Uzun zamandır düşlediğimiz, uzaktaki sevdiklerimizle tekrar bir araya

YAYINLAMA TARİHİ

30/08/2017

12:31
KONUYU PAYLAŞ
 • facebook
 • twitter
 • google
 • instagram
 • linkedin
 • tumblr
 • vk
 • pinterest
 • reddit
Bayram Tatiline Çıkarken Bavulunuzda Bulunması Gerekenler

Bayram Tatiline Çıkarken Bavulunuzda Bulunması Gerekenler

 

Uzun zamandır düşlediğimiz, uzaktaki sevdiklerimizle tekrar bir araya gelme şansını elde edeceğimiz Kurban bayramı tatiline oldukça az bir süre kaldı. Bayrama sayılı günler kala bayramda nereye gideceğimize sevgilimizle, arkadaşlarımızla ya da ailemizle uzun uzun düşündükten sonra ortaklaşa karar verdik. Kısacası hemen hemen hepimiz Kurban bayramı tatilini iple çekmeye başladık.

 

 

Plan ve programlı bir karaktere sahip olan, hayatında düzeni ilk önceliği olarak kabul etmiş olanlarımız; seyahat bavulunu da çoktan hazırladı bile. Lakin çoğumuz gerek iş koşuşturmacası gerekse tatil bavulunu hazırlamayı son güne bırakma alışkanlığı nedeniyle hala bavulumuzu hazırlamadık.

Tatil bavulunuzu hala hazırlamayanlar için Bilet.net ekibi olarak; bavul hazırlama sürecini kolaylaştıracak birkaç ipucuna yer vermek istedik. Listemizde bavulda kesinlikle bulunması gereken lakin en çok unutulan eşyalar yer alıyor.

 

 

İşte, tatil bavulunuza eklemeyi unutmamanız gerekenler listemiz:

 

·        En Az Bir Adet Sonbaharlık Hırka ve Yağmurluk

 

Yağmurlu günlerin yüzünü göstermeye başladığı Eylül ayına girdiğimiz bu günlerde tatil bavulunuza en az bir adet hırka ve yağmurluk eklemeniz şart. Aksi halde yolculuk esnasında mola verdiğiniz yerlerde hava birden bire yağmaya başlayabilir, bu yüzden ıslanabilir hatta hastalanarak, bayram tatilini yatakta geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

Şansınız yaver gider de yolculuğunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlarsanız; tatilinizi geçirdiğiniz şehirde yağmurlu hava ile karşılaştığınızda giyim mağazası aramaya koyulup, yeni bir hırka almak için zaman kaybetme olasılığınız da bulunuyor. Bu tip bir durum yüzünden ağzınızın tadını bozmamak için siz en iyisi bavulunuzun en üst bölmesine hırka ve yağmurluğunuzu kesinlikle koyun.

 

·        Saç Maşası ve Saç Düzleştirici

 

Kabul edelim ki bir bayanın bavul hazırlaması bir erkeğin bavul hazırlamasından kat ve kat daha zor ve çetrefilli. Saç maşası, topuklu ayakkabı, makyaj malzemesi, bayramlık elbise derken çoğu zaman tek bir bavul yeterli olmayabiliyor.

Makyaj malzemelerini bavuluna yerleştirmeyi asla unutmayan kadınlar; maalesef ki saç maşası ve saç düzleştiricisini bavula koymayı çoğu zaman es geçiyor. Bu durum da bayram tatilinde kadının kendini en yakın kuaförde bulmasına neden oluyor.

Bayram tatilinde kuaföre giderek, ekstra zaman harcamamak istemiyorsanız; saç maşanızı ve saç düzleştiricinizi mutlaka yanınıza alın!

 

·        Pijama ve İç Çamaşırı

 

Bavul hazırlarken, nedense dışarıda bayram ziyareti esnasında giyeceğimiz kıyafetleri bavula anında yerleştiriyor lakin akşamları ev ya da otel içerisinde giyeceğimiz pijamalarımızı bavula koymayı ihmal ediyoruz. Yani önceliğimizi her daim başkalarının bizi güzel görmesine veriyoruz.

Lakin otel odasında ya da evde akşamları sevdiklerimizle vakit geçirirken; dışarıda giyeceğimiz kıyafetlerle rahat edemeyeceğimiz yadsınamaz bir gerçek. Bu yüzden de hem kendinizi daha rahat hissetmeniz hem de ev konforunda bir tatil geçirmeniz adına pijamalarınız için de bavulda yer açın.

4 gün boyunca sürecek bayram tatili için en az 3 4 adet iç çamaşırını da bavula eklenecekler listenize not etmeyi unutmayın!

 

·        Mayo, bikini ve güneş kremi

 

Kurban bayramı tatilini denizi olmayan bir yerde geçirecek olabilirsiniz. Lakin bu tatil için gittiğiniz şehir ya da ilçede havuz olmadığı anlamına da gelmiyor. Bu yüzden de mayonuzu, bikininizi ve güneş kreminizi yanınızda götürerek, sonradan kendi kendinize keşke bikini mi de getirseydim, demekten kurtulabilirsiniz. Bizden söylemesi!

 

·        Kapalı Ayakkabı

 

Eylül ayı gün içerisinde havanın bir açılıp bir kapandığı aylar listesinde zirvede olsa gerek! Gündüz vakti güneşli olan hava durumu, akşamları 180 derece dönüş yaparak, yağabilir. Ayaklarınızdan üşütmemek için de siz her duruma karşı bir adet kapalı ayakkabınızı bavulunuza koyun!

 

Bilet.net olarak; şimdiden keyifli tatiller diliyoruz.

Bilet.net editörü...

Diğer seyahet fikirleri

 • Bayram Yolculuğuna Çıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, 4 gün boyunca sürecek olan tatilimizi en iyi

  DETAYLI
 • Yurtdışı Uçuşum Var Ne Yapmalıyım?

  Yurtdışı uçuşları, çoğu insan için yorucu ya da zahmetli görünebilir. DETAYLI

 • Urfa Gezilecek Yerler

  Güneydoğu Anadolu Bölgemizin mistik ve gizemli atmosferi ile

  DETAYLI
 • Ayvalık Gezilecek Yerler

  Yüzlerce yıllık zamana meydan okuyarak, günümüze kadar ulaşmayı

  DETAYLI
 • Havalimanında Nasıl Vakit Geçirilir?

  Bildiğiniz gibi havalimanları, yolculuk sürecimize göre pek çok şekilde karşımıza &ccedi

  DETAYLI