Ucuz Uçak Bileti


Uçak bileti fiyatları, sefer tarihi, havayolu şirketi, gidilen mesafe, hava koşulları ve dönemleri gibi etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. İstenilen tarihler içerisinde uygun fiyatlı bilet bulmak için tek bir havayoluna bağlı kalmanız gerekmiyor. Bunun için sitemiz üzerinden destinasyon noktası, sefer saat ve tarihi gibi verileri girip sizin için en ucuz bileti bulabilir, en uygun fiyatlıdan en pahalıya doğru sıralama yaptırabilirsiniz. Yanı sıra, ucuz uçak bileti ayarlayabilmek için birkaç yöntemi deneyerek başarılı sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

Ucuz Uçak Bileti Bulmak
Bütçenize ve belirlediğiniz rotasyona göre en uygun fiyatlı uçak biletini bulabilmeniz için, ideal yöntemlerin başında havayolu firmalarını takip etmek geliyor. Daha net açıklamak gerekirse, ülkemiz kapsamında hizmet veren THY, Pegasus gibi tüm havayollarının bültenlerine e- mail adresi ve cep telefonu bilgilerinizi eklerseniz, kampanya dönemlerinde sizlere bilgilendirme geçeceklerdir. Özellikle Pegasus, Onur Air gibi biraz daha uygun fiyatlı uçuşları olan ve sık sık kampanya düzenleyen şirketleri takip edebilirsiniz. Sitemiz üzerinden de bu kampanyalar eş zamanlı olarak duyurulmaktadır. Sitemizin e- bültenine de üye olabiliyorsunuz.

Ayrıca, eğer ülke dışı seyahat edecekseniz, gideceğiniz ülkenin kendi havayolları firmasını tercih etmeniz daha uygun bilet bulmanızı kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda, seçmiş olduğunuz sefer tarihlerine yakın bir zamanda, daha uygun fiyatlı seçenek bulunuyorsa, sitemiz sizlere bunun hakkında bilgilendirme geçmektedir. Eğer esnek bir tarihe sahipseniz bir- iki gün daha ileride ya da geride seyahatinizi başlatarak daha uygun bilet edinebilirsiniz. Bununla beraber, bazen havayolları firmalarının yoğun olduğu gün ve dönemler bulunabiliyor. Hafta sonu ya da Avrupa ülkelerine yazın daha çok yoğunluğun olması gibi. Bu nedenle, belirtilen benzeri yoğun dönemlerden bir adım geride durarak daha iyi fiyatlı sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

Yurt dışı seyahati yapmak istiyorsanız fakat birden fazla seçeneğiniz bulunuyorsa ya da kararsızsanız; sitemizin arama  kısmını kullanırken, varış noktasını daha genel seçebilirsiniz. Bu şekilde, hangi destinasyon noktasına daha uygun fiyatlı gideceğinizi görebilirsiniz. Biletinizi alış zamanınınız ise uçacağınız tarihten çok daha önce olması, son dakika alımlarından daha uygun olmakta. Fakat bazen son dakika uçuşlarını kontrol etmekte de fayda var. Bazı zamanlarda yolcular uçak biletlerini iptal edebiliyor, bu gibi durumlarda çok daha uygun fiyatlı şekilde satışa çıkıyor.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?
Belirtilen tekniklere göre uçuş biletinizin daha uygun olmasını sağlayabilirsiniz. Yukarıdaki maddelere ek olarak, aktarmalı uçuşları da arama sırasında tercih etmenizi öneririz. Bu şekilde fazladan 1- 2 saat ya da birkaç saat bekleyerek çok daha ucuza seyahat edebilirsiniz. Aktarma uçuşlarının haricinde, rotanıza ara duraklar da ekleyebilirsiniz. Bunun için bilet rotası seçerken, örnek vermek gerekirse, Güney Amerika’da bir ülkeye gitmek istiyorsanız ara durak olarak transit vize istemeyen ve ucuz havayolu olan bir Avrupa ülkesini tercih edebiliyorsunuz. Bu şekilde iki farklı havayolunu sitemiz üzerinden seçebilir, uçuşunuz için kullanabilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz seçenekleri kullanarak sitemiz üzerinden bilet alımı yapabilirsiniz. Bunun için bilet seçimi sırasında, belirttiğimiz seçenekleri kullanarak arama sırasında karşınıza en uygun fiyatlı seçeneklerin çıkmasını sağlayabilirsiniz. Farklı tarihler deneyerek aynı gidiş- dönüş noktasının fiyatlarını kıyaslayabilirsiniz. Bununla beraber biletlerinizi ayrı zamanlarda da alabilirsiniz. Bazen bu şekilde de ucuz fiyatlardan yararlanılabiliyor. Bunun için sitemizde arama yapacağınız zaman tek yön seçeneğini kullanmanız lazım. Ardından geri dönüş noktasını değiştirerek ucuz seferlere bakabilir; farklı bir havayolu şirketini de tercih edebilir, daha ucuza bilet alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*