Uygun Uçak Bileti

Bilet satın alırken, yalnızca business ve ekonomi sınıfı arasında tercih yapmanız yeterli olmayabilir. Gideceğiniz rotanın size çok daha uygun fiyatlı gelmesini isteyebilirsiniz. Bunun bilincinde olan firmalar, satış politikası gereği bazı dönemlerde indirim kampanyaları yapmakta. Fakat bu dönemler dışındaki uçuşlarınız için de bazı kriterleri göz önünde bulundurarak da daha uygun fiyatlı seferler bulabilirsiniz. Bunun için, sitemiz üzerinden gerekli bilgileri seçerek arama yaptırabilir, belirli denemeler yaparak en ideal uçuşu bulabilirsiniz.

Uçak Fiyatları Hangi Etkenlere Göre Değişir?
Uçak biletlerinin fiyatlarının değişimi için net bir bilgi aslında bulunmuyor. Fakat uzun süredir uygulanan bazı uçuş politikaları da ortada. Bu nedenle, yalnızca birkaç unsura dikkat ederek kendiniz için ideal bileti bulabilirsiniz. İlk etken olarak, havayolu şirketini gösterebiliriz. Bazı havayolları şirketleri, bilet ücreti içerisine yeme- içme menüsü, yüksek sınırda bagaj hakkı, koltuk numarası seçebilme kolaylığı, ekstra bagaj imkanı, online check- in seçeneği gibi opsiyonları dahil etmektedir. Fakat bazı şirketler, bu ücretleri ekstralar kapsamında alarak yalnızca temel gereklilikleri bilet fiyatına dahil etmektedir. Bu da, ikinci seçeneğin daha ucuz fiyatlı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda aynı havayolu olsa da, farklı hava limanlarından kalkan seferler arasında değişiklik olabiliyor.
Gün ve saat de, tabii ki en etkili değişim sebeplerinden biri. Yeni yıl, sevgililer günü, yaz tatilleri gibi birçok kişinin seyahat etmek istediği dönemlerde fiyatlarda ciddi artışlar olabiliyor. Bununla beraber, hafta sonu ve hafta arası kapsamında da farklılıkların olduğu aşikar.

Uygun Uçak Bileti İçin Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler
Gitmek istediğiniz yer, tarih ve kişi seçimlerini yaptıktan sonra, karşınıza en uygun uçuş seferleri çıkmaktadır. Karşınıza çıkan bu seferler içerisinde farklı kriterlere sahip biletler de bulunuyor. Doğrudan uçuşlar, özellikle 10- 11 saatlik uzak uçuşlarda çok pahalı olabiliyor. Bunun yerine, aktarma yapan seferleri tercih etmek ya da iki farklı havayolu ile kendinize bir ara durak belirleyerek transit uçuş yapmanız masraflarınızı azaltacaktır.
Diğer kriterler ise, yoğun olmayan dönemleri beklemek ya da e- bülten üzerinden kampanyaları takip etmek. Bu şekilde, daha ideal ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda, bilet satın almak için geç saatleri ya da sabah 6 gibi zaman dilimlerini tercih edebilirsiniz. Salı, Çarşamba gibi uygun fiyatlara sahip olan günleri de kontrol etmenizde fayda var. Eğer iş ya da eğitim nedeniyle mecburi bir uçuş nedeniniz yoksa zamanınızı daha esnek tutabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*