogarı otobüs bileti alma işlemlerinizde, ücretsiz servis detaylarını seyahat edeceğiniz firmadan öğrenebilirsiniz. 

Alibeyköy Otogarı İletişim Bilgileri

Otogar ile ilgili sorularınızda, otogar yetkilileri ile kolayca iletişime geçebilirsiniz. İspark idaresinde olması nedeniyle Alibeyköy Otogarı telefon iletişimi için Alo 153’ü arayabilirsiniz. 

Alibeyköy Otogarı Yol Tarifi: Güzeltepe mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, No:16 Eyüp/ İstanbul 

Alibeyköy Otogarı Otobüs Bileti Sıkça Sorulan Sorular

Alibeyköy Otogarı otobüs bileti hakkında aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını inceleyebilirsiniz.