Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz Uçak Bileti
Uçak biletinizi satın alırken, mutlaka birkaç yerden birden kontrol edersiniz. Bu şekilde en uygun fiyatlı bileti bulmaya çalışmanız olağan bir durumdur. Fakat yalnızca aynı uçuş için farklı firmaları denemenize gerek yok. Birkaç kritere dikkat ederek uçuşunuzu neredeyse yarı fiyatına kadar bile düşürebilirsiniz. Bunun için site üzerinden, istenilen seyahat tarihlerini ve rotasını girerek sefer sayılarını görüntüleyebilirsiniz. Denenmiş yöntemleri ve fiyat politikalarının değiştiği dönemleri bilerek cebinize en uygun fiyatı bulabilirsiniz.
Yurt Dışına Uygun Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Uygun fiyatlı bilet bulmak, hangi bölgeye uçmak istediğinize göre değişecektir. Avrupa, Asya, Amerika arasında büyük farklılıklar söz konusu. Amerika gibi uzak noktalı uçuşlar genellikle aktarmalı olmaktadır. Aktarma noktalarınızı mantıklı bir şekilde tercih ederek hem transit vizeye ihtiyaç duymaz hem de uygun fiyatlı bilet bulabilirsiniz. Asya uçuşları için Avrupa aktarmaları tercih etmeniz gibi.
Yanı sıra, seyahat edeceğiniz ülkenin resmi havayolu firmasını da tercih etmeniz fiyat üzerinde ciddi etkiler sağlayacaktır. Bununla beraber, Avrupa’ya yapacağınız uçuşlarda başkent ya da popüler şehirlere değil de daha yakındaki ufak kentlere uçuş yapmanız da faydalı bir yöntemdir. Böylece, iniş yaptıktan sonra şehir içi sistemlerle istediğiniz şehre geçiş yapabilirsiniz.

Belli günlerde ve zaman diliminde, uçuş yapacağınız noktalar için favori zamanlar bulunmaktadır. Uygun fiyat için ideal bu kriterleri değerlendirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, New York uçuşunuz için ülkemize göre akşam vakitlerini ve Salı gününü tercih etmeniz yararlı olabilir. Ayrıca, maksimum 60 gün kala rezervasyon yaptırmanız da önemli.
Aktarmalı Uçuşlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ucuz uçuşun püf noktalarından biri de direkt yerine aktarmayı tercih etmekten geçiyor. Fakat bu seçeneğin de bir handikabı bulunuyor. Eğer aktarma yaptığınız ülkenin vizesi yoksa, sizin için sıkıntı olabilir. Bu da ‘transit vize’ kavramını ön plana çıkarmaktadır. Schengen ülkeleri dışında bir nokta üzerindeki havaalanından seyahate devam edecekseniz bazı ülkeler sizden bu vizeyi isteyecektir. Bu vize, sizlere o ülkeyi gezme imkanı vermek yalnızca havaalanı içerisinde geçerlidir.
Güney Amerika’ya uçacaksanız ve Avrupa ülkelerinden geçiş yapacaksanız, Schengen ülkeleri sizden transit vize talep edecektir. Eğer vizeniz yoksa uçuşunuz iptal olabiliyor. Transit vize başvurusu için, aktarma alanlarına bilet almadan önce dikkat etmeniz ve gerekiyorsa vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Transit vize başvuruları diğer vize türlerinden daha farklıdır. Bunun için gideceğiniz ülkenin konsolosluklarına danışarak, gereken aşamaları öğrenebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*