Üniversite öğrencilerinin gözbebeği, ülkemizin başkenti Ankara

YAYINLAMA TARİHİ

15/09/2017

00:56
KONUYU PAYLAŞ
 • facebook
 • twitter
 • google
 • instagram
 • linkedin
 • tumblr
 • vk
 • pinterest
 • reddit
Ankara’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

Ankara’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

 

Üniversite öğrencilerinin gözbebeği, ülkemizin başkenti Ankara; İç Anadolu Bölgemizin sanayi, ticaret, turizm açısından çevresinde yer alan çoğu ile nazaran en gelişmiş şehirleri arasında bulunuyor. Milli parkları, Anadolu tarihine ışık tutan müzeleri, bol bol alışveriş yapabileceğiniz caddeleri, eşsiz güzellikteki gölleri ile Ankara; kesinlikle görülmeye değer bir şehrimiz. M.Ö 3000 yıllarına dair ilk yerleşim izlerine rastlanan bu ilimiz; tarih boyunca Hititler, Lidyalılar, Frigler, Galatlar, Romalılar gibi tarihe ismini altın harflerle kazımayı başaran çoğu uygarlığa ev sahipliği yapmış.

Bu yazımızda Bilet.net ekibi olarak; Atamızın huzur içinde uyuduğu Ankara’ya yolunuz düştüğünde, burada mutlaka yapmanız gereken şeylerden bahsetmek istedik.

 

İşte; Ankara’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey:

 

 • Tunalı Hilmi Caddesi’nde Turlayın!

 

Ankara’nın en popüler ilçelerinden biri olan Çankaya sınırlarında yer alan Tunalı Hilmi Caddesi; gün içerisinde tıklım tıklım dolu olan mağazaları, Ankara’ya has lezzetler tadabileceğiniz restoranları, öğrencilerin zaman geçirdiği kafeleri ile Ankara gezilecek yerler listemizde ilk sırada bulunuyor.

Ankara’da yaşamın nabzının attığını bu caddeye uğradığınızda metropol bir şehirde yaşamanın ne kadar renkli ve keyifli olabileceğini bir kez daha anlayabiliyorsunuz. İsmini 1928 yılında vefat eden, o dönemin en ünlü siyasetçilerinden Tunalı Hilmi Bey’den alan bu caddeye Ankara geziniz esnasında mutlaka uğramanızı öneriyoruz.

 

 • Anıtkabir’i Ziyaret Edin!

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, hepimizin saygı ve sevgi ile andığı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir; sadece Türk ziyaretçiler değil yabacı turistler tarafından da gün içerisinde yoğun ilgi görüyor.

Ankara Anıttepe’de bulunan Anıtkabir; aynı zamanda muhteşem mimari yapısı ile de görenleri büyülüyor. Yapımında renkli travertenlerin, zafer kabartmalarının, aslan heykellerinin ve mozolelerinin kullanıldığı Anıtkabir; Barış Parkı, Anıt Bloku, Hürriyet Kulesi gibi farklı bölümlerden oluşuyor.

Anıtkabir’e giderken; yanınıza fotoğraf makinenizi almayı da kesinlikle unutmayın!

 

 • Harikalar Diyarı Parkı’nda Eğlenceye Doyun!

 

Ankara’nın en işlek ilçelerinden biri olan Sincan’daki Harikalar Diyarı Parkı; özellikle genç kesim ve çocuklu aileler tarafından ziyaret edilen; Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Sincan’a hareket ve eğlence katmak amacıyla yaptırılan bir adres.

1 milyon 300 bin metrekalelik bir alan üzerine inşa edilen Harikalar Diyarı Parkı’nda sinema; spor alanı; basketbol, voleybol sahaları; piknik yapabileceğiniz özel alanlar; çocuklara özel lunapark konseptinde hizmet veren işletmeler; kısacası eğlenceye dair ne ararsanız bulunuyor.

Çocuklarınızla birlikte Ankara’ya uğradığınızda onlarla birlikte mutlu-mesut bir zaman dilimi geçirmek adına; bu parka Ankara gezilecek yerler listenizde yer verebilirsiniz.

 

 • Soğuksu Milli Parkı’ndaki Termal Otellerde Konaklayın!

 

Volkanik bir alan üzerine kurulan Soğuksu Milli Parkı; Ankara merkeze 80 kmlik uzaklığı ile turistler tarafından ilgi gören bir diğer yer. Sarıçam, karaçam ve meşe ağaçları ile çevrili olan Soğuksu Milli Parkı; boz ayı, kınalı keklik, şahin, altın çakal gibi pek çok hayvanın da yuvası.

Yemyeşil doğası ile iç açan Milli Park’ta doğa yürüyüşüne çıkabilir; ardından da Milli Park kapsamında hizmet veren termal otellerden birinde konaklayarak; şifa bulabilirsiniz.

 

 • Ankara Kızılay Meydanı’nı Baştan Sona Gezin!

 

Tıpkı Tunalı Hilmi Caddesi gibi öğrencilerin vazgeçilmez mekanlarından biri olan Kızılay Meydanı; öğrencilerin yanı sıra Ankara yerlisinin de en çok sevdiği adreslerden biri.

Renkli gece hayatı ile de adından sıkça söz ettiren Kızılay Meydanı ve çevresinde arabesk, fantezi hatta rock konseptinde canlı müzik yapan gece clubleri iç içe bulunuyor. Yani Kızılay Meydanı’nda dolaşırken, kendi müzik zevkinize hitap eden bir yer bulabilmeniz işten bile değil!

Keyifli tatiller…

Bilet.net editörü...

Diğer seyahet fikirleri

 • Urfa Gezilecek Yerler

  Güneydoğu Anadolu Bölgemizin mistik ve gizemli atmosferi ile

  DETAYLI
 • Uçaklarda Yer Alan WC’ler Çalışıyor Mu?

  Uçaklar üzerinde yer alan WC’ler ile ilgili pek bilinmese

  DETAYLI
 • Tatile Çıkarken Bunları Almayı Unutmayın

  Tatile çıkmaya hazırlanıyoruz ve olması gerekenleri tek tek sıralıyoruz.

  DETAYLI
 • Yurtdışı Uçuşum Var Ne Yapmalıyım?

  Yurtdışı uçuşları, çoğu insan için yorucu ya da zahmetli görünebilir. DETAYLI

 • Bodrum Gezilecek Yerler

  Muğla ilimizin 13 ilçesi arasında doğal güzellikleri, masmavi ve berrak suları

  DETAYLI